ZZK velovakarā Biķerniekos lielāka interese no entuziastiem, ātrākie Latvijas čempionāta medaļnieki

ZZK velovakarā Biķerniekos lielāka interese no entuziastiem, ātrākie Latvijas čempionāta medaļnieki

Šo trešdien, 22. maijā, Biķernieku trasē Rīgā ar otro posmu turpinājās pazīstamā velo veikala “ZZK” rīkotie velovakari jeb treniņsacensības, kas iepriekš bija pazīstami kā VIP apļi. Šoreiz ātrākie bija pagājušā gada bronzas medaļnieki individuālajā braucienā – Olivers Jēkabs Skrapcis junioriem un Kitija Siltumēna elitē.

Pagājušajā trešdienā ar pirmo posmu, veicot 7 apļus jeb 38,5km, tika aizvadīts pirmais šī gada “ZZK” velovakars, ko pazīstamais velo veikals ir uzņēmies rīkot šogad, lai palīdzētu dažāda līmeņa un vecuma riteņbraucējiem aizvadīt kvalitatīvāk treniņus gaidāmajām sacensībām. Vakar turpat Biķernieku trasē Rīgā norisinājās otrais posms, pulējot nedaudz vairāk dalībnieku nekā pirmajā reizē. ZZK velovakarā piedalījās, gan jaunieši, juniori, pieaugušie un Master.

Otrajā posmā ar “Wash&drive” dāvanu kartēm tika sveikti pirmā posma labākie – Kārlis Valters Grundulis un Līva Bleive. Grundulis pirms dažām dienām krita un satraumēja roku, tāpēc bija spiests izlaist otro posmu, cerot atgriezties uz Latvijas čempionātu, kas būs jūnija vidū.

Distances laikā aktīvs bija pasaules čempionātu dalībnieks trekā no “ZZK AP print” komandas Vitālijs Korņilovs, vienreiz kopā ar Lejiņu, bet otrreiz vienatnē izvirzoties līderpozīcijās. Šoreiz uzvarētājs nenoskaidrojās sprinta finišā, jo labus rezultātus Nīderlandē un Polijā uzrādījušais Skrapcis pēdējā apļa sākuma pusē veica atrāvienu līderu grupiņā un finišēja vienatnē pirmais, par 10 sekundēm apsteidzot tuvākos sekotājus Klāvu Milču un Robertu Ļaudanski.

Pamatgrupā noturējusies Kitija Siltumēna bija labākā no dāmām. Otrā finišēja Amanda Reilija Zariņa, bet trešā bija Ieva Jurēviča.

Vairāku gadu garumā pazīstamajā moto trasē Mežciemā notika velo sacensības VIP apļi, kas vairs netiek organizēti. Tā vietā “ZZK” tagad ir apņēmies rīkot vairākus treniņus kā sacensības. Pirmie divi jau ir notikuši, tagad maijā paredzēts vēl viens – nākamo trešdien, 29. datumā Tad “ZZK” velovakari turpināsies jūlijā (3.datumā) un pēc tam vēl divas reizes augustā – 7. un 21. augustā.

Šādas treniņsacensības ir noderīgas visa vecuma riteņbraucējiem, kuri šādā formātā ir ieinteresēti sevi vairāk piespiest, nekā to darītu parastā treniņā. Un šajās treniņsacensībās katrs var mēģināt iekļauties sev atbilstošā grupā vai kopā ar vēl kādu vai pāris cietiem riteņbraucējiem mērot šos nepilnus 40km.