Rimi Rīgas maratons 18. un 19. maijā Rīgas ielās plāno pulcēt vairāk nekā 30 000 dalībnieku

Rimi Rīgas maratons 18. un 19. maijā Rīgas ielās plāno pulcēt vairāk nekā 30 000 dalībnieku

Rimi Rīgas maratons, Baltijas vērienīgākais tautas sporta notikums, šogad 18. un 19. maijā plāno pulcēt vairāk nekā 30 000 dalībnieku – skrējējus un veselīga dzīvesstila cienītājus no vismaz 80 pasaules valstīm. Preses konferencē tirdzniecības centrā “Spice” tika prezentēta Germana Ermiča dizainētā Rimi Rīgas maratona 2024. gada medaļa un oficiālie skriešanas krekli, bet Rīgas mērs Vilnis Ķirsis lepojās ar Rīgu kā vienu no Ziemeļeiropas pieprasītākajiem skriešanas galamērķiem. Visiem skriešanas faniem par prieku “Spicē”, piedaloties Latvijas Gada sportistei Agatei Caunei, tika atklāts arī pasaules lielākais skrejceliņš, uz kura pasaules rekordu jautrā gaisotnē izmēģināt līdz 14. aprīlim aicināts ikviens interesents.

Rimi Rīgas maratona organizatori prognozē, ka 18. un 19. maijā uz starta līnijas varētu stāties vairāk nekā 30 000 dalībnieku no vairāk nekā 80 valstīm. Sestdienā maratona nedēļas nogali ievadīs Olimpiskā bērnu diena ar DPD jūdzi, kas, kā ierasts, būs arī Latvijas čempionāts jūdzes distancē, un bērnu distances, kurās 11. novembra krastmalā varēs sacensties jaunie skrējēji līdz 12 gadu vecumam. Bērniem krastmalā būs iespēja ņemt dalību gan Happy mazuļiem rāpošanas, 200 metru un 400 metru distancēs, gan 60 metru “Sprinta karaļa un karalienes” distancē, gan arī piedalīties virknē citu sportisku aktivitāšu Olimpiskajos sporta veidos un ne tikai. Savukārt svētdien, 7. maijā, uz starta līnijas stāsies garāko distanču – maratona un pusmaratona – dalībnieki, kā arī ierasti viskuplāk pārstāvēto distanču – 10 km un 5 km – skrējēji.

Rimi Rīgas maratona Latvijas Skolu kausā sacentīsies vairāk nekā 3 500 skolēnu, kas veiks gan DPD jūdzes, gan 5 kilometru distances. Iespēja startēt būs arī pasākuma vēsturē visapjomīgākajā programmā dalībniekiem ar funkcionālajiem traucējumiem – sadarbībā ar Mēness Aptiekām šo iespēju 400 dalībnieku lielai izlasei organizatori piedāvās “Iekļaujošs maratons” ietvaros.

“Ne tikai Rīga, bet visa Latvija var pamatoti lepoties, ka Baltijas vērienīgākais tautas sporta notikums ik gadu norisinās mūsmājās, Rīgas ielās - Rimi Rīgas maratons ir tautas sporta dižnotikums, kuram līdzīgu nav visā reģionā. Pagājušajā gadā uz Rimi Rīgas maratonu un Pasaules skriešanas čempionātu ieradās vairāk nekā 15 tūkstošu skrējēju no 105 valstīm, radot gandrīz 12 miljonus eiro lielo ekonomisko pienesumu. Lai neapstātos pie sasniegtā, strādāsim, lai, pateicoties Rimi Rīgas maratonam, Rīga arī turpmāk varētu sevi lepni dēvēt par “Ziemeļeiropas reģiona skriešanas galvaspilsētu,” uzsver Rīgas mērs Vilnis Ķirsis.

Visu distanču finišētāji saņems Germana Ermiča dizaina medaļas

Rimi Rīgas maratonā visu distanču finišētāji, sākot no pašiem mazākajiem Olimpiskajā bērnu dienā līdz pat maratona distancei, saņems starptautiski atzītā latviešu mākslinieka Germana Ermiča dizainētās medaļas.

