Noslēdzies para loka šaušanas pasaules čempionāts Čehijā

24. jūlijā no para loka šaušanas pasaules čempionāta Pilzenes pilsētas Čehijas atgriezās mūsu Latvijas izlases komanda, rīdzinieki, paralimpieši Ieva Melle un Gints Jonasts, ka arī parasportists Jānis Kants (Aizpute) un viņu treneri. Sportisti startēja individuālajās sacensībās, jaukto pāru sacensībās I.Melle un J.Kants, un vīru komandas disciplīnā G.Jonasts un J.Kants.

Latvijas parasportiste Ieva Melle pasaules čempionātā loka šaušanā izslēgšanas turnīrā nepārvarēja otro kārtu un sacensības noslēdza dalītā 17.vietā. Kvalifikācijā Melle ierindojās 23.pozīcijā 34 parasportistu konkurencē. Sacensībās ar rekursīvo loku Melle izslēgšanas turnīrā no pirmās kārtas bija brīva, bet otrajā ar 0-6 (15:22, 14:21, 21:25) piekāpās ķīnietei Je Dzjiņjuaņai, kura kvalifikācijā bija desmitā. Latvijas parasportists Gints Jonasts pasaules čempionātā loka šaušanā ar rekursīvo loku ieņēma dalītu 17.vietu, bet Jānis Kants – dalītu 33.vietu. Jānis Kants uzrādīja 33. labāko rezultātu kvalifikācijas sacensībās, bet Gints Jonasts ieņēma 49.vietu un 1/48 fināla cīņā ar 6-0 (21:14, 27:22, 26:23) pieveica kanādieti Žanu Fransuā Lavernjē.

Jonasts (augšējā attēlā) 1/24 finālā ar 6-4 (22:23, 18:17, 25:25, 23:23, 25:23) pieveica slovēni Dejanu Fabčiču, bet 1/16 finālā ar 0-6 (20:25, 20:24, 21:25) atzina Indonēzijas pārstāvja Setiavana Setiavana pārākumu, ieņemot dalītu 17.vietu 66 sportistu konkurencē. Kants 1/24 finālā ar 5-6 (28:26, 19:20, 23:23, 17:22, 23:18, 6:9) zaudēja slovāku sportistam. Jaukto duetu cīņā Kants pārī ar Ievu Melli sakrāja 1091 punktu un 20 komandu cīņā kvalifikācijā ieņēma 18.vietu. 1/12 finālā trešdien Latvija ar 1-5 (33:33, 19:27, 23:30) piekāpās Dienvidkorejai, kura kvalifikācijā ar 1125 punktiem ieņēma 15.vietu. Latvijas parasportisti Gints Jonasts un Jānis Kants ierindojās dalītajā devītajā vietā komandu sacensībās.

Sacensībās ar rekursīvo loku kvalifikācijā latvieši iekrāja 1144 punktus, kas bija 16.rezultāts no 24 duetiem. Izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā Jonasts un Kants ar 5-4 uzvarēja Čehijas duetu (17.), vietu astotdaļfinālā nodrošinot tikai pāršaudē. Nākamajā kārtā bija tikšanās ar paralimpisko spēļu medaļnieku Džao Lisjue un Gaņu Dzjuņu no Ķīnas, kuri kvalifikācijā ar 1276 punktiem sasniedza pasaules rekordu un izslēgšanas turnīru sāka ar pirmo numuru no otrās kārtas. Mačā ar favorītiem izdevās uzvarēt divus setus, taču tika piedzīvots zaudējums pāršaudē – 4-5. Noslēgumā Latvijas duetam šajās sacensībās bija dalīta 9. vieta.