RĪGAS DOMES IZGLĪTĪBAS, KULTŪRAS UN SPORTA DEPARTAMENTS

IZGLĪTĪBA

KULTŪRA

SPORTS

INTEGRĀCIJA

KATALOGS

Latvieši pārāki rogaininga seriāla “Pilsētu leģendas” 1. posmā

Latvieši pārāki rogaininga seriāla “Pilsētu leģendas” 1. posmā

26.martā Buļļupes apvidū Rīgā ar pirmo posmu tika atklāta trešā sezona iecienītajam un biedrības “Piedzīvojumu sacensību apvienība” rīkotajam Baltijas valstīs lielākajam rogaininga jeb komandu orientēšanās seriālam “Pilsētas Leģendas”, sacenšoties vairāk nekā 700 dalībniekiem, kuru vidū bija arī titulēti 24h rogaininga, taku skriešanas un orientēšanās čempionātu medaļnieki, kā arī panākumus guvušie slēpotāji, Latvijas izlases kapteinis regbijā un citu sporta veidu pārstāvji.  Visās distancēs uzvaras svinēja Latvijas sportisti, bet garākajā 6h distancē mūsējiem konkurenci sastādīja spēcīgie igauņi.

Rogainingā, kur komandā ir no 2 līdz 4 dalībnieki, dalībnieki noteiktā kontrollaikā izvēles secībā apmeklē kontrolpunktus, kuriem ir dažāda punktu vērtība (no 2 līdz 6), cenšoties sakrāt pēc iespējas lielāku punktu skaitu. Sezonas atklāšanas posmā ļoti vējainos apstākļos, izbaudot arī nedaudz sauli un sniegu, kontrolpunktu meklēšana notika abos Buļļupes krastos. Dalībnieki pirmo reizi Rīgas rogainingu vēsturē nonāca Daugavgrīvas salā, ieņēma “neieņemamo” Daugavgrīvas cietoksni un Komētfortu jūras krastā, sameklēja gan vissenāko, gan arī mūsdienu Lielupes ieteku jūrā, kā arī redzēja Paula Jaunzemja laukakmeņu skulptūras Vakarbuļļu krastā, bet visizturīgākie skrējēji sasniedza Lielupes Balto kāpu. Finišā visi saņēma skaistās piemiņas medaļas, piedalījās atbalstītāju sarūpēto dāvanu loterijā, bet vēl papildu labākie trīs katrā distancē un grupā tika apbalvoti.

Garākajā 6h distancē maksimālajiem 200 punktiem vistuvāk ar 196 bija un uzvaru vairāk nekā 90 komandu konkurencē svinēja jaunais duets Guntis Šmaukstelis un Kārlis Evertovskis (Mjau, Mjau). Trīspadsmit minūtes par viņiem distancē mazāk pavadīja, bet līdz ar to arī par sešiem punktiem mazāk nopelnīja Zigmunds Bībers un Alberts Jasāns (Laid mums tur laimē diet), bet trešo rezultātu (180 punkti) uzrādīja Mārtiņš Krūze ar Edgaru Jurjānu (Naids), par 17 punktiem apsteidzot un 4.vietā atstājot igauņus no Karvajalads.

Labākā jauktā jeb Mix komanda ar kopējā ieskaitē 7.rezultātu bija igauņi Tonis Pīrsilds un Pille Vinne (O+), kuriem 159 punkti. Lai arī pagājušo sezonu novembra beigās ar uzvaru nepabeidza, tomēr sieviešu konkurencē pagājušā gada līderes Nora Baranovska un Marta Liepiņa (Vidzemnieces) apliecināja savu statusu un ar 129 punktiem jauno sezonu iesāka kā pirmās. Tikmēr ģimeņu ieskaitē ar apaļo summu simts punktiem labākie bija Juris un Elīza Šleseri (RS1).

4h distancē nepilnu simts komandu konkurencē pagājušā gada kopvērtējuma uzvarētājiem “Riga Adventure team” (Valdis Čunka, Mārtiņš Ozoliņš) ar 120 punktiem nācās samierināties ar otro vietu, jo par 10 punktiem vairāk nopelnīja spēcīgais skrējēju trio “Intervals.lv” (Andris Ronimoiss, Dainis Limanāns, Viktors Saveļjevs). Otrās vietas ieguvējiem “uz papēžiem mina” vēl divas komandas, atpaliekot tikai divus un četrus punktus. Apsteidzot Auces aeroklubu, trešo vietu ar 118 punktiem ieguva šķēršļu skrējienu meistari Kaspars Kalnbērzs, Sergejs Ļeta, Uldis Lamsteris (Skaņka un divas džidiškas). Ar 110 punktiem Pāvelam Demeščikam un Tatjanai Antohinai (Strangers) pietika uzvarai Mix, bet ar 99 punktiem sieviešu konkurencē nepārspētas palika Vita Skuja un Baiba Kaškina (De Niro un Baltais zalktis). Ģimeņu konkurencē pagājušo sezonu ar uzvaru noslēgušie Edgars Bole ar meitu Alisi arī jauno atklāja ar uzvaru, nopelnot 64 punktus.

2h distancē ar iegūtajiem 77 punktiem pārliecinoši pirmie bija Rubens Šulcs, Mārtiņš Bērziņš, Latvijas čempions un Eiropas jauniešu čempionāta dalībnieks Austris Kalniņš. Ļoti līdzīgajā cīņā par otro vietu Kaspars Adijāns un Uldis Pormeisters (LV Bārdas) par vienu punktu pārspēja Jānis Lagzdkalnu un Mārtiņu Janosnu (“Kā viņu tur sauca”). Ceturto vietu kopējā ieskaitē ar 59 punktiem sanāca iegūt labākajai Mix komandai Kalvim Bricim un Zandai Abzalonei, bet augstā septītā vieta tika raženākajai punktu vācējai ģimeņu komandu ieskaitē “Liedagi-35” (Fadejs un Everts Precinieki). Sieviešu konkurencē ar uzvaru sezonu iesāka jaunais duets “Pilsētas žurkas”, Anetei Rožkalnei šoreiz startējot kopā ar Valentīnu Romanovu un sakrājot 48 punktus.

MTB braucējiem 3h distancē uzvarēja Rihards Šneiders un Marija Baranovska, kuriem attiecīgi 119 un 103 punkti, bet rogaininga skrējienā jeb O-Run distances veicēju konkurencē, kur šogad ierastās pavēles distances vietā klasiska rogaininga izvēles distance ar 2h laika limitu, pirmās vietas spraigā cīņā ieguva Jānis Dūka un Anita Užule, kuri attiecīgi par diviem un vienu punktu apsteidza Jāni Kalniņu un Madara Apsaloni.

Šis bija pirmais no kopumā sešiem sezonas posmiem, kas bez galvaspilsētas notiks arī Ķekavā, Valmierā un Ogrē. Nākamais posms jau pēc četrām nedēļām 23.aprīlī Ķekavā. Pirmo posmu atbalstīja Isostar, Garmin, Intervals.lv, Magnesia, Valmiermuižas alus un citi.