Godināti 2023. gada Rīgas labākie sportisti, treneri un komandas

Godināti 2023. gada Rīgas labākie sportisti, treneri un komandas

Otrdien, 19. decembrī, Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” pasniedza apbalvojumu „Rīgas sporta laureāts 2023” labākajiem galvaspilsētas sportistiem, treneriem, komandām un paziņoja gada notikumu sportā.

““Gada notikums sportā” nav tikai par sportistu rezultātiem, bet gan par motivāciju, nenogurstošo gribasspēku, pārvarot dažādus izaicinājums, un tas ir par savas nodarbes mīlestību. Sportisti sasniedz panākumus arī visai sabiedrībai, viņi ceļ latviešu nacionālo pašapziņu un ticību saraknbaltsarkanajam karogam. Šī nominācija šogad parāda arī sabiedrības iesaisti. Šis laureāts ir par piemēru citiem sporta notikumiem kā spodrināt Rīgas vārdu pasaulē,” uzsvēra Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks.

Īpašo balvu nominācijā „Par mūža ieguldījumu sportā” ieguva Latvijas šaha meistare, ilggadīgā Rīgas Šaha skolas trenere Vija Rožlapa.

2023. gadā par Rīgas labāko sportistu atzīts hokejists Artūrs Šilovs, labākās Rīgas sportistes titulu ieguva vieglatlēte Anete Sietiņa, bet kā Rīgas labākā sportiste ar īpašām vajadzībām tika godināta nedzirdīgo sporta pārstāve peldēšanā Zane Embrekte.

Balvu nominācijā “Uzlecošā zvaigzne sportā” ieguva vindsērfotājs Dāvis Mazais, bet kā Rīgas labākais treneris tika sumināts vieglatlētikas treneris Gints Palameiks.

Par Rīgas labāko sporta spēļu komandu atzīta telpu futbola komanda “Rīga” FC, bet balvu nominācijā “Rīgas labākā komanda individuālajos sporta veidos” ieguva sporta deju pāris Edgars Līnis un Elīza Līne.

Par Gada notikumu sportā atzīts Pasaules skriešanas čempionāts.

Visi laureāti saņēma stikla mākslinieces Ilzes Dūdiņas veidotas stikla balvas un Rīgas pašvaldības Atzinības un Goda rakstus.

Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” laureātus godināja kopumā 9 nominācijās: “Rīgas labākais sportists”, “Rīgas labākā sportiste”, “Rīgas labākais sportists ar īpašām vajadzībām”, “Rīgas labākā sporta spēļu komanda”, “Rīgas labākā komanda individuālajos sporta veidos”, “Uzlecošā zvaigzne sportā”, “Rīgas labākais treneris”, “Gada notikums sportā”, “Par mūža ieguldījumu sportā”.

Apbalvojuma „Rīgas sporta laureāts 2023” nominācijām tika izvirzīti augstas godalgas izcīnījuši Rīgas sportisti un viņu treneri, sporta spēļu komandas, kā arī skatītāju un dalībnieku plaši apmeklēti sporta notikumi.

Balvu pasniegšanas ceremoniju vadīja sporta žurnālists Dāvids Ernštreits un aktieris Aldis Siliņš.

Apbalvojumu „Rīgas sporta laureāts 2023” pasniedza jau vienpadsmito reizi. Līdz šim to ir ieguvuši galvaspilsētas labākie sportisti, treneri un komandas par teicamiem rezultātiem un augstiem sasniegumiem.

Fotogalerija no pasākuma: https://www.flickr.com/photos/103426396@N05/albums/72177720313511923/

Informāciju sagatavoja: Sindija Grāvere, Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, e-pasts: sindija.gravere@riga.lv