Rīgā noslēdzies Ziemeļvalstu Jaunatnes čempionāts peldēšanā

Rīgā noslēdzies Ziemeļvalstu Jaunatnes čempionāts peldēšanā

15. jūlijā Rīgā noslēdzās Ziemeļvalstu Jaunatnes čempionāts peldēšanā, kurā pārliecinoši triumfēja Dānijas sportisti, tikmēr Latvijas komandas rindās ar divām uzvarām un jaunu nacionālo rekordu izcēlās rīdziniece Ieva Maļuka. 

Maļuka Latvijas rekordu sasniedza 200m kompleksā, kur sportiste distanci veica divās minūtēs un 19.77 sekundēs (2:19.77), tādējādi savu iepriekšējo sniegumu uzlabojot vairāk kā par sekundi. Maļukai čempionātā uzvara arī 100m br./st., distanci veicot 57.08 sekundēs.

Tikmēr citās disciplīnās Latvijas sportisti par medaļām necīnījās. 100 metru brasā puišiem sestais bija Rihards Kahanovičs, kamēr 200 metros uz muguras astoto pozīciju ieguva Kristaps Miķelsons.

Savukārt septīto vietu Latvijas meiteņu stafetes komanda ar Maļuku, Aneti Meju Kalnieti, Sabīni Mariju Laipnieci un Zelmu Mālmani ieguva 4x200 metru brīvā stila stafetē.

Komandas vērtējumā Latvijas sportisti ieguva 100.5 punktus un, apsteidzot vienīgi Fēru salas un Islandi, ierindojās 7.vietā. Ar 356 punktiem pārliecinošu uzvaru izcīnīja dāņi, kas aiz sevis atstāja attiecīgi Zviedrijas (244 p.) un Somijas (225.5 p.) sportistus.

Ziemeļvalstu Jaunatnes čempionāts ir reģiona vērienīgākās un nozīmīgākās jauniešu sacensības, kurās piedalās visas deviņas Ziemeļvalstu Peldēšanas federācijas dalībvalstis - Dānija, Somija, Norvēģija, Zviedrija, Islande, Fēru salas, Latvija, Lietuva, Igaunija, kā arī īpaši ielūgtās komandas, kas šogad ir Nīderlandes un Šveices jauniešu izlases.

Čempionāts tika rīkots ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansiālu atbalstu. 

Čempionāta rezultāti

Komandu kopvērtējums

Augstvērtīgākie rezultāti

Foto


  

Informē Latvijas peldēšanas federācija