“Skibox balvas” 2. posmā skrituļslidošanā jaunāko grupu rezultāti

“Skibox balvas” 2. posmā skrituļslidošanā jaunāko grupu rezultāti

Otrdien vakarā Uzvaras parkā Rīgā “Skibox balvas” 2. posmā sprintā, kur bija jāveic divi braucieni, rezultātu veidojot abu braucienu laiku summai, bez pieaugušajiem, Master grupas un junioriem sacentās arī jaunieši.

Jaunietēm (2003./2004.g.) par spraigu un interesantu cīņu parūpējās abas šīs grupas līderes Agate Priedīte un Patrīcija Sniķere, kuras 500m distanci veica zem minūtes (59 sekundēs) un kuras cīnītos par godalgotām vietām pieaugušo grupā. Pirmajā posmā 10km finiša spurtā par dažām sekundes simtdaļām ātrāka bija Patrīcija, bet šoreiz abos sprinta braucienos nedaudz ātrāka bija Agate, svinot pirmo uzvaru šajā sezonā. Trešo vietu ieguva Līva Kreitāle, kas otrajā braucienā no abām līderēm atpalika tikai sekundi. Puišiem jauniešu grupā Artūrs Miglinieks arī 500m noskrituļoja ātrāk par minūti un izcīnīja uzvaru, otrajā vietā atstājot Gustavu Ābeli.

U13 grupā (2005./2006.g.) šaubas par uzvaru neradīja Laura Jankovska, kura abos braucienos 500m veica zem 59 sekundēm un no visām sieviešu grupām uzrādīja otro laiku, piekāpjoties par dažām sekundes desmitdaļām tikai elites grupas uzvarētājai Artai Irbei. Tikmēr cīņā par otro vietu otrajā braucienā sasparojās Ance Kucina, kura kopsummā spēja apsteigt pirmajā braucienā otro vietu ieguvušo Annu Krūmiņu. Puišiem pirmo vietu ieguva Lukass Pušņinš, kura uzvaru, lai arī īsti neapdraudēja, tomēr atzīstami līdz pašām beigām cīnījās un mazāk par sekundi katrā braucienā piekāpās Rainers Kreitāls.

U11 grupā (2007./2008.g.) meitenēm dominēja Amanda Eihmane, kura dienas pirmajā pusē bija izcīnījusi otro vietu vieglatlētikas sprintā Jelgavā starp labākajām sava vecuma vieglatlētēm Latvijā. Atkal diezgan stabili otro vietu ieguva Patrīcijas māsa Sofija Sniķere, bet trijnieku noslēdza Marta Lejstrauta. Puišiem par uzvaru bija daudz sīvāka cīņa, kurā iesaistījās trīs skrituļslidotāji. No šī trio finiša taisnē ātrāks abas reizes bija pirmā posma uzvarētājs Ralfs Konrads, liekot pagājušās sezonas kopvērtējuma uzvarētājam Gustavam Vācietim vēlreiz samierināties ar otro vietu. 2017.gada U9 grupas līderis Rodrigo Šaudiņš, kurš pagājušā gada sezonas beigās, startējot divas reizes vecākajā U11 grupā, apliecināja līdzvērtīgu konkurenci, vēlreiz šogad ieņēma trešo vietu, līdzīgi cīnoties ar abiem pirmajiem pirmajos 400m.

U9 grupā (2009./2010.g.) pēc pirmā brauciena, kurā ātrākais bija Endijs Škutāns, šķita, ka šajā grupā puišiem būs jauns uzvarētājs, tomēr pirmajā posmā uzvarējušais Ričards Liepiņš otrajā braucienā ne tikai uzvarēja, bet arī likvidēja pirmā brauciena deficītu, tādējādi iegūstot pirmo vietu posmā. Gustava Vācieša brālis Edvards beidzot tika trijniekā, bez godalgotas vietas šoreiz atstājot Kārli Lejstrautu. Meitenēm abos braucienos nepārspēta palika Anna Krūmiņas māsa Katrīna, kurai cieši sekoja Beatrise Fokrota un Ieva Kucina. Jaunākajā U7 grupā divu braucienu summā Aleksandra Trapāne apsteidza Betiju Orupu, bet puišiem Emīlam Škutānam šoreiz neviens konkurenci nesastādīja.