Lieliskos laika apstākļos aizvadīts tradicionālais “Toyota” Rīgas velomaratons

Lieliskos laika apstākļos aizvadīts tradicionālais “Toyota” Rīgas velomaratons

17. septembrī 11. Novembra krastmalā aizvadīts tradicionālais “Toyota” Rīgas velomaratons, kas pulcēja vairāk nekā 2000 braukt gribētāju no visas Latvijas un apkārtējām valstīm. Tautas braucienā labākos rezultātus sasniedza – Ēvalds Pavlovs un Renāte Rodionova.

“Toyota” Rīgas velomaratons, kura aizsākumi meklējami vēl pirms neatkarības atjaunošanas, arī šogad braukt gribētājus sagaidīja 11. Novembra krastmalā. Organizatori sarūpēja kopumā trīs dažādus braucienus – Tautas, “Maxima” ģimeņu un Bērnu distances. Pasākuma mērķis bija vienot sabiedrību uz veselību veicinošām aktivitātēm.

Tika sveikti ne tikai ātrākie sportisti, bet arī balvas piešķirtas virknē nomināciju. Īpaši izceļama cienījamāko dalībnieku sveikšana. Pasākumā cienījamākie braucēji bija 94 gadus vecais Edgars Račis un 84 gadīgā Baiba Lejiņa. Par kuplāko darba kolektīvu tika atzīts AS “Rīgas Siltums”, kas sapulcināja vairāk nekā 100 braukt gribētāju. Pie balvām tika arī stilīgākie dalībnieki. Tikmēr skaistās svētku medaļas saņēma ikviens, kurš pievarēja sevis izvēlēto distanci.

32 kilometru garajā Tautas braucienā, kas bija sadalīts divos 16 kilometru garos apļos, dubultuzvaru guva “ZZK” komandas riteņbraucēji – Ēvalds Pavlovs un Emīls Ribaks. Abi no lielās grupas aizbēga jau pirmā apļa ievadā, vadību nosargājot līdz finišam. Trasē uzvarētājs Pavlovs pavadīja 44 minūtes un 34 sekundes. Tāds pat laiks arī Ribakam. Trešo vietu pēc cīņas ar jaunieti Georgu Tjuminu, izcīnīja Jānis Rubiks (+00:00:19). TOP6 iekļuva arī – Egīls Peļņiks, Kristaps Knops un Marks Jakobsons.

Dāmām šajā braucienā uzvaras laurus plūca “ĀdažiVelo” pārstāve Renāte Rodionova (00:45:24). Otrajā vietā sekoja Ukrainas riteņbraucēja Olga Bilous (+00:02:12), bet TOP 3 noslēdza dobelniece, treneres Tamāras Bumbieres audzēkne Beāte Bula (+00:03:16), kura otrā vieta junioru grupā. Jaunietēm pirmā Laura Klismete, jauniešiem Georgs Tjumins, zēniem Roberts Judins, bet meitenēm Ieva Jurēviča. Komandu vērtējumā uzvarēja “RRS”, apsteidzot, “Velo+ Bottari Baltic” un “Atom Cycling club” vienībs

Sirsnīgā, azartiskā un saliedējošā gaisotnē aizritēja 16 kilometru garais “Maxima” ģimeņu brauciens. Tajā piedalījās vecāki ar bērniem, dara kolēģi, velosporta iesācēji un vienkāršas draugu kompānijas. Uzvarētājs šajā braucienā bija izteikti sekundārs. Pirmais finišā iebrauca “RRS” jaunai pedāļu minējs Everts Buliņš. Aizraujošs un emocijām bagātīgs bija Bērnu brauciens. Tajā piedalījās vairāki simti mazo braucēju vecumā no 2 – 10 gadiem.

Fotogrāfs Ģirts Kehris 

Pasākumu organizēja Igo Japiņa sporta aģentūra ar Rīgas domes, “Toyota Baltic”, “Maxima” un citu atbalstītāju labvēlību.

Galerijas