Sporta centrā „Kleisti” notiks Pasaules kausa izcīņas posms jāšanas sportā "Rīga 2018"

Sporta centrā „Kleisti” notiks Pasaules kausa izcīņas posms jāšanas sportā "Rīga 2018"

Sporta centrā „Kleisti” no 26. līdz 29. jūlijam notiks Pasaules kausa (PK) Centrāleiropas zonas posms jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā "Rīga 2018".

Paredzams, ka Rīgas posma sacīkstēs šogad kopā startēs  aptuveni 70 jātnieku ar 130 zirgiem no astoņām valstīm – Polijas, Somijas, Krievijas, Baltkrievijas, Rumānijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Sacensības, kam piešķirta CSI2*-W/CSIYH1* kategorija, ir svarīgākais gada notikums Latvijas jāšanas sportā, un šogad notiek jau 26. gadu.

PK Centrāleiropas zonas Rīgas posma sacensības notiks 12   maršrutos. Galvenais no tiem – Grand Prix Rīga – norisināsies svētdien, 29. jūlijā, un dos ieskaites punktus PK izcīņas kopvērtējumā Centrāleiropas zonā, kā arī punktus kvalifikācijai 2018. gada Pasaules spēlēm un 2019. gada Eiropas čempionātam. Sportistiem un viņu zirgiem galvenajā maršrutā būs jāpārvar līdz 160 centimetru augsti šķēršļi.

Piektdien, sestdien un svētdien sacensības sāksies pulksten 9. Maršrutu starplaikos skatītājiem būs iespēja vērot jāšanas disciplīnu paraugdemonstrējumus, iesaistīties atrakcijās, kas piemērotas visai ģimenei, kā arī izvizināties ar zirgiem un ponijiem.

Rīgas posma Grand Prix 2017. gadā uzvarēja Igaunijas sportists Reins Pills ar zirgu Alfons RA. Labākais no Latvijas sportistiem bija Kristaps Neretnieks ar For Fan, kurš izcīnīja piekto vietu.

Reins Pills

Sacensības atbalsta: Rīgas Dome, Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Zemkopības ministrija, Lauku atbalsta dienests, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome, Latvijas Zirgaudzētāju biedrība, Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Sporta federāciju padome, GASO, Arčers, Moduls Engineering, būvuzņēmums Restaurators, gaļas nams Ādaži, Laflora, Igors Skoks, Baltijas tehnoloģiju akadēmija, Kurzemes sēklas, Vaderstad, Dobeles dzirnavnieks, Abora, Skimaster, Zirgu stallis, LLTT, stādaudzētava Blīdene u. c.

Plašāka informācija LJF mājaslapā www.ljf.lv

Ar sacensību informatīvo bukletu var iepazīties šeit

Latvijas Jātnieku federācijas Preses dienests