Foto

Rimi Rīgas maratons Latvijas Skolu kausā plāno pulcēt vairākus tūkstošus skolēnu

Rimi Rīgas maratons, kas norisināsies 10.-11. oktobrī sadarbībā ar Rīgas domi un Latvijas Sporta federāciju padomi aicina skolas un skolēnus no visas Latvijas mēroties spēkiem Latvijas Skolu kausā.

Skolēnu skaits, kuri pateicoties valsts un pašvaldības līdzfinansējumam maratonā var startēt par simbolisku maksu 1,50 eiro apmērā, šogad palielināts līdz 5 tūkstošiem. Atbilstoši epidemioloģiskajiem norādījumiem, Skolu kausa dalībnieki tiks izkliedēti, startējot “viļņos”, kā arī visus 5 000 skolēnus maratona oficiālā apdrošināšanas kompānija Gjensidige Latvija apņēmusies apdrošināt pret nelaimes gadījumiem.

Maratona organizatori aicina visas ieinteresētās skolas pieteikt dalību Latvijas Skolu kausā laicīgi Rimi Rīgas maratona mājas lapā www.rimirigamarathon.com, jo ik gadu dalībnieku limits tiek izsmelts krietnu brīdi pirms maratona. Organizatori arī atgādina, ka dalībnieku sportiskie rezultāti nav vienīgais kritērijs kausa iegūšanai – punktus Latvijas Skolu kausam skolas gūst arī, piemēram, par iesaistes apmēru attiecībā pret kopējo skolēnu skaitu skolā un komandas finišējušo dalībnieku skaita. 2020. gadā skolu komandas tiek aicinātas sacensties 10. oktobrī 4,2 km garajā Ģimeņu skrējienā un 11. oktobrī 6 km distancē.

Skolu komandu pieteikšanās noslēgsies 30. septembrī vai sasniedzot 5 000 dalībnieku limitu.

Kopš Skolu kausa tradīcijas pirmsākumiem 2008. gadā, kad Rīgas skolas un skolēni tika aicināti pirmoreiz piedalīties maratona ietvaros rīkotajā Rīgas Skolu kausā, ir aizritējuši 13 gadi. Šo gadu laikā ir audzis ne tikai to skolēnu skaits, kuriem ir iespēja piedalīties par simbolisku dalības maksu, bet arī teritoriālais mērogs, proti, Rīgas Skolu kauss ir pārtapis par Latvijas Skolu kausu, aptverot visas Latvijas skolas.

“Mēs jūtamies atbildīgi par to, lai jauniešiem būtu iespēja sportot un piedzīvot spēcīgas un pozitīvas emocijas, kuras dod Rimi Rīgas maratons. Kopā būšanas sajūta, gandarījums par paveikto un veselīgā savstarpējā sacensība tikai nostiprina skolēnos pārliecību par sevi, saviem spēkiem un vēlmi turēt līdzi labākajiem,” ir pārliecināts Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis.

“Man ir patiess gandarījums vērot, kā pirms vairāk nekā 10 gadiem aizsāktā iniciatīva turpina attīstīties arī sportam tik grūtā gadā. Vairākām skolām dalība Latvijas Skolu kausā jau ir kļuvusi par ikgadēju tradīciju, un pirmie Skolu kausa dalībnieki skolu jau beiguši un, iespējams, maratonā piedalās ar saviem bērniem. Tādējādi mēs kopā vairojam mīlestību pret kustību un skriešanu no paaudzes paaudzē,” saka Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldes vadītāja Dina Vīksna.

Īpašs jaunums 2020. gada Latvija Skolu Kausā ir Rimi Rīgas maratona oficiālā apdrošināšanas partnera Gjensidige Latvija iniciatīva nodrošināt nelaimes gadījumu apdrošināšanu visiem 5 000 Latvijas Skolu kausa dalībniekiem. Savukārt visi pārējie Rimi Rīgas maratona dalībnieki varēs iegādāties Gjensidige Latvija nelaimes gadījumu apdrošināšanu par simbolisku samaksu 2,50 eiro vērtībā.

“Kustība ir dzīvība, un Rimi Rīgas maratons ir lielisks veids, kā veicināt bērnu interesi par sportu jau agrā vecumā. Vēlamies, lai skrējienu izbaudītu ne tikai bērni, bet lai bez raizēm būtu arī viņu vecāki, tādēļ šogad ar prieku iesaistāmies skriešanas kustības atbalstīšanā, nodrošinot nelaimes gadījumu apdrošināšanu Latvijas Skolu kausa dalībniekiem,” pauž Ināra Meija, Gjensidige Latvija vadītāja.

Organizatori aicina reģistrāciju Latvijas Skolu kausam neatlikt uz pēdējo brīdi un atgādina, ka labāko Latvijas skolu un skolotāju trijniekā 2019. gadā iekļuva sporta skola "Arkādija" (skolotāja Lāsma Buķe), Siguldas Valsts ģimnāzija (skolotāja Anda Vīksna), Rīgas Centra humanitārā vidusskola (skolotāja Līga Spuriņa), savukārt, no vispārizglītojošām Rīgas skolām labāko trijniekā iekļuva Rīgas Centra humanitārā vidusskola, Āgenskalna Valsts ģimnāzija un Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskola. Savukārt, labāko skolotāju trijniekā iekļuva Rīgas Hanzas vidusskola ar skolotāju Lindu Grandbergu, Mežinieku pamatskola ar skolotāju Lauru Janševsku un Rīgas Centra humanitārā vidusskola ar skolotāju Līgu Spuriņu.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit