Latvijai sudrabs Eiropas čempionātā jauniešiem 2021 kāpšanas sportā

No 1. līdz 5. maijam Krievijas federācijā, Permā, norisinājās Eiropas čempionāts jauniešiem 2021 kāpšanas sportā. Latvijai sudrabs - Edvards Gruzītis izcīnīja 2.vietu Eiropas čempionātā jauniešiem, boulderinga disciplīnā.

Eiropas čempionātā sportistiem bija saspringtas 5 dienas. Kopumā Eiropas čempionātā jauniešiem piedalījās 229 sportisti no 19.valstīm. Čempionāts norisinājās trijās Kāpšanas sporta disciplīnās – boulderinga, grūtās kāpšanas un ātrumkāpšanas disciplīnās. Sportisti startēja trijās vecuma grupās - Youth B (14 – 15 gadi), Youth A (16 – 17 gadi) un Junior grupa (18 – 19 gadi).

Latvijas izlases sportists Edvards Gruzītis trešo gadu pēc kārtas izcīna medaļu Eiropas čempionātā jauniešiem, Kāpšanas sporta boulderinga disciplīnā. Šogad Edvards izcīnīja 2.vietu. Edvards startēja Youth A grupā, kura bija pārstāvēta visplašāk – 40 sportisti no 19 valstīm. Kvalifikācijā Edvards, uzrādot labāko rezultātu 4T 5Z / 7 12, kvalificējās pusfinālam, pusfinālā ar rezultātu 3T4Z / 11 4 kā otrais kvalificējās finālam.

Finālā Edvards izkāpa trīs maršrutus un nofiksēja zonas visos četros maršrutos 3T4Z/7 12, kas ierindoja viņu otrajā vietā. Pirmo vietu izcīnīja sportists no Francijas Mejdi Schalck 4T4Z /7 7 un trešo vietu sportists no Bulgārijas Slav Kirov 3T3Z / 13 13.

Rezultāti

Eiropas Čempionātā jauniešiem KF, Permā Latviju pārstāvēja vēl trīs Latvijas izlases sportisti Tomass Dilāns, Dmitry Sevankaev un Kristīne Rjabova.

Kopā ar Edvardu Gruzīti Youth A grupā startēja Tomas Dilāns, kurš ar rezultātu 0T 2Z/ 0 10 boulderinga disciplīnā ierindojās 38.vietā.

Dmitry Sevankaev un Kristīna Rjabova startēja Junior grupā. Junior grupā puišiem piedalījās 30.sportisti no 15.valstīm un meitenēm 31.sportiste no 13.valstīm. Dmitry Sevankaev ar rezultātu 0T 2Z/0 18 ierindojās 28.vietā un Kristīne Rjabova ar rezultāti 0T0Z ierindojās dalītajā 28. – 31.vietā.

Mūsu sportisti startēja arī  grūtās kāpšanas disciplīnā un  ātrumkāpšanas disciplīnā ar kopējo ieskaiti kombinētajā disciplīnā.

Grūtās kāpšanas disciplīnā pusfinālam kvalificējas 26 sportisti. Savukārt, lai iekļūtu finālā ir jābūt labāko astoņu sportistu vidū.

Youth A grupa, grūtās kāpšanas disciplīnā, kurā startēja mūsu sportisti - Edvards Gruzītis un Tomass Dilāns tāpat kā boulderinga disciplīna bija pārstāvēta visplašāk – 36 sportisti no 18 valstīm.

E.Gruzītis pārādīja labu sniegumu, kvalifikācijā ieguva 15.vietu un kvalificējās pusfinālam. Pusfinālā E.Gruzītis ierindojās 14.vietā. Labākais rezultāts starp mūsu sportistiem.

T.Dilāns, kurš šāda mēroga sacensībās piedalījās pirmo reizi ierindojās 36.vietā.

Junior grupā puišiem piedalījās 26.sportisti no 14.valstīm un meitenēm 25.sportistes no 13.valstīm. Ņemot vērā dalībnieku skaitu visi sportisti startēja gan kvalifikācijā, gan pusfinālā. Dmitry Sevankaev ierindojās 25.vietā un Kristīne Rjabova ierindojās 25.vietā.

Mūsu sportistu rezultāti ātrumkāpšanas disciplīnā:

Youth A grupā startēja 29 sportisti no 12.valstīm

Edvards Gruzītis (Youth A grupa) – 23.vieta

Tomas Dilāns  (Youth A grupa) – 28.vieta

Yunior grupā startēja 22 sportisti puišu konkurencē no 10 valstīm 19 sportistes meiteņu konkurencē no 10.valstīm