Rīgā notiks starptautiskas sacensības galda tenisā jauniešiem “Rīgas domes kausa izcīņa 2019”

2019.gadā no 15. līdz 17.februārim Rīgā jau septīto reizi norisināsies prestižās starptautiskās sacensības galda tenisā jauniešiem “Rīgas domes kausa izcīņa 2019”. Sacensības notiks Oskara Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas sporta zālē Rīgā, Skrindu ielā 1.

Par medaļām cīnīsies vairāk kā 400 jaunieši no 13 valstīm. Sacensībās piedalīsies pārstāvji no Anglijas, Azerbaidžānas, Baltkrievijas, Igaunijas, Islandes, Farēru salām, Krievijas, Lietuvas, Latvijas, Norvēģijas, Polijas, Ukrainas un Uzbekistānas.

“Latvijas jaunie galda tenisisti ir spējīgi iegūt medaļas, ko pierādīja Sabinas Musajevas uzvara pagājušā gada sacensībās. “Rīgas domes kausa izcīņa 2019” ir svarīgākās starptautiskās sacensības galda tenisā jauniešiem Latvijā, un mēs esam gandarīti, ka ar Rīgas domes atbalstu iespējams tās sarīkot. Šīs viennozīmīgi ir populārākās sacensības, kas pulcē prāvu dalībnieku skaitu un uzticamus līdzjutējus no visas Eiropas. Arī šogad ceram gan uz Rīgas 3.BJSS  audzēkņu panākumiem gan Sabinas, gan Daniela Kogana, neskatoties uz to, ka šogad abi pirmo reizi startēs junioru grupā”, skaidro Latvijas Galda tenisa federācijas prezidente Ina Jozepsone.

Pagājušā gada sacensībās Rīgas 3.BJSS pārstāve Sabina Musajeva uzvarēja vecuma grupā jaunietēm, kuras dzimušas no 2003.līdz 2005.gadam. Kā atzīst pati Sabina, šī uzvara palīdzēja viņai noticēt saviem spēkiem un nedēļu vēlāk uzvarēt Latvijas Republikas 2018.gada individuālajā čempionātā sieviešu vienspēlēs, kļūstot par jaunāko Latvijas čempioni Latvijas galda tenisa vēsturē.

Kopvērtējumā pagājušajā gada sacensībās par uzvarētāju kļuva Maskavas reģiona komanda, aiz sevis atstājot Anglijas klubu “Draycott”, bet trešo vietu dalīja Rīgas 3.BJSS, Kaļiņingradas, Viļņas un Viļņas apgabala komandas.

Šogad sacensības norisināsies trijās vecuma grupās gan zēniem, gan meitenēm - dzimušiem no 2001. līdz 2003.gadam, no 2004. līdz 2006.gadam, un dzimušiem 2007.gadā un jaunākiem.

Aicinām vērot sacensības tiešraidē vietnēs www.lgtf.lv un www.galdateniss.lv, tāpat finālspēles svētdien varēs vērot www.sportacentrs.com.

Sacensības finansiāli atbalsta Rīgas Dome un Latvijas Sporta federāciju padome, informatīvo atbalstu nodrošina www.galdateniss.lv.

Par Latvijas Galda tenisa federāciju

Latvijas Galda tenisa federācija (LGTF) ir galvenā par galda tenisu atbildīgā organizācija Latvijā, kuras mērķis ir attīstīt galda tenisu Latvijā un nodrošināt galda tenisa komandu un pārstāvju piedalīšanos vietējās un starptautiskās sacensībās. LGTF ir Starptautiskās galda tenisa federācijas ITTF un Eiropas galda tenisa savienības ETTU biedrs. Plašāka informācija www.lgtf.lv.

Informāciju sagatavoja Ina Jozepsone. E-pasts: ina.jozepsone@gmail.com