Pasaules kausa Rīgas posma “Grand Prix” maršrutā uzvar rumānis Andreā Herks

Pasaules kausa Rīgas posma “Grand Prix” maršrutā uzvar rumānis Andreā Herks

Sporta centrā „Kleisti” no 26. līdz 29. jūlijam risinājās  Pasaules kausa izcīņas Centrāleiropas zonas posma sacensības jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā “Rīga–2018” (CSI2*-W/CSIYH1*), kurās piedalījās astoņu valstu sportisti.

“Grand Prix” maršrutā uzvaru izcīnīja Rumānijas sportists Andreā Herks, bet labākais no Latvijas sportistiem bija Kristaps Neretnieks, kuram devītā vieta.

Sacensību galvenais maršruts bija “Grand Prix Rīga” (Nr. 11) ar 140/160 cm augstiem šķēršļiem. Tajā startēja 37 sportiskie pāri, no kuriem seši pamatdistanci veica bez soda punktiem un sacentās pārlēkšanā. Uzvaru izcīnīja Rumānijas sportists Adreā Herks ar zirgu Trocadero de Jarsay – 0 soda punktu/38,73 sekundes. Otrajā vietā igaunis Hanno Ellermanis ar Freedom – 0/38,80. Trešais Kullo Kenders ar Artas no Igaunijas – 0/40,21. Turpmākajās godalgotajās vietās; Aleksandrs Beļekovs ar Chapter (Krievija) – 4/37,84, Aleksandrs Beļekovs ar Bivaldi – 4/38,71 un Andriuss Petrovs ar Griffone (Lietuva) – 12/37,51. Labākais no Latvijas sportistiem bija Kristaps Neretnieks, kurš ar zirgu For Fan ierindojās devītajā vietā, pamatmaršrutu veicot ar 4 soda punktiem 77,80 sekundēs.

“Grand Prix” maršruta uzvarētājs Andreā Herks no Rumānijas: “Esmu ļoti priecīgs par uzvaru un sava zirga startu, kas visu paveica lieliski, neskatoties uz karsto laiku. Rīgas posma sacensībās startēju pirmo reizi, un esmu gandarīts, ka pieņēmu šādu lēmumu piedalīties. Man patika sacensību atmosfēra, lielisks bija “Grand Prix” maršruts un cīņa tajā. Tāpēc domāju, ka nākamgad atkal noteikti šurp atbraukšu.”

Labākais no Latvijas sportistiem “Grand Prix” maršrutā, izcīnot devīto vietu, bija Kristaps Neretnieks: “Abi zirgi, ar kuriem startēju galvenajā maršrutā, bija labā formā un rādīja labu sniegumu, bet pats pieļāvu ar katru pa mazai kļūdiņai, un tas bija, kā likums, viens gāzts šķērslis. Pats jutu, ka neesmu “uz viļņa”, zinu, ka varam izlēkt labāk. Visas sacensību dienas bija ļoti labs noskaņojums, tāda īpaša sacensību aura, bet uz “Grand Prix” nejutos “kā savā ādā”. Kopumā sacensības bija feinas, un paldies, ka Latvijas Jātnieku federācija tās cītīgi organizē jau daudzus gadus.”

FEI (Starptautiskā Jātnieku federācija) nozīmētais ārzemju tiesnesis Saba Szabo no Ungārijas: “Jau ilgāku laiku Eiropā pastāv tendence ierīkot jāšanas sportam smilšu laukumus, jo tos var nosacīti izmantot visu gadu, ja ir silts klimats. Tāpēc šī sporta bāze ir zināmā mērā unikāla, jo te saglabāts un labi kopts zāles laukums. Te ir labas kvalitātes grunts, nav māla, kas darītu pamatu pārmērīgi cietu. Vērojot sacensības, esmu apmierināts ar jātnieku kvalitāti, zināšanām un noteikumu respektēšanu. Arī maršruti, kurus sastādīja Vladimirs Platovs no Krievijas, ir ļoti profesionāli sastādīti, prasa tehnisku jāšanu un pārbauda jātnieka prasmi panākt harmoniju sadarbībā ar zirgu, izvēloties pareizāko distances veikšanas manieri. Sacensības aizvadītas labā organizatoriskā līmenī un disciplinēti.”

Latvijas Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: “Katru gadu apmeklēju šīs sacensības, un tas ir ļoti labs pasākums, vienīgi šoreiz, lielās tveices dēļ, sportistiem bija grūti parādīt savu labāko sniegumu. Viss, kā jau sacensībās, arī mazliet negaidīts pārsteigums visiem – līdzjutējiem un zirdziniekiem, – ka uzvarēja sportists no Rumānijas. Man ļoti svarīgi ir tas, ka šīs sacensības apliecina mūsu zirgaudzēšanas nozares sasniegto, un redzu, ka piepulcējas jauni audzētāji un sportisti, kas nozīmē attīstību.”

PK Centrāleiropas zonas Rīgas posma sacensības pavisam notika 12 maršrutos. Galvenais no tiem – Grand Prix Rīga – dod ieskaites punktus PK izcīņas kopvērtējumā Centrāleiropas zonā, iespēju gūt kvalifikācijas punktus startam 2018. gada Pasaules spēlēm un 2019. gada Eiropas čempionātā.

No Latvijas sportistiem atsevišķos maršrutos 1. vietas izcīnīja: Kristīne Egle, Kristaps Neretnieks – 2, Sabīne Siliņa; 2. vietas: Sabīne Siliņa, Kristaps Neretnieks, Kristīne Egle; 3. vietas: Aigars Bregže, Kristaps Neretnieks, Sabīne Siliņa.

Sacensības atbalsta: Rīgas Dome, Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Zemkopības ministrija, Lauku atbalsta dienests, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome, Latvijas Zirgaudzētāju biedrība, Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Sporta federāciju padome, GASO, Arčers, Moduls Engineering, būvuzņēmums Restaurators, gaļas nams Ādaži, Laflora, Igors Skoks, Baltijas tehnoloģiju akadēmija, Kurzemes sēklas, Vaderstad, Dobeles dzirnavnieks, Abora, Skimaster, Zirgu stallis, LLTT, stādaudzētava Blīdene u. c.

Plašāka informācija Latvijas Jātnieku mājaslapā www.ljf.lv.

Latvijas Jātnieku federācijas Preses dienests

Galerijas