RĪGAS DOMES IZGLĪTĪBAS, KULTŪRAS UN SPORTA DEPARTAMENTS

IZGLĪTĪBA

KULTŪRA

SPORTS

INTEGRĀCIJA

KATALOGS

Ar rekordlielu dalībnieku skaitu sākusies “Izskrien Rīgu” seriāla astotā sezona

Ar rekordlielu dalībnieku skaitu sākusies “Izskrien Rīgu” seriāla astotā sezona

Pagājušajā nedēļas nogalē ar rekordlielu dalībnieku skaitu Viesturdārzā sākusies jaunā sezona skriešanas seriālam “Izskrien Rīgu”, ko ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu rīkoja biedrība “Piedzīvojumu sacensību apvienība un SIA “xEvents”.

Dalībniekiem, kuri vidū bija gan sportisti, gan veselīga dzīvesveida piekritēji, tika piedāvāta 10 kilometru, 5 kilometru un veselības distance, bet bērni atkarībā no vecuma grupas sacentās ierastos 500-800 metros. Pirmo reizi pieteikto dalībnieku skaits šajā skriešanas seriālā sniedzās pāri 800. Pateicoties Rīgas domei un skrējiena draugam intervals.lv, dalības maksa uz vienu posmu 5km un 10km distancēs ir 1 EUR. Bērniem skrējienā dalība ir bezmaksas, kā arī visu vecumu skrējējiem bezmaksas ir veselības skrējiens.

Pagājušā sezona tika noslēgta Viestura dārzā, un tieši šajā skaistajā un vēsturiskajā Rīgas parkā tika atklāta jaunā sezona. 10km distancē, kur skrēja vairāk nekā 150 dalībnieku, vīriešiem pārliecinošu uzvaru svinēja daudzkārtējais Latvijas čempions triatlonā un LTV7 sporta žurnālists Andrejs Dmitrijevs (34:42), kuram attiecīgi minūti un divas minūtes zaudēja trijniekā iekļuvušie Jevgēņijs Stepanovs un Kristaps Broks. Sievietēm nepārspēta palika taku skriešanas seriālā “Stirnu buks” panākumus guvusī Viktorija Bogdanova (41:02), kura par pusminūti apsteidza vēl vienu “Stirnu bukos” godalgotas vietas ieguvušo Zandu Malančuku. Trijnieku noslēdza Līva Puriņa.

5km distancē 227 dalībnieku vidū uzvarēja Latvijas čempions maratona distancē Māris Ābele, kuram cieši sekoja Mārtiņš Babkins, pagājušajā sezonā vairākas uzvaras izcīnījušais Dmitrijs Vecgailis un šajā seriālā savulaik daudzas reizes uzvarējušais un godalgotās vietas ieguvušais Dainis Limanāns.  Junioru konkurencē labākie bija triatlonisti un skrējēji Timurs Kukes un Marta Luīze Pētersone, kura palika nepārspēta arī sieviešu konkurencē, kur otro un trešo vietu ieguva Annija Zāģere un Izabella Bogdanova. Veterāniem pirmās vietas ieguva Harijs Zuļģis un Aiga Paegle.

Šovasar atlikušie četri “Izskrien Rīgu” posmi norisināsies Ēbelmuižas parkā (30. jūnijā), Grīziņkalna parkā (21. jūlijā), Dzegužkalnā (4.augustā) un Arkādijas parkā (25. augustā). Šī gada novitāte ir komandu un Ģimeņu ieskaite, kur tiek aicināti piedalīties dažādu uzņēmumu darbinieki, sporta klubu pārstāvji, kā arī ģimenes. Skriešanas seriāla “Izskrien Rīgu” noslēgumā tiks apbalvoti arī labākie skrējēji 10 kilometru un 5 kilometru distancē, kur par katru posmu tiks piešķirti punkti, un sezonas pēdējā posmā labākie dalībnieki iegūs kopvērtējuma balvas. Reģistrēties nākamajam posmam un uzzināt vairāk var www.izskrienrigu.lv.