Nedēļas nogalē galvapilsētā norisināsies Rimi Rīgas maratons

Nedēļas nogalē galvapilsētā norisināsies Rimi Rīgas maratons

Rimi Rīgas maratons jau šajā nedēļas nogalē, 18.–19. maijā, Rīgā pulcēs vairāk nekā 30 000 skrējēju, kas ir rekordliels dalībnieku skaits kopš pandēmijas. Klātesot Rimi Rīgas maratona organizatoriem un partneriem, Latvijas un starptautiskās elites skrējējiem, Baltijas valstu lielākais tautas sporta notikums tiks simboliski atklāts preses konferencē, kas piektdien, 17. maijā, plkst. 12.00 norisināsies Rimi Olimpiskajā centrā.

Rimi Rīgas maratonu jau 18. maijā ievadīs Latvijas čempionāts jūdzes skrējienā jeb DPD jūdze, kā arī Olimpiskā bērnu diena, kas šogad notiks 11. novembra krastmalā. Parīzes olimpisko spēļu gadā 11. novembra krastmala pārtaps par Olimpisko ciematu, kur paralēli 200 metru, 400 metru, kā arī 60 metru “Sprinta karaļa” un karalienes un “Happy mazuļiem” distancēm mazie skrējēji varēs izmēģināt olimpiskos sporta veidus.

Savukārt svētdien, 19. maijā, 42 km, 21 km, 10 km un 5 km distancēs dosies skrējēji no vairāk nekā 90 pasaules valstīm. Svarīgi atzīmēt, ka Rimi Rīgas maratons šogad ir pasaules pirmais un vienīgais skriešanas notikums, kurš vienā nedēļas nogalē apvieno piecas distances - no jūdzes līdz maratonam – ar Pasaules vieglatlētikas savienības (World Athletics) kvalifikācijas zīmi.

Preses konferencē varēs satikt starptautiskās elites un Latvijas izlases skrējējus, kuri Rimi Rīgas maratonā mēģinās gāzt rekordus, un plašāk uzzināt par jauno programmu “Iekļaujošs maratons”, kas cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu pavadoņiem par simbolisku samaksu sniedz iespēju atbilstoši savām spējām piedalīties Rimi Rīgas maratonā.

Preses konferencē organizatori informēs par satiksmes izmaiņām, pasākuma programmu, jaunumiem un svētkiem pilsētā.

Preses konferencē piedalīsies:

  • Aigars Nords, Rimi Rīgas maratona organizatoru komandas vadītājs.
  • Rudīte Reveliņa, Rīgas valstspilsētas pašvaldības Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora p.i..
  • Eiropas un pasaules maratonu, kā arī Pasaules čempionātu laureāti Samvels Njamals Mailu (Samwel Nyamai Mailu), Solomons Kipčoge (Solomon Kipchoge), Titus Kimutais Kipkosgeis (Titus Kimutai Kipkosgei), Džūdija Dželegate Kemboi (Judy Jelagat Kemboi), Agnese Keino (Agnes Keino), Gebru Azmera Hagosa (Gebru Azmera Hagos), piedalīsies pusmaratona distancē.
  • Vadošie Latvijas skrējēji Uģis Jocis (5 km un DPD jūdze), Edgars Šumskis (5 km un DPD jūdze), Artūrs Liepa (10 km), Jeļena Ābele (21 km), Anita Siliņa (42 km).
  • Inga Bite, galvenā partnera Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja.
  • Iveta Priedīte, tirdzniecības centra Spice un Spice home vadītāja.
  • Ilze Pērkone, ilgtspējas partnera Neste Latvija mārketinga un ilgtspējas vadītāja.
  • Dmitrijs Juskovecs, Elektrum pārstāvis, AS Latvenergo komercdirektors.
  • Dāvis Siminaitis, programmas “Iekļaujošs maratons”, kas tapusi sadarbībā ar “Mēness aptieku”, dalībnieks.
  • Baiba Braže, Monta Sofija Priede, Krista Paula Lepere, Tomass Pildegovičs, Ingus Rutulis, Jānis Volkinšteins, programmas “Mans pirmais maratons” dalībnieki un trenere Ilona Marhele.

Preses konferencē tiks izsniegtas caurlaides akreditētajiem medijiem.

Pieteikumi mediju akreditācijai tiek pieņemti elektroniski, aizpildot pieteikuma anketu: https://rimirigamarathon.com/lv/mediju-akreditacija/.