Skrējēja stadionā

Publicitātes foto

Baltijas junioru čempionātā “Arkādija” vieglatlētiem astoņas godalgas un viens Latvijas rekords

Pirmdien Valmierā Jāņa Daliņa stadionā tika aizvadīts Baltijas junioru jeb U20 grupas komandu čempionāts vieglatlētikā, kur sekmīgi nostartējuši Rīgas Sporta skolas “Arkādija” pārstāvji, izcīnot astoņas godalgotās vietas, tajā skaitā arī trīs zelta medaļas, turklāt Arina Seļiverstova pielika pūles Latvijas junioru rekorda uzstādīšanā 4x100m stafetē meitenēm.

Tāpat kā jauniešu grupās U18 un U16, arī junioriem kāds no “Arkādijas” piedalījās Latvijas rekorda uzstādīšanā. Šoreiz tā bija  Arina Seļiverstova, kura ar komandas biedrenēm uzvarēja 4x100m stafetē. Jēkabsones un Vittes audzēkne ar pārējām trim stafetes dalībniecēm 4x100m veica 46,93 sekundēs, labojot vairāk nekā 40 gadus veco Latvijas rekordu juniorēm.

Uzvaras spēcīgās Rīgas sporta skolas pārstāvji sarūpēji arī 800m, paveicot to gan meiteņu, gan puišu konkurencē. Nikole Baikova  divus apļus veica visātrāk no visām – 2:11,16, ļoti pārliecinoši jeb vairāk nekā par četrām sekundēm pārspējot tuvāko sāncensi no Igaunijas. Olijaras un Jēkabsones audzēknei tikai pussekundei pietrūka līdz personīgajam rekordam.

Savukārt puišiem arkādieši 800m bija pirmajās divās vietās, nedodot iespējas kaimiņvalstu pārstāvjiem iegūt kaut ko vairāk par bronzu. Vienīgi igaunis zaudēja ap sekundi, bet pārējie bija finiša taisnes sākuma daļā, kad arkādieši finišēja. Uzvarēja Ingas Vītolas-Skultes audzēknis Kārlis Ancāns, kurš uzrādīja laiku 1:53,99 un līdzīgā cīņā par ceturtdaļsekundi apsteidza Jura Beļinska trenēto Kristeru Kudli, kuram otrā vieta.

Divas otrās vietas tika iegūtas tāllēkšanā un 1500m sievietēm. Ludmilas Olijaras audzēkne Inese Bembere aizlēca 5,70m, par 19cm piekāpjoties igaunietei. Inese savā karjerā pāri 6m robežai ir lēkusi piecas reizes, visas šajā sezonā, bet šoreiz sanāca uzrādīt pieticīgāku rezultātu, taču tik un tā otrā vieta un svarīgi punkti Latvijas komandai. Otrā 1500m finišēja Elīna Bībere. Pupinas audzēkne uzrādīja laiku 4:48.13, tikai 0,05 sekundēm atpaliekot no personīgā rekorda, bet divas sekundes viņa zaudēja uzvarētājai no Igaunijas.

“Arkādija” guvu papildināja vēl divas bronzas medaļas. Latvijas šī gada vicečempione Paula Kļaviņa otro reizi karjerā kārtslēkšanā pārvarēja 4,10m. Ārenta un Bortaščenokas audzēkne atkārtoja personīgo rekordu un nopelnīja augstvērtīgāko rezultātu (990 WA punkti) no “Arkādija” pārstāvjiem. Pirmajās divās vietās ierindojās Lietuvas un Igaunijas kārstlēcējas, kuras pārvarēja 4,20m. Sima Aškinezere jau piekto reizi sasniedza 4m augstumu, ar ko pietika 4. vietai.

Otru bronzu Latvijai no arkādiešiem ieguva Linards Ruks. Daudzkārtējā sprinta čempiona Sanda Sabājeva audzēknis 400m/b pirmo reizi veica ātrāk par 55 sekundēm, personīgo rekordu uzlabojot diezgan iespaidīgi – par vairāk nekā sekundi – 54,63 sekundes.

Tuvu medaļai bija Dinija Paegle šķēpmešanā ar 44,20m, kas ir viņas labākais rezultāts, un Milana Krafte 3000m, kur atpalika sekundi no personīgā rekorda – 11:44,86, abām ieņemot 4. vietu. Taču jau starts Latvijas komandā, kur katrā disciplīnā ņem tikai divus labākos no valsts, ir sasniegums.