SS “Arkādija” divi valsts rekordi stafetēs un visvairāk zelta medaļu LČ U18 jauniešiem vieglatlētikā

SS “Arkādija” divi valsts rekordi stafetēs un visvairāk zelta medaļu LČ U18 jauniešiem vieglatlētikā

Pagājušajā nedēļas nogalē Valmieras Jāņa Daliņa stadionā notikušajā Latvijas čempionātā vieglatlētikā jauniešiem (U18) Rīgas Sporta skolas “Arkādija” jaunās vieglatlētes uzstādījušas divus jaunus Latvijas rekordus - mazajā zviedru stafetē un 4x100m stafetē jaunietēm, un arkādieši ar astoņām zelta medaļām, no kurām puse Vanadziņu ģimenes kontā, bija visvairāk uzvaras izcīnījušie jauniešu konkurencē, informē SS “Arkādija” pārstāvis Ivars Bācis.

SS “Arkādija” jaunie vieglatlēti ar astoņām uzvarām uz pusi vairāk nopelnīja zelta medaļu nekā tuvākie konkurenti, jo ar četrām pirmajām vietām sekoja Limbaži, bet par trim augstākiem panākumiem Kuldīgai un Ogrei. Vairāk nekā vienu uzvaru ieguva arī Cēsis, “Spars”, Valmiera, Bauska, Augšdaugava, Jēkabpils, Aizkraukle, Ādaži.

Mazajā zviedru stafetē (100m+200m+300m+400m) SS "Arkādija" pirmā komanda, kurā startēja Kate Mozga, Jeļizaveta Marija Vinogradova, Viktorija Helēna Mozga, un Gabriela Džeina Melne, ne tikai svinēja pārliecinošu uzvaru, tuvākās konkurentes apsteidzot vairāk nekā par pusotru sekundi, bet arī uzstādīja jaunu Latvijas rekordu jaunietēm – 2:17,95. Trīs no viņām – Melne, Kate Mozga un Vinogradova kļuva par divkārtējām rekordistēm, jo kopā ar Vendiju Mauriņu uzstādīja jaunu valsts rekordu klasiskajā 4x100m stafetē, kur ar rezultātu 47,72 sekundes vēl pārliecinošāk uzvarēja nekā zviedru stafetē, jo otro vietu apsteidza par trim sekundēm.

Olijaru audzēkne Jeļizaveta Marija Vinogradova diviem stafete zeltiem pieplusoja arī sudrabu 200m un bronzu 100m, kopumā izcīnot četras medaļas.

Jura Beļinska trenētie arkādieši Rūdolfs un Sibilla Vanadziņi uzvarēja gan 800m, gan 1500m. Rūdolfs ar personīgo rekordu 800m (1:57,03) uzvarēja pārliecinoši, bet 1500m viņam sīvu konkurenci sastādīja slēpotājs, biatlonists un skrējējs no Alūksnes Jānis Žagars, kurš piekāpās trīs sekundes desmitdaļas. Maijā jūdzē bronzu ieguvušajai jaunākajai māsai Sibillai atkal otrādāk – sīvākā konkurencē uzvara 800m, bet dominējošs skrējiens 1500m, kur SS “Arkādija” aizņēma visu goda pjedestālu, jo otrā un trešā bija Laura Ruģele un Emīlija Vahere-Abražune. Siņicina audzēknei Ruģelei otra medaļa (bronza) 800m.

Lodes grūšanā dominēja Anetes Vittes un Indras Eversones audzēkne Elīna Ustupa. “Arkādija” pārstāve ne tikai pirmo reizi karjerā pārsniedza 14m robežu, bet bija pavisam tuvu 15m -14,95m, sasniedzot sezonas labāko rezultātu savā vecumā Latvijā. Savukārt šķēpa mešanā Elīzai Klaumanei uzvara nāca līdzvērtīgā cīņā ar ogrēnieti Justīni Vanagu, kuras abas pārsniedza 40m robežu. Eversones un Vittes audzēknei nedaudz virs 43m (43,02m), bet Vanagai 42,71m. Otra medaļa šķēpmešanā “Arkādijai” tika, pateicoties Esteres Lambertes trešajai vietai.

Ļoti līdzīgā cīņā par dažām sekundes desmitdaļām piekāpjoties uzvarētājiem no Limbažiem, sudrabu 4x100m puišiem izcīnīja “Arkādija” (Kristers Pujāts, Ringolds Bērziņš, Sergejs Laskins, Renārs Bents).

Divus sudrabus arkādieši izcīnīja augstlēkšanā, par vicečempioniem kļūstot Siņicina audzēknim Ringoldam Bērziņam, kurš pirmo reizi pārvarēja 1,90m – 1,93m, un Čakovas audzēknei Sofijai Petrovai (1,71m), kurai pat ar personīgā rekorda (1,77m) atkārtojumu nepietiktu uzvarai. Arī 2000m šķēršļu skrējienā divas medaļas – sudrabs Viktorijai Bogdanovai, bet bronzu nopelnīja Roberts Noviks. Tāds pats veikums “Arkādijai” trīssoļlēkšanā, bet tikai puišu konkurencē – sudrabs tikai divus centimetrus no personīgā rekorda (13,91m) Aināram Ērglim, bet bronza ar personīgā rekorda atkārtojumu (13,39m) Kristeram Pujātam.

Trīs bronzas medaļas ieguva skrējēji – Laskins 400m, Karss 800m un Biškovska 3000m.