Foto

Ziemas prieku baudīšana pilsētvidē turpinās!

Līdz ar ziemai raksturīgiem laika apstākļiem Rīgā turpina darboties vairākas distanču slēpošanas trases un inventāra nomas punkti, ko apsaimnieko gan pašvaldība, gan citas institūcijas. Plānots, ka janvārī būs pieejamas arī divas mākslīgā ledus slidotavas.

Kā katru gadu, Rīgas pašvaldība iedzīvotājiem nodrošina distanču slēpošanas iespējas Uzvaras parkā (Uzvaras bulvārī 15) un Lucavsalā, kā arī Mežaparkā (Kokneses prospektā 39). Tradicionāli slēpošanas iespējas ir arī Biķernieku mežā (S. Eizenšteina ielā 16), kur trasi ierīko VAS "CSSD". Šobrīd laika apstākļu dēļ nav pieejama slēpošanas trase Purvciemā (Lielvārdes ielā 141).

Saglabājoties atbilstošiem laika apstākļiem, rīdziniekiem būs iespēja slidot mākslīgā ledus slidotavā pie Rīgas 84. vidusskolas (Lielvārdes ielā 141). Aktuālais grafiks būs pieejams pie slidotavas vai sporta kompleksa dežurantiem, zvanot pa tālruni 66907244, kā arī tīmekļa vietnes sadaļā "Sporta komplekss".

Maksimālais skaits vienlaicīgi uz ledus – 100 cilvēki. Uz vienu cilvēku paredzot 18 m2.

Slidošanas pakalpojums tiks sniegts tikai epidemioloģiski drošā vidē ("zaļajā" režīmā) vai epidemioloģiski drošā vidē ar bērniem:

 • tiks ievērotas vispārējās un specifiskās epidemioloģiskās drošības prasības;
 • tiks veikta vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu verifikācija;
 • publiskās slidošanas laiki tiks iedalīti zaļajā un dzeltenajā režīmā;
 • grafiks tiks publiskots 1x nedēļā;
 • inventārs tiks izsniegts ārpus nomas;
 • tiks nodrošināta inventāra dezinfekcija;
 • slidošanas noteikumi paredz tikai slidojumus vienā virzienā;
 • teritorijā pie slidotavas tiks ielaisti tikai apmeklētāji, kas dodas uz konkrēto slidojumu. Starp publisko slidošanu būs 30 minūšu intervāls, lai neveidotos drūzmēšanās.

Apmeklētājiem pie slidotavas būs pieejama informācija par:

 • cilvēku skaitu, kas vienlaikus var atrasties pakalpojuma sniegšanas vai pasākuma norises vietā un ierobežojumu, ja attiecīgajam pakalpojumam tāds ir noteikts; pakalpojuma sniegšanas vietā nedrīkst atrasties personas, kurām noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai izolācija vai kurām ir elpceļu infekcijas slimības pazīmes;
 • par minimālās 2 metru distances ievērošanu, kā arī par citiem distancēšanās nosacījumiem, ja tādi ir noteikti;
 • par pienākumu lietot sejas maskas, kad tiek saņemts/nodots inventārs;
 • par pakalpojuma epidemioloģisko drošību, norādot, kādā vidē tiek sniegts pakalpojums – epidemioloģiski drošā vai epidemioloģiski drošā vidē ar bērniem – un informācija par to, kas apmeklētājam nepieciešams, lai pakalpojumu varētu saņemt (vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, personu identificējošs dokuments u.tml.).

Tāpat tiek plānots, ka janvārī ziemas priekus varēs baudīt arī Mežaparka Lielās estrādes skatītāju zonā, kur iecerēts izveidot ziemas parku „Mežaparks”.

Aktuālā informācija un kontaktinformācija ir pieejama ŠEIT un tīmekļa vietnē www.rigaslepo.lv.

Informāciju sagatavoja:

Indra Vilde – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr. 67026838; mob. 26708034; e-pasts: Indra.Vilde@riga.lv

Raimonds Grants – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta komunikācijas projektu koordinators, tālr. 67105656; mob. 22336833; e-pasts: Raimonds.Grants@riga.lv