Foto

Pasaules kausa Centrāleiropas zonas posms jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā "Rīga Grand Prix 2021"

No 20. līdz. 22. augustam sporta centrā "Kleisti" risināsies Pasaules kausa (PK) Centrāleiropas zonas posms jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā Rīga Grand Prix 2021. Šogad tas tiks aizvadīts jau 29. gadu, kļūstot par gada svarīgāko notikumu jāšanas sportā Latvijā.

Paredzams, ka šogad Rīgas posma sacīkstēs kopumā startēs aptuveni 70 jātnieki ar 150 zirgiem no astoņām valstīm – Polijas, Somijas, Rumānijas, Dānijas, Uzbekistānas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Skatītāji būs laipni gaidīti vērot turnīru klātienē piektdien, sestdien un svētdien, kad sacensības sāksies plkst. 9:00, kā arī Rīga Grand Prix 2021 svarīgākajās sacensībās svētdien plkst 14.00.

Maršrutu starplaikos ikvienam būs iespēja iesaistīties atrakcijās, vizināties ar zirgiem un ponijiem, piedalīties zirglietu, zirgu barības, vietējo ražotāju un ēdinātāju tirdziņā, kā arī vērot dažādus jāšanas disciplīnas paraugdemonstrējumus.

Valters Celms, godalgotais JJS "Kleisti" jātnieks, stāsta:

“Latvijā šis unikālais sporta veids nav diez ko attīstīts, bet, neskatoties uz to, pie mums katru gadu notiek starptautiskā mēroga sacensības. Par to man ir patiess prieks. Vieta, kur tiek rīkotas šīs lielās sacensības, ir manas un zirga mājas jau vairākus gadus - tas dod vēl lielāku stimulu piedalīties un sagatavoties uz visiem 100%. Startēju ar savu 9 gadus veco ķēvi Caransu, kurai ir milzīgs cīņas spars un atdeve. Mēs trenējamies ļoti daudz, lai rādītu pēc iespējas labākus rezultātus un gūtu gandarījumu no ieguldītā darba. Šīs mums būs trešās sacensības kopā CSI GP Riga 2020. Iepriekšējie gadi bija diez gan veiksmīgi, iegūstot godalgas ļoti spēcīgu jātnieku vidū no dažādām Eiropas valstīm. Jāsaka paldies Latvijas Jātnieku Federācijai par šo lielo gada notikumu, jo sacensību gaisotnē virmo neaprakstāmi labas emocijas. Tās noteikti paliek atmiņā kā jātniekiem, tā arī skatītājiem un visiem citiem klātesošajiem. Novēlu visiem konkurentiem veiksmi un sasniegt savus labākos rezultātus!”

Plašāka sacensību programma un informācija pieejama Latvijas Jātnieku federācijas tīmekļvietnē.