Rīga plāno piešķirt līdzfinansējumu pasaules čempionātam hokejā un U-20 Eiropas čempionātam pludmales volejbolā

Rīga plāno piešķirt līdzfinansējumu pasaules čempionātam hokejā un U-20 Eiropas čempionātam pludmales volejbolā

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja 12. janvārī atbalstīja 700 000 eiro līdzfinansējuma piešķiršanu 2023. gada pasaules čempionāta hokejā rīkošanai. Komiteja arī atbalstīja 80 000 eiro līdzfinansējuma piešķiršanu U-20 Eiropas čempionāta pludmales volejbolā rīkošanai Rīgā 2023. gada augustā.

Hokeja čempionāta organizatorisko izdevumu segšanai plānots atvēlēt 570 000 eiro, galvaspilsētas noformējumam čempionāta laikā – 100 000 eiro, bet vēl 30 000 eiro piešķirs “Rīgas satiksmes” autobusu izmantošanai komandu pārvadāšanai. 

2023. gada pasaules čempionāts hokejā norisināsies no 12. maija divās pilsētās - Rīgā un Tamperē. Čempionāta norise neapšaubāmi būs viens no nozīmīgākajiem 2023.gada sporta notikumiem ne tikai Rīgā, bet arī valstī kopumā, veicinot gan galvaspilsētas atpazīstamību, gan sekmējot uzņēmējdarbības vidi pilsētā. Čempionātā Rīgā piedalīsies  komandas (aptuveni 400 sportisti un komandu pārstāvji) no astoņām dažādām valstīm, kas kopā ar komandu apkalpojošo personālu veidos aptuveni 700 sporta delegāciju pārstāvjus. Plānots, ka čempionātā spēļu laikā Rīgu varētu apmeklēt aptuveni 40 000 sporta tūristu.

Savukārt volejbola čempionātā piedalīsies 72 komandas (144 sportisti) no 35 dažādām valstīm, kas kopa ar apkalpojošo personālu veidos aptuveni 220 sporta delegāciju pārstāvjus. Čempionātā aizvadīs ap 190 spēlēm un plānotais pasākumu apmeklētāju skaits stadionā visas nedēļas garumā būs apmēram 5000 skatītāji.

Čempionāta norisei tiks izveidots jauns pludmales stadions Rīgas centrā ar astoņiem standartiem atbilstošiem sacensību laukumiem un infrastruktūru, papildus nodrošinot rīdziniekiem paliekošu bezmaksas atpūtas un izklaides zonu, asfaltētu skrituļslidošanas un slēpošanas trasi, atvērta tipa trenažierus, sporta zonu un vietu brīvdabas pasākumiem.

Gala lēmums par līdzfinansējumu piešķiršanu vēl jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.

Autors:  Rīgas domes Komunikācijas pārvalde