Eiropas badmintons atklāj jauno sezonu Rīgā: Victor Latvia International 2024

Svētdien, 1. septembrī, RIMI OC ar pusfināliem un fināliem tika noskaidroti labākie spēlētāji turnīrā Victor Latvia International 2024. Šogad turnīrā piedalījās ievērojams spēlētāju skaits – Rīgā ieradās 343 dalībnieki no 37 valstīm. Interese par šo Future series kategorijas turnīru ir likumsakarīga – dalība šādās sacensībās dod pasaules reitinga punktus un tātad iespēju sacensties ar labākajiem. Kopumā Future series ranga turnīri ar dažiem pārtraukumiem Latvijā tiek rīkoti jau kopš 2005. gada.

Turnīra rezultātus skat. šeit.
Foto no turnīra skat. šeit.
Spēļu ierakstus skat. šeit.

Sacenšas daudzi -uzvar labākie

Uz pjedestāla šogad kāpa badmintonisti no ļoti dažādām valstīm, tomēr visbiežāk – pa trīs reizēm to spēja izdarīt Francijas, Īrijas un Vācijas un badmintonisti. Uzteicami ir mūsu ziemeļu kaimiņu panākumi – Igaunija ieguva divas medaļas – zeltu jauktajā dubulstspēlē un bronzu sieviešu dubultspēlē.

Jauktajās dubultspēlēs finālā tikās Igaunijas pāris Kaljurand/Rüütel ar Īrijas pāri Magee/Ryan titāniskā trīs setu cīņā labāki bija igauņi. Sieviešu dubultspēlēs sacentās divi daudzsološi pāri no Polijas Khomisch/Zimnol un Francijas – Cuevas/Desmots-Chacun. Polietes pēc nepārliecinoša snieguma pirmajā setā (6:21) spēja atgūties un uzvarēt otro setu (21:17), visbeidzot cīņa bija ļoti līdzīga trešajā setā, tomēr pagarinājumā spriedzi izturēja polietes ar rezultātu 24:22 pārspējot pretinieces. Spēcīgais igauņu sieviešu pāris Käsner/Rüütel ierindojās dalītajā trešajā vietā. Vīriešu dubultspēlēs sacentās Vācijas pāris Dresp/Sonnenschein ar francūžiem Gardon/Goulin trīs setu cīņā pārākumu sagalabāja Vācijas pāris.

Sieviešu vienspēlē Somijas spēlētāja Nyqvist divos setos ar rezultātu 21:8 un 21:14 liedza izpausties Īrijas spēlētājai Noble. Savukārt vīriešu vienspēlē tas bija Horvātijas spēlētājs Dinata, kas atgriezās aizstāvēt iepriekšējā gadā izcīnīto titulu. Tas viņam izdevās trīs setos uzvarot francūzi Singer – 14:21, 21:12 un 21:18.

Turnīrā piedalījās arī vairāki Latvijas labākie spēlētāji, Jekaterina Romanova un Anna Kupča startēja dubultspēļu pamatturnīrā, tomēr diemžēl piekāpās Lietuvas pārim Golubickaite/Paulauskaite (20:22 un 19:21). Vīriešu vienspēlēs īpaši jāatzīmē Artūrs Akmens, kas spēja uzvarēt divas kvalifikācijas kārtas. Pa vienai uzvarai kvalifikācijas turnīrā Andim Bērziņam un Tomam Salam, savukārt jauktajā dubultspēlē priecājamies par Dāvi Strazdiņu un Anželiku Nadtochyi, kuri pārspēja Izraēlas un Maltas apvienoto pāri Aronchik/Abela.

Turnīra amatpersonas un atbalstītāji

Par turnīra Galveno tiesnesi Eiropas Badmintona konfederācija iecēla Kristapu Pilveri, viņam palīdzēja Darius Likas no Lietuvas. Šāda līmeņa turnīrs nevarētu notikt arī bez paaugstinājuma tiesnešu starptautiskās komandas, kuri - ja vajadzīgs - spēlētājus sauca pie kārtības. Starptautiski kvalificēti paaugstinājuma tiesneši Victor Latvia International bija no Lietuvas, Igaunijas, Slovākijas, Anglijas un Skotijas un, protams, arī no Latvijas. Federācija izsaka pateicību Gunāram Bajāram, Uģim Grosam, Teodoram Miķelsonam, Esterei Pikšai, Kristianam Rozenvaldam, Gustavam Saulītim, Andrejam Šlikovam, Annijai Rullei-Titavai, Elzai Zitānei un, protams, mūsu olimpisko kvalifikāciju sasniegušajam paaugstinājuma tiesnesim Gunāram Lūsverim! Pateicamies arī jaunajiem badmintonistiem, vērīgajiem līnijtiesnešiem no Baložu un Rīgas badmintona klubiem! Par veiksmīgu turnīra norisi rūpējās LBF valdes priekšsēdētājs un šī turnīra direktors Viesturs Bajārs, kā arī LBF valdes loceklis un turnīra koordinators Jānis Sala.

Īpaši pateicamies mūsu atbalstītājiem - Rīgas domes Izglītības, jaunatnes un sporta departamentam, uzņēmumiem - CITRO, ABRANDS, LAVAZZA un LATVIN.