Rīdziniekiem Zeizam/Grāverei panākumi starptautiskajās sporta deju sacensībās Bulgārijā

Rīdziniekiem Zeizam/Grāverei panākumi starptautiskajās sporta deju sacensībās Bulgārijā

Viens no vadošajiem Latvijas junioru deju pāriem – rīdzinieki Juris Zeiza un Eva Grāvere – ar panākumiem nostartējuši Bulgārijā notikušajās Pasaules Sporta deju federācijas (WDSF) reitinga sacensībās, abās deju programmās iekļūstot finālā, bet Standartdejās (ST) izcīnot godalgoto otro vietu.

Pirms pāris nedēļām WDSF reitinga sacensībās tepat Latvijā “Salaspils open 2022” Juris Zeiza un Eva Grāvere, rādot ļoti labu sniegumu, abās programmās iekļuva trijniekā un pieteica sevi kā Latvijas otro pāri junioru vecumā. Gan ST dejās, gan Latīņamerikas (LA) dejās Juris un Eva apdejoja Latvijas vicečempionus.

Pagājušajā nedēļas nogalē “X Dance” pāris turpināja rādīt progresu, sekmīgi startējot arī Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā notikušajās WDSF pasaules reitinga sacensībās junioriem, kas pulcēja spēcīgu sastāvu. ST dejās sacentās vairāk nekā 40 pāri no 22 valstīm, tajā skaitā arī no ASV, Kanādas, Japānas. Zeiza ar Grāveri pārvarēja pirmās trīs kārtas un ļoti pārliecinoši sasniedza fināla sešinieku.

Finālā sanāca ļoti sīva spēkošanās par uzvaru ar pasaules čempionāta pusfinālistiem no Moldovas Jonu Barteanu un Jonelu Ursu. Rīdzinieki uzvarēja Lēnajā valsī un bija labākie arī Vīnes valsī, un pavisam maz pietrūka, lai iegūtu pirmo vietu kādā no pārējām trim dejām. Spraigā duelī ar spēcīgo Moldovas pāri tika iegūta otrā vieta.

Arī LA dejās Zeiza ar Grāveri 43 pāru vidū pārliecinoši pārvarēja astotdaļfinālu, ceturtdaļfinālu un pusfinālu, finālā šoreiz iekļūstot līdzīgā cīņā. Ar Itālijas, Turcijas un Bulgārijas pāriem. Taču finālā mūsējie atzīstami cīnījās par trijnieku, Sambā uzrādot trešo vietu, bet pārējās četrās dejās esot tuvu Top3. Tas kopsummā deva augsti 4.vietu. Daži tiesneši 11 tiesnešu kolēģijā Zeizam un Grāverei lika arī pirmās un otrās vietas. Uzvarēja lietuvieši, bet otro vietu ieguva pasaules čempionāta Top15 pāris no Kipras.