Sportiste

Foto avots - SS

SS “Arkādija” vieglatēti izcīnījuši vairākas uzvaras Baltijas čempionātā un Prezidenta balvā

Pagājušajā nedēļas nogalē Valmierā Jāņa Daliņa stadionā notikušajās prestižajās vieglatlētikas sacensībās “Prezidenta balva”, kas bija arī Baltijas čempionāts, kopumā sekmīgi nostartējuši Latvijas izlasē iekļautie Rīgas Sporta skolas “Arkādija” pārstāvji, izcīnot četras uzvaras un dažas citas godalgotas vietas, palīdzot Latvijas izlasei spraigā cīņā ar lietuviešiem iegūt otro vietu.

Pirmajā dienā lieliska bija pirms nedēļas par Latvijas čempioni kļuvusī Kitija Paula Melnbārde, kura sestdien uzrādīja augstvērtīgāko rezultātu Latvijas pārstāvju vidū. Kā beigās izrādījās, Kitija tā arī palika labākā no Latvijas sieviešu konkurencē. Arkādiete ne tikai izcīnīja uzvaru, bet arī uzlaboja nesen Latvijas čempionātā uzstādīto personīgo rekordu par 11cm, pirmo reizi karjerā pārsniedzot 6,40m robežu – 6,42m.

Vēl vienu uzvaru Latvijai pirmajā dienā no arkādiešiem nodrošināja Patriks Gailums. Lai arī Eiropas čempionāta 7. vietas ieguvējs no “Arkādijas” nesasniedza 80m, tomēr ar 79,45m viņš izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Gailumam pat ar otrajā mēģinājumā sasniegtajiem 76,42m pietiktos drošai uzvarai, jo otrās vietas ieguvējs, arī Latvijas pārstāvis Gatis Čakšs, šķēpu tālākajā mēģinājumā raidīja74,65m tālu.

Invida Mauriņa otro reizi karjerā 400m veica zem 55 sekundēm, bet pirmo reizi karjerā arkādiete to paveica ātrāk par 54 ar pusi sekundēm – 54,33 sekundes, kas ļoti spraigā cīņā ar igaunieti deva otro vietu un labākās statusu Latvijas skrējēju vidū, jo ceturtā bija Līga Velvere. Pārliecinošu uzvaru izcīnīja daudzkārtējā Lietuvas čempione Modesta Justė Morauskaitė, kura karjeras laikā ir skrējusi arī ātrāk par 52 sekundēm. 

Nupat Latvijas čempionātā uzvarējusī un personīgo rekordu (4,15m) uzstādījusī Sima Aškinezere šoreiz 4m robežu nesasniedza, ar 3,90m ieņemto trešo vietu.

Otrajā dienā startēja trīs SS “Arkādija” pārstāvji, nopelnot vienu godalgu – pirmo vietu, par ko parūpējās Invida Mauriņa, kura tāpat kā Latvijas čempionātā šogad gan telpās, gan stadionā ļoti spraigā cīņā ar Līgu Velveri svinēja uzvaru, abām veicot distanci ātrāk par divām minūtēm un deviņām sekundēm. Lai arī Invidai neizdevās noskriet ātrāk par Latvijas čempionāta rezultātu, tomēr vecākā māsa Mauriņa sarūpēja divas pirmās vietas.

“Arkādija” varēja nodrošināt vēl vienu samērā drošu uzvaru, bet izteiktajam favorītam kārtslēkšanā Valteram Kreišam bija nesekmīga diena. Potenciālais pretendents uz individuālo Prezidenta kausu Valters Kreišs bija izvēlējies sākuma augstumu 5,20. Tomēr vēja ietekmē Kreišam nepadevās neviens no trīs sākuma augstuma mēģinājumiem, tādējādi paliekot bez ieskaites.

Galerijas