“Svinot katra skrējēja ceļojumu, medaļas dizains godina kurpju auklu – elementu ikviena skrējēja apavā, kas vieno gan skrējējus iesācējus, gan pieredzējušus sportistus. 5 km medaļā kurpju auklas loks iezīmē ceļa sākumu, pieaugot distancei, kurpju aukla turpina vīties. Šī aukla medaļā vijas, to piepilda, sasniedzot pilnu vijumu 42 km distances medaļā, attēlojot katra skrējēja unikālo ceļu līdz starta un finiša līnijām. Visas medaļas šogad ir radītas vienādā izmērā, jo neatkarīgi no tā, vai skrējējs veic 5 km vai pilno maratonu 42 km garumā, katrs distancē atdod savus 100%, un tas ir vissvarīgākais. Šī medaļa ir radīta kā oda skriešanas iekļaujošajai dabai - pieejamībai visiem,” atklāj medaļas dizaina autors mākslinieks Germans Ermičs.

Rimi komandu kauss uzņēmumiem

Tāpat kā iepriekšējos gadus, arī šogad Rimi komandu kauss pulcēs Latvija aktīvāko uzņēmumu komandas, cerot pulcēt ap 500 Latvijas uzņēmumu komandām. Rimi komandu kausa ietvaros uzņēmumu komandas gan saliedēsies, gan cīnīsies par balvām un aktīvāko komandu tituliem trīs kategorijās – no 15 līdz 29 dalībniekiem, no 30 līdz 49 dalībniekiem un virs 50 dalībniekiem. Komandu konkurencē uzvarētāji tiks noteikti pēc dalībnieku individuālajiem rezultātiem vecuma grupās.

“Iepriekšējos gados rādījām priekšzīmi sabiedrībai un citiem uzņēmumiem, gan izveidojot lielāko uzņēmuma darbinieku komandu Rimi Rīgas maratonā, gan pieliekot roku Rimi komandu kausa radīšanā. Arī šogad mūsu pašu Rimi komandā visās pasākuma distancēs kopā startēs vismaz 400 darbinieku, savukārt Rimi komandu kausā izkustināsim vismaz 500 uzņēmumu komandas. Esam pārliecinājušies, ka izskriešanās plecu pie pleca Rīgas ielās ir lieliska komandas stiprināšanas iespēja - no kopīgas gatavošanās vairāku mēnešu garumā līdz pašam notikumam maijā, tādēļ aicinu ikvienu uzņēmumu pieteikt savu komandu!” aicina Rimi Latvia valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais.

Iespēja izskrieties pasaules rekorda tempā TC Spice

Parūpējoties par kaut ko Ziemeļeiropā vēl nebijušu, šogad Rimi Rīgas maratona organizatori uz Latviju un, precīzāk, maratona sezonas notikumu centru - tirdzniecības centru Spice -, ir atgādājuši īpašu pasaules lielāko skrejceliņu, kura moto ir “Izskrien pasaules rekordu Spicē!”. 

Līdz 14. aprīlim ikvienam interesentam būs iespēja pārbaudīt savus spēkus, mēģinot paskriet maratona vīriešu vai sieviešu pasaules rekorda tempā. Lielais skrejceliņš Spicē speciāli būvēts tā, lai arī lēnākie skrējēji, tipinātāji un bērni brīdī, kad ašo skriešanas tempu vairs nespēj un negrib turēt, varētu bez bēdām un smaidu uz lūpām, kā arī apkārtējiem par prieku, eleganti noslīdēt no skrejceliņa īpaši polsterētā finišā.

Šo dienu laikā tiks noskaidroti spēcīgākie skrējēji gan vīriešu, gan sieviešu vidū, kuri visilgāk būs spējuši noturēties iespaidīgajos maratona rekorda tempos, izcīnot tirdzniecības centra Spice dāvanu kartes 100 EUR vērtībā! Savukārt sestdienas 6. un 13. aprīlī būs īpaši veltītas bērniem, kuriem tiks nodrošināta īpaša programma un iespēja līdztekus pieaugušajiem izmēģināt milzu skrejceliņu.

“Priecājos, ka savu artavu Rīgas kā reģiona skriešanas galvaspilsētas statusa kaldināšanā, varam Rimi Rīgas maratonam ar šo projektu sniegt šeit Spicē. Tāpēc laipni lūgti Spices lielajā ātrijā, kur līdz pat 14. aprīlim sadarbībā ar Rimi Rīgas maratonu piedāvāsim pasaulē lielāko skrejceliņu, kas visiem burtiski uz savas ādas ļaus izbaudīt pasaules rekordu maratonā,” maratona dalībniekus uzrunā tirdzniecības centra Spice un Spice Home vadītāja Iveta Priedīte.

