Latvijas pārim 7. vieta pasaules čempionātā junioriem Standartdejās Rīgā

Starptautiskā sporta deju festivāla „Baltic Grand Prix” ietvaros Rīgā notikušajā pasaules čempionātā Standartdejās (ST) junioriem (14-15 g.) 63 pāru konkurencē 7. vietu izcīnījuši rīdzinieki Ernests Aksels Dimants un Marija Paščenko, bet Oļegs un Anna Bērziņi ierindojās dalītā 15.-16. vietā, informē Latvijas Sporta deju federācijas preses sekretārs Ivars Bācis.

Katru gadu prestižāko Latvijas sporta deju sacensību „Baltic Grand Prix” ietvaros norisinās kāds no lielajiem čempionātiem. Šogad ST dejās sacentās 63 pāri no 35 valstīm junioru konkurencē. Iepriekšējo reizi mūsu galvaspilsētā juniori labākos pasaulē ST dejās noskaidroja 2014.gadā, kad finālā iekļuva un 4.vietu izcīnīja Romāns Dobrecovs un Marija Dolgopolova.

Abi mūsu vadošie pāri un pirmo gadu šajā grupā startējošie Ernests Aksels Dimants/Marija Paščenko (Daces deju skola) un Oļegs Bērziņš/Anna Bērziņa (Dūšas deju skola) šī gada laikā uzrādīja labus rezultātus, tāpēc viesa cerības uz augstām vietām pasaules čempionātā. Diemžēl Latvijas čempionāta sudraba medaļas ieguvējiem Bērziņiem šajā nedēļā nācās cīnīties ar 39 grādu temperatūru, kas ietekmēja sagatavošanos un arī sniegumu laukumā. Līdz ar to cerētā pusfināla vietā viņiem savā pirmajā pasaules čempionātā nācās samierināties ar 15.-16.vietu ceturtdaļfinālā, kaut arī nākamā kārta bija tikai divu punktu attālumā. Toties valsts čempioniem Dimantam ar Paščenko izdevās pēc divu gadu pārtraukuma ievest Latviju pusfinālā un aizsniegties gandrīz līdz finālam. Viņi  ar izcīnīto 7. vietu sasniedza labāko rezultātu no Baltijas valstīm. Ernests ar Mariju šogad piedalījās pasaules čempionātos visās trijās deju programmās, bet pusfinālu sasniedza otro reizi, jo novembra sākumā desmit deju programmā ieguva 10. vietu.

Uzvarot visās piecās dejās, par pasaules čempioniem kļuva krievi Kirils Kurbatovs un Aleksandra Revela-Muroza. Viņi šogad pasaules čempionātos uzvarēja arī Latīņamerikas dejās un 10 deju programmā, atkārtojot savu tautiešu Jaroslava Kisiļeva/Sofijas Fiļipčukas 2018. gadā un Germana Pugačova/Ariadnas Tišovas 2017. gadā sasniegto. Līdzvērtīgajā cīņā par otro vietu rumāņi Luka Butnaru/Jūlija Bidica pārspēja otro Krievijas pāri Daņilu Žuravļovu/Darju Titkovu. No ceturtās līdz sestajai vietai finālā ierindojās Kazahstānas, Baltkrievijas un Spānijas dejotāji.