Norisinājies Rīgas atklātais čempionāts regbijā 15

Sestdien, 3.oktobrī, RTK un RSMT laukumos startēja Rīgas atklātais čempionāts regbijā 15!

Dienas pirmajā spēlē neizšķirti 38:38 (26:7) cīnījās Lāči/Mūkusalas BC un RFC Livonia komandas, savukārt otrajā spēlē Eži/EK Sistēmas ar 50:10 (17:5) apspēlēja Halipapa regbistus!

Šogad dalību Rīgas atklātajā čempionātā apstiprināja četras komandas -  „RFC Livonia” (2020. gada Latvijas vicečempione), „Eži/EK Sistēmas” (2020. gada Latvijas čempionāta bronzas medaļu ieguvēja, Latvijas kausa fināliste), „Halipapa” un „Lāči/RTK” komandas.

Sestdien RTK laukumā devās "Lāči/Mūkusalas BC" un RFC "Livonia" komandas. "Lāčiem" padevās teicams spēles sākums, kad izdevās veikt gan piezemējumu, gan realizācijas sitienu (7:0). Klemēns Berijs 13. minūtē atbildēja ar saviem septiņiem punktiem (7:7). Atlikušā puslaika daļa gan aizritēja ar lielu "Lāču" pārsvaru. Pat divus piezemējumus veica Toms Asejevs, un ''Lāči" pēc pirmā puslaika bija vadībā ar salīdzinoši drošu 26:7.

Pēc pārtraukuma dominējošu sniegumu demonstrēja jau pieminētais Berijs, un "Livonia" septiņu minūšu laikā pamanījās atgūt 14 punktus (26:21). Tieši spēle aizsardzībā bija vājākais "Lāču" posms otrajā puslaikā. Lai arī pašiem izdevās pievienot vēl vienu piezemējumu, "Livonia" atbildēja ar vēl trim un 67. minūtē jau bija vadībā ar 38:31. Šķita, ka "Livonia" būs pilnībā lauzusi spēles gaitu, taču "Lāči" nodemonstrēja spēcīgu komandas raksturu - 79. minūtē veikts piezemējums, un Reinis Pavinkšnis ar realizācijas sitienu izrāva neizšķirtu (38:38).

Otrajā spēlē RSMT laukumā cīņā devās Latvijas čempionāta bronzas medaļniece un Latvijas kausa fināliste "Eži/EK Sistēmas" un "Halipapa". "Eži" pirms spēles bija izteikti favorīti un to apliecināja arī laukumā. 2. minūtē Mareks Raups ar piezemējumu sniedza vadību "Halipapa", taču ne uz ilgu laiku.

Pēteris Lunts un Andris Klimovičs atbildēja ar to pašu attiecīgi 7. un 13. minūtē (10:5). Matīss Zicāns pievienoja arī realizāciju, Luntam 21. minūtē vēl viens piezēmējums, un pēc 40 minūtēm uz tablo 17:5. Mača otrajā puslaikā "Ežu" pārsvars bija acīmredzams, komanda pievienoja vēl piecus piezemējumus un galarezultātā pelnīti uzvarēja ar 50:10.

Sacensību izspēles kārtība paredz četrām komandām aizvadīt viena apļa turnīru, pēc kura tiek izspēlēti pusfināli, balstoties uz komandu ieņemtajām vietām – pirmā vieta ar ceturto un otrā vieta ar trešo. Cīņā par titulu tiksies abu pusfinālu uzvarētājas, bet trešās vietas cīņā attiecīgi pusfinālu zaudētājas.

Rīgas atklāto čempionātu organizē Latvijas Regbija federācija (LRF) sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu. Sacensības notiks saskaņā ar starptautiskās organizācijas „Pasaules regbijs” (World Rugby) noteikumiem.​