Una kļūst par Eiropas čempionāta kadetiem vicečempioni

Varšavā notiekošajā Eiropas čempionātā kadetiem Latvijas meiteņu izlases viena no labākajām cīkstonēm Una Dolgiļeviča (-70 kg) ir izcīnījusi Latvijai sudraba medaļu. Una ir aizvadījusi 5 cīņas. Savā apakšgrupā Una pārliecinoši guva virsroku pār savām pretiniecēm no Dānijas, Čehijas, Polijas un sasniedzot pusfinālu pārspēja gruzīnieti Nino Gulbani.

Finālcīņā Unas pretiniece no Spanijas Ai Tsunudo veiksmīgi realizēja žņaugšanas paņēmienu un mūsu sportiste palika 2.vietā. Latvijas Džudo federācija sveic Unu Dolgiļeviču un viņas treneri Gati Mīlenbergu ar izcīnīto medaļu un novēl veiksmīgus startus un sasniegumus arī turpmāk.

Nedaudz pietrūka līdz goda pjedestālam mūsu puišu izlases džudistam Andrejam Skomorohovam (-60 kg).  Andrejs vispirms uzvarēja visās trijās grupas cīņās, sasniedzot pusfinālu. Pusfinālcīņā Andrejs atzina turka Muhameda Demirela pārākumu un turpinājumā notika cīņa par bronzas medaļu. Diemžēl mūsu sportists šajā duelī  piekāpās Krievijas pārstāvim Rizvanam Magomadovam un palika 5.vietā.

Pārējie Latvijas Džudo federācijas izlases dalībnieki - Paula Elīza Cera (-52 kg), Anastasija Sokirjanska (-57 kg), Kristiāna Babija (+70 kg), Andis Dolgiļevičs (-60 kg), Artūrs Laufmanis (-66 kg), Maksims Duinovs (-81 kg), Aleksandrs Špika (-90 kg), Aleksijs Ivaščenko (+90 kg) labāko septītniekā neiekļuva.

Latvijas Džudo federācija izsaka pateicību Rīgas domes Izglītības, kultūras sporta departamentam par finansiālu atbalstu Andrejam Skomorohovam (EUR 640), Anastasijai Sokirjanskai (EUR 640) un Unai Dolgiļevičai (EUR 640) dalībai Eiropas čempionātā kadetiem, kā arī Latvijas Sporta federāciju padomei par Paulas Elīzas Ceras, Kristiānas Babijas, Maksima Duinova, Aleksandra Špika un Aleksijs Ivaščenko finansiālo atbalstu dalībai Eiropas čempionātā kadetiem Varšavā.