Foto

Noskaidroti "Baltic Challenge Cup" uzvarētāji

Aizvadītajā nedēļas nogalē Ķīšezerā valdīja miers, un atvasarai raksturīgie laikapstākļi nevainagojās ar vēju, kas ir raksturīgs Ķīšezeram un burāšanai, tomēr tika noskaidroti "Baltic Challenge Cup" uzvarētāji.

Divās dienās izdevās izvest vien trīs braucienus divām no trim klasēm. Vējš – uz paša iztikas minimuma. Sestdienā vēju tā arī nesagaidījām, svētdien – knapi 3-3,5 m/s, ar ko pietika, lai sacensības būtu notikušas "Techno293" un "Raceboard" klasēs, taču "Formula Foil" braucēji tā arī palika krastā, skumji noskatīdamies uz ezeru un savu sacensību inventāru.

Uz sacensībām bija ieradušies 70 dalībnieki no Latvijas un Igaunijas. 

"Raceboard" klasē uz pjedestāla augstākajiem pakāpieniem vīru konkurencē kāpa Alvis Ozoliņš, kuram līdzās uz otrā pjedestāla pakāpiena stājās grandmasters Rets Skrickis, bet uz trešā – veterāns Gundars Osis. Dāmu konkurencē nepārspēta palika šī gada pasaules čempione Vita Matīse, otrajā vietā – Ilona Grīnberga, bet trešajā – Helēna Rožkalne.

Visi "Racebaord" klases rezultāti ir pieejami šeit.

Jauniešu (astoņās meiteņu un zēnu vecuma grupās) tika apbalvoti gan no Latvijas, gan Igaunijas.

Mazākajā jauniešu grupā ar buras izmēru līdz 3,5 kvadrātmetri ātrākie visos braucienos bija Kristers Krauklis puišu un Marta Ieva Dāle meiteņu konkurencē, U13 vecuma grupā ātrākie Gustavs Meņģelsons un igauniete Liisa Marii Kalk, U15 grupā nepārspēti palika Eduards Niedra un Elīza Kalve, U17 grupā uz augstākajiem pjedestāla pakāpieniem kāpa Gustavs Beķeris un Lisett Aasmets no Igaunijas.

Visi Techno 293 rezultāti apskatāmi šeit.

“Lai arī apstākļi visiem ir vienādi un laika apstākļi ir kas tāds, ko nedz sacensību organizatori, nedz tiesneši, nedz arī sportisti var ietekmēt, priecājamies par to, ka vēju, lai arī knapu, tomēr sagaidījām un sacensības ir notikušas. Sacensību minimālā programma ir izpildīta, rezultāti fiksēti un apbalvojumi sadalīti. Sacensības tiek iekļautas Latvijas kausa ieskaitē, tāpēc ir īpašs gandarījums, ka mums izdevās,” komentē sacensību galvenais organizators Māris Birzulis.

Sacensību organizatori pateicas dalībniekiem un galvenajam tiesnesim Jurim Rožkalnam par pašaizliedzīgu vēja gaidīšanu un sagaidīšanu, kā arī atbalstītājiem par ieguldījumu sacensību norisē: Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, Latvijas Zēģelētāju savienībai, Latvijas Vindsērfinga asociācijai, Latvijas Raceboard asociācijai, veikalam Burusports un Cabo Cafe.

Papildu informācija: D. Kurpniece, tālrunis: 26529820, www.360.lv.

Galerijas