Latvijas sporta deju pāriem panākumi starptautiskajās reitinga sacensībās Lietuvā

Latvijas sporta deju pāriem panākumi starptautiskajās reitinga sacensībās Lietuvā

Pagājušajā nedēļas nogalē Kauņā kopā ar pasaules čempionātu jau 57. reizi norisinājās slaveno dejotāju Jurates un Česlovas Norvaišu rīkotās starptautiskās sporta deju sacensības “Dzintara pāris”, kurās ar ļoti labiem rezultātiem nostartējuši vairāki Latvijas dejotāji, izcīnot arī trīs uzvaras pasaules reitinga turnīrā, informē LSDF preses sekretārs Ivars Bācis.

Pasaules reitinga turnīrā pieaugušajiem Latvija bija pārstāvēta finālā abās deju programmās. Latīņamerikas (LA) dejās par to parūpējās valsts vicečempioni – rīdzinieki Everts Gulbis/Paula Kukute, kuriem 22 pāru vidū 5. vieta, bet ST dejās 37 pāru konkurencē 6. vietu ieguva Latvijas otrs labākais pāris Romans Dobrecovs/Violeta Ļevčenko.

Uzvaras laurus abās programmās plūca Dānijas labākie pāri. LA dejās tāpat kā 2022. gadā “Baltic Grand Prix” uzvarēja Eiropas un pasaules čempionāta 7. vietas ieguvēji Malte Brinks Rode un Sandra Sorensena, bet ST dejās Dmitrijs Kolobovs un Signe Buska, kuriem arī pasaules un Eiropas čempionātā septītā vieta.

Jauniešiem (16-18) abās deju programmās pirmo vietu ieguva valsts vicečempioni – rīdzinieki Ričards Krīviņš un Marija Golubeva. Ja LA dejās tas bija gaidīti un pārliecinoši, tad ST dejās jauniešu grupā pirmo sezonu dejojošajam Daces deju skolas pārim izdevās sarūpēt patīkamu pārsteigumu, ļoti sīvā cīņā apsteidzot gan pagājušā gada Eiropas čempionāta finālistus no Polijas, gan Lietuvas vicečempionus Piju Palski/Ugni Makarskaiti. ST dejās jauniešiem finālā iekļuva un otru labāko rezultātu Latvijas pāru vidū ar iegūto sesto vietu uzrādīja rīdzinieki Armands Goldbergs/Anastasija Čerņigova, kuriem pavisam maz pietrūka, lai finālā dejotu arī LA dejās. Savukārt U21 grupā ST dejās trešo vietu izcīnīja rīdzinieki Klāvs Kokins un Karolīna Keita Dimante.

Junioru II (14-15 g.) grupā LA dejās dominēja valsts vadošais pāris Jegors Prokins un Poļina Karimova, bet ST dejās rīdzinieki Prokins ar Karimovu knapi iespraucās trijniekā, ļoti līdzvērtīgā cīņā apsteidzot Latvijas čempionāta bronzas medaļas ieguvējus Marku Morozko/Elzu Freibergu. LA dejās finālu sasniedza Ričards Andrejs Bolšteins/Madara Klišāne, ieņemot 7. vietu. Junioriem I (12-13 g.) abās programmās finālā iekļuva Kristiāns Albiņš/Elizabete Podojnika, kuriem labāk sanāca nostartēt LA dejās ar iegūto trešo vietu.