Latvijas čempionātā Standartdejās Kuldīgā 4 grupās uzvar pasaules čempionāta finālisti un medaļnieki

Publicitātes foto

Latvijas čempionātā Standartdejās Kuldīgā 4 grupās uzvar pasaules čempionāta finālisti un medaļnieki

Sestdien Kuldīgā Sporta manēžā pirmo reizi norisinājās Latvijas čempionāts sporta dejās, kur dejotāji sacentās Standartdeju programmā un ko sadarbībā ar Latvijas Sporta deju federāciju (LSDF) un Kuldīgas novada domes atbalstu rīkoja SDK “Sara” (Aleksandrs Aļošins) un SDK “D&D” (Dmitrijs Morderers). Četrās grupās – pieaugušajiem, jauniešiem, junioriem II un senioriem II uzvarēja pasaules čempionātu finālisti vai medaļnieki. Lielāko daļu medaļu izcīnīja rīdzinieki.                        

Kuldīgas sporta manēžā, kur ierasti notiek prestižas vieglatlētikas sacensības, pirmo reizi sacentās sporta deju pāri, sadalot šīs sezonas otros medaļu komplektus un noskaidrojot labākos Standartdejās (ST). Organizatori bija parūpējušies, lai būtu skaists noformējums, plašs laukums, dejotājiem un skatītājiem paliekot gandarītiem ar čempionāta norisi. Ļoti spēcīgs bija arī dalībnieku sastāvs ar pasaules arēnā lielus panākumus guvušiem pāriem, it īpaši pieaugušo un jauniešu grupās.

Pieaugušo grupā pirmo reizi valsts čempionātu vēsturē dejoja divi pasaules čempionātu finālisti. Ceturto titulu pēc kārtas izcīnīja pasaules un Eiropas čempionātu 5. vietas ieguvēji Vadims Šurins un Anastasija Meškova, kuri 2023. gadā kļuva arī par Pasaules kausa ieguvējiem. Rīdzinieki Romāns Dobrecovs un Violeta Ļevčenko, kuri ir pasaules čempionāta finālisti 10 dejās un pieckārtējie valsts čempioni šajā deju programmā, izcīnīja jau savu piekto sudrabu ST dejās. Savukārt ceturto bronzas medaļu savā kontā nopelnīja Davids Duda un Betija Kaire.

2022. gada bronzas medaļnieks no Rīgas Andrejs Griņevičs ar jauno partneri Loretu Reiniku ieņēma 4. vietu, 2022. gada jauniešu čempioni Hardi Vahtra ar rīdzinieci Karīnu Kārkliņu ierindojās piektajā vietā, bet pirmajā sezonā pieaugušo grupā startējušie rīdzinieki Oļegs Bērziņš un Amanda Meinarte noslēdza fināla sešinieku. U21 grupā negaidīti galvenie favorīti Vahtra ar Kārkliņu tika ierindoti trešajā vietā, bet par uzvarētājiem kļuva rīdzinieki Klāvs Kokins un Karolīna Keita Dimante, savukārt sudrabs Bērziņa un Meinartes kontā.

Ļoti spēcīgajā jauniešu grupā (16-18 g.) favorīta statusu apliecināja pasaules čempioni Ričards Krīviņš un Marija Golubeva, kuri pirmo reizi kļuva par Latvijas čempioniem ST dejās jauniešiem, pievienojot 10 deju uzvarai janvārī Rēzeknē otru titulu šogad. Pagājušā gada 7. vietas ieguvēji Ivans Ignatenko un Estere Anna Siliniece no Rīgas, kuri jau pērna gada beigās rādīja progresu, izcīnīja otro vietu, nopelnot savu pirmo medaļu. Tikmēr bronzas sēriju turpināja Kokins ar Dimanti, kuri visus trīs gadus jauniešiem ir bijuši trešie, bet, pieskaitot vēl noslēdzošo gadu junioros, šis jau ir ceturtais gads pēc kārtas trešajā vietā.

Junioriem II (14-15 g.) pirmais trijnieks atbilda desmit dejām janvāra izskaņā Rēzeknē. Otro gadu pēc kārtas dominēja pasaules čempionāta 4. vietas ieguvēji –rīdzinieki Jegors Prokins/Poļina Karimova. Arī šogad otrajā vietā Raeins Dūša, šoreiz to paveicot pārī ar Kseniju Aksjonovu, bet otrā bronzas medaļa šogad rīdziniekiem Romanam Bogdanovam un Patrīcijai Paulai Vindelei. Junioriem I (12-13 g.) arī trijniekā bija tie paši, kuri daudzcīņā, Rēzeknē, tikai ar citiem uzvarētājiem. Par ST deju čempioniem kļuva rīdzinieki Edvards Zeiza un Paula Linde, līdz ar to pērnā gada vicečempioni Arsēnijs Lačinovs un Karolīna Oševerova-Alenoviča no Rīgas atkal nopelnīja sudraba medaļu. Astoņu deju uzvarētāji Markuss Kalniņš/Džesika Morderere vēlreiz ļoti sekmīgi nostartēja, šoreiz iegūstot bronzas medaļu.

Bērnu grupā (11 gadi un jaunāki) daudzcīņas panākumu atkārtoja Sendijs Slišāns/Elvita Circene, uzvarot arī ST dejās. Senioru I trešo gadu pēc kārtas pirmo vietu ieguva rīdzinieki Kristaps Aleksandrovs/Poļina Striga, bet vairākkārtējie pasaules čempionāta medaļnieki senioriem II (45-55 g.) rīdzinieki Gatis un Jūlija Simsoni nopelnīja kārtējo zelta medaļu valsts čempionātā. Pārējo senioru vecumu grupu uzvarētāji: Indulis un Baiba Martinsoni (Sen III), Aleksandrs un Irina Ozerski (Sen IV) un Modris Miervaldis Gipmanis/Gaida Petere (Sen V).

 

Galerijas