Maratona ilgtspējas programma 2024

Rūpējoties par to, kādu ietekmi uz klimatu Rimi Rīgas maratons atstāj it visā, ko dara, kopā ar maratona ilgtspējas partneri Neste tika radīta programma “Run for Future by Neste”. Programmas ietvaros organizatori cenšas pēc iespējas mazinātu savu oglekļa pēdu, bet aicinātu to darīt arī maratona dalībniekiem.

“Ar lepnumu varam apgalvot, ka pateicoties Neste, Rimi Rīgas maratons ir pirmais lielais masu pasākums Baltijas valstīs, kas ne tikai aprēķinājis pasākuma radīto oglekļa pēdu, bet arī trīskāršā apjomā to kompensējis, gan iestādot priežu mežu pie Bābelīša ezera, gan energoefektīvi apgaismojot 23 gājēju pārejas Rīgā. Un arī šogad turpināsim iesākto – jau 13. aprīlī Pierīgā jeb Ropažu pagastā pusotru hektāru lauksaimniecības zemes pārvērtīsim par Rimi Rīgas maratona mežu, tādējādi jau pirms lielā notikuma kompensējot daļu šajā gadā radītās maratona oglekļa pēdas.” komentē Neste Latvija valdes priekšsēdētājs Armands Beiziķis.

Vēl nebijuša mēroga enerģiskais finišs Rimi Rīgas maratonā

Sadarbībā ar Rimi Rīgas maratona partneri Elektrum šogad visu 19. maija distanču finišā taps vēl nebijuša mēroga enerģiskais finišs, kas dos enerģiju un pozitīvas emocijas tik ļoti svarīgajā brīdī – distances pēdējos metros.

“Skrējēju cīņassparu un enerģijas līmeni, par kuru rūpi turam Elektrum enerģiskajos treniņos Mežaparkā, šogad ceram vēl vairāk celt, klātesot Rimi Rīgas maratona finiša taisnē. Burtiski pēdējos pārsimts metros 11. novembra krastmalā 18. un 19. maijā būsim sarūpējuši īpaši enerģisku pārsteigumu - esam pārliecināti, ka šis atbalsts būs ļoti svarīgs, lai palīdzētu sasniegt labākos rezultātus vai vienkārši finišētu ar smaidu un apņemšanos nākamajā sezonā kustēties atkal,” aicina AS Latvenergo valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Čakste.

Reģistrācija Rimi Rīgas maratona distancēm

Atgādinām, ka Rimi Rīgas maratona visām distancēm (42, 21, 10, 5 kilometru, DPD jūdzes distancei un Olimpiskajai bērnu dienai) iespējams reģistrēties oficiālajā maratona mājaslapā www.rimirigamarathon.com. Organizatori atgādina, ka izdevīgāk reģistrēties līdz 30. aprīlim.

Par Rimi Rīgas maratonu

Maratons Rīgā notiek kopš 1991. gada. Rimi Rīgas maratons ir Baltijas valstu vērienīgākais tautas sporta notikums, kas ik gadu Latvijas galvaspilsētā pulcē desmitiem tūkstošu skrējēju no visas pasaules. 2024. gadā Rimi Rīgas maratons norisināsies 18.-19. maijā, kad pasākuma ietvaros būs iespējams izskrieties maratona, pusmaratona, 10km, 5km, DPD jūdzes (1609m) un Olimpiskās bērnu dienas distancēs. Visām Rimi Rīgas maratona distancēm piešķirtas Pasaules vieglatlētikas savienības kvalitātes zīmes (World Athletics Road Race Label), bet maratonam un jūdzes distancēm ir arī Latvijas čempionāta statuss.

Maratonu kopš 2007. gada sadarbībā ar Rīgas domi rīko aģentūra NECom (SIA Nords Event Communications). Galvenais partneris – Rimi, partneri – Neste, TK Spice, Elektrum, sponsori – DPD Latvija, Indexo, WESS Motors Toyota, Sportland, Nike, Latvijas Olimpiskā komiteja. Partneri  – Bērnu slimnīcas fonds, dabīgais minerālūdens Mangaļi, Garmin, Happy, Mēness aptieka, Science in Sport, Vizulo, Klotiņi & Serģis, LSFP, LVS, VSK Noskrien, Rīgas meži un citi. Mediju partneri – LTV, LSM.