Noslēdzies EurILCA Eiropas Čempionāts pieaugušajiem

Noslēdzies EurILCA Eiropas Čempionāts pieaugušajiem

Laika posmā no 14. līdz 21. novembrim Francijā norisinājās EurILCA Eiropas čempionāts pieaugušajiem, kurā Latviju pārstāvēja Kārlis Junkers un Latvijas Olimpiskās vienības sportiste Estere Paula Kumpiņa.

Sacensības ilga 6 dienas, kuru laikā tika realizēti 10 braucieni sievietēm un 9 braucieni vīriešiem ILCA 6 klasē, savukārt ILCA 7 klasē laikapstākļi atļāva realizēt 11 braucienus. Kā stāsta Estere, jau pirms sacensībām varēja novērot, ka vēja prognoze sola aukstu R-ZR vēja virzienu. Kvalifikāciju pirmajās dienās vēja stiprums svārstījās no 6 līdz 10 m/s.

“Manuprāt, kvalifikācijās es parādīju labu un stabilu sniegumu par ko man ir liels prieks. Ņemot vērā, ka traumas dēļ izlaidu pusi no sezonas, līdz ar to arī piedalījos maz starptaustiskās sacensībās, es spēju veikt labus startus un veidot labu stratēģiju pirms braucieniem. Atslēga bija izprast vēja maiņas un spiediena atšķirības. Sacensību vieta bija ieskauta kalna grēdās, tāpēc bija gandrīz neiespējami prognozēt vēja izmaiņas. Tas padarīja sacensības vēl interesantākas, jo neatkarīgi no braucēju ātruma, ja kļūdījies taktiskos lēmumos, varēji mierīgi pazaudēt 10+ pozīcijas vienā kreicē. Šeit arī visvairāk izjūtu sacensību trūkumu sezonas laikā, jo pazaudēju daudz punktus, nespējot pārredzēt spēles laukumu no plašāka skata punkta. Neskatoties uz to, man izdevās kvalificēties zelta flotē, kas bija sacensību pirmais mērķis. Tas ir nozīmīgi, ņemot vērā to, ka sportisti un valstis, kas spēj kvalificēties zelta flotē arī palielina izredzes cīnīties par vietu Olimpiskajās spēlēs. Fināla braucienos vēja virziens bija tāds pats, taču daudz vājāks. Līdz ar to vēja stipruma atšķirības distancē bija vēl vairāk izjūtamas. Daži braucieni bija kā dalība loterijā, jo vispār nevarēja prognozēt, kura puse “izvilks”, kas ir labi redzams arī daudzu braucēju rezultātos,” komentē Estere.
Deviņdesmit sešu dalībnieču konkurencē E. Kumpiņa ierindojās zelta flotes sastāvā, bet kopvērtējumā palika 46. vietā.

“Kopumā esmu apmierināta ar savu sniegumu. Katra diena bija ļoti vērtīga mācību stunda un mans rezultāts apliecina, ka pamazām progresēju arī pieaugušo konkurencē, kas man dod pārliecību tuvojoties atlases sacensību periodam. Viennozīmīgi es un treneri esam atraduši lietas, pie kurām strādāt šajā ziemas sezonā, lai labāk sagatavotos nākamā gada galvenajām sacensībām,” par savu sniegumu saka Estere.

Kārlim Junkeram šīs sacensības nebija tik veiksmīgas. 11 braucienu kopvērtējumā, Kārlis ieņēma 135. vietu.

Visi rezultāti apskatāmi šeit.
Video no sacensību dienām skatāmi šeit.
Vairāk par Eiropas Čempionātu šeit.

Nākamais Eiropas Čempionāts pieaugušajiem EurILCA klasēs norisināsies Andorā, Itālijā, 2023. gadā, laika posmā no 10. līdz17. martam.

Galerijas