“Skibox balvā” skrituļslidošanā 3.posmā uzvaras Znotiņam un Kaufiņai

“Skibox balvā” skrituļslidošanā 3.posmā uzvaras Znotiņam un Kaufiņai

Otrdienas vakarā Uzvaras parkā Rīgā lielākā skrituļslidošanas seriāla “Skibox balva” trešajā posmā pieaugušo grupā kārtējo reizi savu pārākumu nodemonstrēja Latvijas vadošais skrituļslidotājs Reinis Znotiņš, bet sievietēm pie pirmās uzvaras šajā sezonā tika Laima Kaufiņa.

Otrdienas vakarā saulainos un siltos laikapstākļos SK “ASI” un Rīgas domes Izglītības, Kultūras un sporta departamenta rīkotajā “Skibox balva” trešajā posmā dažāda vecuma grupās pulcējās vairāk nekā simts skrituļslidotāju, kuri otro reizi šosezon sacentās vidējā distancē. Paši mazākie dalībnieki veica 500m, kamēr citām grupām distances garumi bija attiecīgi 1km, 3km, 5km, bet jauniešiem, junioriem, pieaugušajiem un Master grupai 1km aplis bija jāmēro 10 reizes, tātad noskrituļojot 10km.

Vīriešiem līdz pat pusdistancei, ik pa laikam kāpinot un mazinot tempu, vadībā turējās septiņu skrituļslidotāju grupiņa ar četriem pieaugušo un trim junioru grupas pārstāvjiem, bet sestajā aplī no pārējiem pamazām sāka attālināties Reinis Znotiņš, kurš tad arī svinēja trešo uzvaru šajā sezonā. Noslēdzošajos apļos pa vienam sadalījās arī pārējie līdergrupā esošie pieaugušo grupas pārstāvji, Laurim Biteniekam izcīnot otro vietu, Sandrim Šnorem iegūstot trešo vietu, bet Ansim Eljašānam atkal finišējot ceturtajā vietā. Tikmēr junioru konkurencē (2000.-2002.g.) atkal bija jauns uzvarētājs. Pretēji pirmā posma scenārijam junioriem šoreiz notika finiša sprints par uzvaru. Dažus apļus pirms finiša šķita, ka uzvaru samērā droši izcīnīs Haralds Dernovs, taču pēdējā aplī viņu noķēra un ļoti sīvu pretestību izrādīja pagājušā posmā sprintā uzvarējušais Jānis Jurdžs. Tomēr Haraldam izdevās nosargāt līderpozīcijas, Jāni apsteidzot par pussekundi un izcīnot pirmo uzvaru šajā sezonā. Tikmēr pirmajā posmā 10km distancē pārliecinošu uzvaru guvušajam Sandim Reinsonam trīs apļus līdz finišam sāka zust spēki, kā rezultātā viņam nācās samierināties ar trešo vietu, finišējot pusminūti aiz pirmajiem diviem.

Sievietēm līdz pat astotā apļa beigām kopā vienā grupā ar citu grupu pārstāvjiem un pārstāvēm turējās Arta Irbe un Laima Kaufiņa, bet vēl viena pretendente uz uzvaru Marta Garā no abām pakāpeniski atpalika jau no paša sākuma, beigās iegūstot stabilu trešo vietu un trešo reizi tiekot trijniekā. Tikmēr abu līderu starpā lielāka izturība bija Laimai Kaufiņai, kura tad arī izcīnīja uzvaru. Kādreiz tas bija ierasts, taču pēc dažu sezonu izlaišanas un aktīvas netrenēšanās Latvijas labākā skrituļslidotāja bija gandarīta par grūti nākušo panākumu. Pirmo divu posmu uzvarētājai Artai Irbei līdz ar to šoreiz nācās ieņemt otro vietu. Juniorēm startēja tikai viena dalībniece – Linda Kalvāne.

Interesanta un ļoti līdzīga cīņa atkal izvērtās jaunietēm (2003./2004.g.), kur abu līderu finiša spurtā 0,13 sekundes ātrāka par iepriekšējā posma sprinta uzvarētāju Agati Priedīti bija Patrīcija Sniķere, atkārtojot pirmā posma panākumu. Abas bija nedaudz ātrākas par pieaugušo grupas pārstāvēm. Trijnieku noslēdza Līva Kreitāle. Puišiem jauniešu grupā pie trešās uzvaras tika Artūrs Miglinieks, bet Gustavam Ābelem vēlreiz iegūta otrā vieta.

Master grupā uzvaru svinēja Pēteris Pētersons, aiz kura dažas sekundes finišēja labākais 50+ grupas pārstāvis Ivars Vingris. Tikmēr otrajā n trešajā vietā ierindojās Ģirts Jankovskis un Juris Pencis. Sievietēm Master grupā joprojām neviena nespēja pietuvoties līderei Antrai Zemītei, bet līdzvērtīgajā cīņā par otro vietu Daiga Gavariņa šoreiz apsteidza Denisu Druku-Jaunzemi.