Dāmu konkurencē pirmā Krista Pūcīte

Vairāk nekā 350 dalībnieki atklāj jauno sezonu Biķerniekos

Trešdien, 8. maijā, visas dienas garumā Rīgā aizvadītas “Biķernieku trases lielās balvas” sacensības šosejas riteņbraukšanā. Uzvaras 77 kilometru garajā grupas braucienā izcīnīja – Alekss Krasts un Lāsma Elza Vaivode. Tikmēr individuālajā braucienā labākos laikus sasniedza – Ģirts Vēvers un Krista Pūcīte.

Ar Rīgas domes finansiālu atbalstu, Latvijas Riteņbraukšanas federācija arī šogad sarīkoja par tradīciju kļuvušās “Biķernieku trases lielās balvas” sacensības šosejas riteņbraukšanā. Visai vēsos laika apstākļos, dienas garumā piedalījās vairāk nekā 350 riteņbraucēju vecumā no 2 – 70 gadiem. Organizatori parūpējās par plaša spektra programmu, rīkojot kritērija braucienu, bērnu sacensības, kā arī individuālos un grupas braucienus.

Vairāk nekā 100 braucēji startēja 77 kilometru garajā grupas braucienā, veicot 14 lielos apļus klasiskajā virzienā. Spēcīgais dalībnieku sastāvs jau no pirmajiem apļiem kurināja augstu tempu. Sākotnēji izveidojās astoņu braucēju liels atrāviens. Tajā visi galvenie favorīti – Alekss Krasts, Māris Bogdanovičs, Kristers Ansons, Ģirts Harkins un Kārlis Valters Grundulis. No junioriem vienīgais līderu grupā bija Olivers Jēkabs Skrapcis.

Krastam un pāris citiem TOP braucējiem kurinot tempu, līderu astotnieks samazinājās līdz četriem braucējiem. Atkrita gan Harkins, gan Skrapcis un spēcīgais amatieru sportists Raivis Ritums. Pēdējos apļos Alekss Krasts prasmīgi no līderu grupiņas “atkabināja” Kārlis Valteru Grunduli. Uzvarētāja liktenis noskaidrojās trīs braucēju finiša spurtā. Pirmais to uzsāka Bogdanovičs, tomēr garajā taisnē abi pārējie riteņbraucēji spēja noturēties kopā ar Māri.

Pēdējos metros jau priekšā izvirzījās Krasts un Ansons. Par nieka tiesu ātrāks izrādījās “Voltas Tartu 2024 by CCN” pārstāvis Krasts (01:40:45). Otrais “ZZK AP Print” braucējs Ansons, bet trešais Ķīnas komandas “Hengxiang cycling team” pārstāvis Bogdanovičs. Sekotāju grupa finišēja 45 sekundes vēlāk. TOP6 iekļuva arī – Gusts Lapiņš, Deins Kaņepējs un Kārlis Valters Grundulis.

Junioru konkurencē uzvarēja Klāvs Milčs (“Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree”), kurš finiša spurtā apsteidza Markusu Lagzdiņu (“MSĢ/ RK Liepāja”) un Oliveru Jēkabu Skrapci (“MSĢ/ Smiltenes BJSS”). Sieviešu konkurencē uzvarēja Lāsma Elza Vaivode (“RRS”), kurai sekoja “Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree” Madara Āboma un Anita Antone. Masters grupās uzvaras guva – Mantas Andriuškevičius, Nauris Inovskis (“EVELO Team”), Andris Bodnieks (“Goldingen CT”), Edvīns Reinholds (“Tukums”) un Jānis Bruzinskis (“Goldingen Cycling team”).

Individuālajā braucienā teju 200 sportisti veica 5,5, 11 vai 22 kilometru garas distances. Labāko laiku četru apļu (22 km) sacīkstē sasniedza Pasaules čempions M50 – 54 grupā Ģirts Vēvers (“Goldingen CT”). Viņš trasi veica pēc 27 minūtēm un 43 sekundēm (47,6 km/h). 25 sekundes viņam zaudēja Olivers Jēkabs Skrapcis, bet TOP3 noslēdza “Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree” pārstāvis Artis Roze (+00:00:34). TOP6 laikus sasniedza arī – Arvils Vikštrems, Jānis Šteins un Agnis Apse.

Divu apļu sacensībās nodominēja jauniešu grupas sportisti. Uzvarēja Georgs Tjumins (“MSĢ/ RRS”), kurš trasi veica pēc 14 minūtēm un 30 sekundēm (45,5 km/h). 20 sekundes viņam zaudēja Marks Jākobsons, bet TOP3 noslēdza vēl viens “MSĢ/ RRS” pārstāvis Helvijs Kancers (+00:00:26). Zēnu U14 grupā uzvarēja kuldīdznieks Lūkass Sitņiks (16:37), kuram sekoja Roberts Judins (“MSĢ/ Smiltenes BJSS”) un Mārtiņš Ice (“Smiltenes BJSS”).

Dāmu konkurencē pirmā Krista Pūcīte (“Roadex”), kura divus apļus veica pēc 16 minūtēm un 2 sekundēm. Otrā vieta Laurai Belohvoščikai (+00:01:15), bet TOP 3 noslēdza Rūta Zibene (+00:02:10). Juniorēm pirmā Beāte Bula, jaunietēm Linda Elizabete Brilte, U14 meiteņu grupā Samanta Roziņa.

Viena apļa distancē labākais laiks Veselības klases braucējam Normundam Pekusam, bet viņam sekoja U12 grupas uzvarētājas Eduards Eihmanis un viņa komandas biedrs no Dobeles sporta skolas Rodrigo Fecers. Meitenēm U12 grupā uzvarēja Šarlote Kļumemle.

Dienas pirmajā pusē notika ļoti interesants jauniešu un junioru puišu kritērijs pa kartingu trases apli. Sacensībās dominēja jaunieši no “MSĢ/ RRS”, kam pretsparu izrādīja Kuldīgas jaunie sportisti. Trases pirmajā pusē vienatnē aizmuka Marks Jākabsons, kurš savā gan lielos, gan mazos starpfinišu lielākos punktus un pārliecinoši finišēja pirmais. Otrā vieta punktu ieskaitē un finišā viņa komandas biedram Arvīdam Loginam, kurš arī piedzīvoja kritienu pašā sacensību sākumā. TOP3 beigās pēc cīņas ar junioru no Kuldīgas Gustavu Gidrēviču noslēdza Helvijs Kancers (“MSĢ/RRS”).

Azartiskā gaisotnē aizritērja bērnu braucieni, kur balviņas saņēma ikviens dalībnieks. Nākamais LRF rīkotais pasākums Biķernieku trasē gaidāms 5. jūnijā, kad norisināsies “Vēvers kauss” izcīņa. Pieteikšanās tiks atvērta jau nākamajā nedēļā.

Informāciju sagatavoja: Toms Markss, Latvijas Riteņbraukšanas federācijas ģenerālsekretārs. Elektroniskā pasta adrese: toms@lrf.lv