Vieglatlētu komanda

Publicitātes foto

SS “Arkādija” vieglatlētiem personīgie rekordi, daudz uzvaru un medaļu Latvijas čempionātā

Latvijas čempionātā vieglatlētikā, kas jūnija pēdējās dienās norisinājās Valmierā Jāņa Daliņa stadionā, ļoti sekmīgi nostartējuši Rīgas Sporta skolas “Arkādija” pārstāvji, vairums no kuriem uzstādījuši personīgos rekordus, izcīnot uzvaras vai citas godalgotas vietas, informē SS “Arkādija” pārstāvis Ivars Bācis.

Pirmajā dienā lielākā uzmanība tika pievērsta škēpmešanas sektoram, kur par galvenajiem favorītiem tika uzskatīti SS “Arkādija” pārstāvji un Eiropas čempionāta 7. vietas ieguvēji Patriks Gailums un Anete Sietiņa. Eiropas čempionātā Romā labākās vietas Latvijas vieglatlētu vidū izcīnījuši arkādieši favorīta statusu arī apliecināja, izcīnot uzvaras. Sietiņa bija vienīgā, kura sasniedza 60m, bet Gailumam nedaudz pietrūka līdz 80m robežai – 79,39m. Bronzu nopelnīja Katrīna Sirmā.

Kārtslēkšanā sievietēm dubultpanākums arkādietēm. Ja Paula Kļaviņa atpalika no sava labākā rezultāta 4,10 par 25cm un ieņēa otro vietu, tad Sima Aškinezere par 5cm uzlaboja nesen uzstādīto personīgo rekordu un ar 4,15m svinēja uzvaru. Latvijas rekorda 4,28m mēģinājums ar trim piegājieniem Simai tomēr nebija sekmīgs, taču viņa uzlaboja trenerei Ildzei Bortaščenokai piederošo Latvijas čempionātu rekordu (3.95m).

Medaļām bagātas SS “Arkādijai” bija tāllēkšanas sacensības, kur tika iegūtas četras medaļas – divas sievietēm un tikpat arī vīriešiem. Sievietēm ar personīgo rekordu 6,31m uzvarēja Kitija Paula Melnbārde, iepriekšējo rekordu labojot par 1cm, bet junioru vicečempione Inese Bembere ar otro labāko rezultātu karjera (6,15m) nopelnīja bronzu. Vīriešiem ar līdzīgiem rezultātiem – 7,00m un 6,92m – otro un trešo vietu izcīnīja Raivo Bunde un Arnolds Ozols Meļķisis, kuram tik un tā personīgais rekords (6,89m), jo 6,92m Inetas Zālītes audzēknis sasniedza ar nelielu virs normas pavēju.

Uzvara “Arkādija” sieviešu kvartetam (V.Mauriņa, Vinogradova, Ķirse, Lasmane) 4x100m stafetē, bet otrs arkādiešu kvartets (Kate Mozga, Gabriela Džeina Melne, Gerda Beatrise Soloha, Arina Seļiverstova) ieņēma trešo vietu.

100m gan Vendija Mauriņa (12,01), gan Roberts Jānis Zālītis (10,44) uzstādīja savus personīgos rekordus, bet ar to pietika bronzas medaļai.  Turklāt Zālīša 10,44 sekundes daudzus gadus dotu stabili pirmo vietu, bet šoreiz tikai trešā vietas, kas parāda kāda spēcīga konkurence un cik uzlabojušies rezultāti Latvijā sprintā. 400m sudrabu n nopelnīja U20 jeb junioru čempione Nikole Baikova. Olijares un Jēkabsones audzēkne uzstādīja personīgo rekordu 57,07.

Iepriecināja Eversones audzēkne Aivita Smiļģe, kura ar 12,44m nopelnīja bronzu lodes grūšanā.

Arī otrajā dienā svētdienā “Arkādija” vieglatlēti turpināja priecēt ar augstvērtīgiem rezultātiem un vairākām godalgām, tajā skaitā uzvarām.

Kārtslēkšanā savu pārākumu demonstrēja Eiropas čempionāta 14. vietas ieguvējs Valters Kreišs, kurš pārvarēja 5,60m augstumu un par šādu augstvērtīgu rezultātu ieguva vienu no vērtīgākajām punktu summām Latvijas čempionātā.

800m Invida Mauriņa tāpat kā gada sākumā telpās pārspēja spēcīgo sezonas līderi Līgu Velveri un arī stadionā izcīnīja uzvaru. Bez Mauriņas uz pjedestāla kāpa arī otra arkādiete Nikole Baikova, kura uzrādīja trešo laiku. Trešais vīriešu konkurencē finišēja Kristers Kudlis.

Uzvaru 400m/b “Arkādijai” ar sezonas labāko rezultātu un personīgo rekordu (1:00,92) nodrošināja Kitija Zaula., kurai arī U23 tituls. Divas bronzas medaļas Rīgas Sporta skolas kontā ierakstīja Laura Ķirse 200m un Sofija Petrova augstlēkšanā (1,76m), tikai centimetru no personīgā rekorda.

Sekmīgajam čempionātam varenu nobeigumu sarūpēja 4x400m stafetes skrējēji, sarūpējot “Arkādijai” dubultpanākumu ar pirmajām divām vietām un arī jaunu Latvijas čempionātu rekordu (3:31,87). Pārliecinoši uzvarēja arkādiešu līderu kvartets (Zaula, Kamarūts, Inv.Mauriņa, Karpinskis), bet otrs kvartets ar Seleviču, Dābolu, Freibergu, Ruģeli sastāvā ārkārtīgi līdzīgā cīņā par sekundes simtdaļu apsteidza valmieriešus, iegūstot sudrabu. 

 

Galerijas