Rīga Open 2019 uzvar Aleksandrs Georgijevs un Arleta Flisikovska

Ar pasaules pirmā reitinga numura, vairākkārtējā pasaules čempiona, Krievijas pārstāvja un starptautiskā lielmeistara Aleksandra Georgijeva uzvaru Rīgā, Radisson Blue Latvia Conference&Spa Hotel noslēdzies starptautiskais dambretes turnīrs, pasaules kausa posms 100 lauciņu dambretē Rīga Open 2019. Savukārt sieviešu turnīrā sensacionāli pirmo vietu izcīnīja Polijas pārstāve Arleta Flisikovska.

Vīriešu turnīrā, kurā piedalījās 81 dalībnieks, Aleksandrs Georgijevs ieguva 13 punktus no 18 iespējamajiem. Tikpat punktus ieguva pasaules eksčempions Aleksandrs Švarcmans - viņam sudraba godalga. Trešo vietu ar 12 punktiem izcīnīja starptautiskais lielmeistars, Vācijas pārstāvis Vadims Virnijs. Tikpat punktus ieguva vairāki spēlētāji. Attiecīgi 4. vietu izcīnīja Latvijas pārstāvis, pasaules eksčempions, starptautiskais lielmeistars Guntis Valneris. 5. vietu izcīnija pasaules eksčempions, starptautiskais lielmeistars Aleksejs Čižovs (Krievija). 6. vietu izcīnīja Eiropas čempions, starptautiskais lielmeistars Mihails Semeņuks (Baltkrievija). 7. vietu izcīnīja starptautiskais lielmeistars Pan Žimings (Ķīna) un 8. vietu ar tikpat punktiem izcīnīja starptautiskais ielmeistars Jans Gronendeiks (Holande).

Par punktu mazāk izcīnīja vairāki spēlētāji, kuru vidū arī Latvijas pārstāvji, starptautiskie lielmeistari Raimonds Vipulis un Vladimirs Vigmans.

Sieviešu turnīrā piedalījās 51 dalībniece un sensacionāli pirmo vietu izcīnīja Polijas pārstāve, starptautiskā meistare Arleta Flisikovska, kura ieguva 13 punktus no 18 iespējamajiem. 12 punktus un otro vietu izcīnīja starptautiskā meistare Jūlija Makarenko (Ukraina). Tikpat punktus ieguva, bet sliktāku papildrādītāju dēļ 3. vietu izcīnīja starptautiskā lielmeistare Olga Fedoroviča (Baltkrievija). Par punktu mazāk ieguva vairākas dambretistes, kuru vidū Latvijas pārtāve, vairākārtējā pasaules eksčempione, starptautiskā lielmeistare Zoja Golubeva un viņas audzēkne, starptautiskā meistare Jeļena Česnokova.

Šogad Rīga Open turnīrs skaitās piecu zvaigžņu pasaules Kausa posms. Šogad ir noticis tikai viens piecu zvaigžņu pasaules Kausa posms Abidžanā (Kotdivuāra) un plānojas vēl notikt Lišui (Ķīna). Šogad notikuši un vēl notiks mazāka mēroga pasaules kausa posmi ar sekojošām norises vietām: Uagadugu (Burkinafaso), Antālija (Turcija), Roterdama (Holande), Karpači (Polija), Villemstade (Kurakao) un Telaviva (Izraēla)

Rīga Open 2019 piedalījās dalībnieki/ces no 16 valstīm – Krievijas, Holandes, Latvijas, Vācijas, Francijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Lietuvas, Senegālas, Kamerūnas, Ķīnas, Polijas, Igaunijas, Kazahstānas, Beļģijas, Čehijas. Viņu vidū 25 starptautiskie lielmeistari un 9 starptautiskās lielmeistares.

Turnīra kopējais balvu fonds sastādīja 10 000 Euro. Turnīrs norisinājās vīriešiem un sievietēm atsevišķi.