Labākais Latvijas lakrosa izlases sasniegums pasaules čempionātā Izraēlā

Labākais Latvijas lakrosa izlases sasniegums pasaules čempionātā Izraēlā

Latvijas vīriešu lakrosa izlase no 2018. gada 12. līdz 21. jūlijam Izraēlā (Netānijā) piedalījās pasaules čempionātā, kur no 46 komandām izcīnīja 18. vietu.

Komanda kopumā aizvadīja 8 spēles, no kurām 5 uzvarēja un 3 zaudēja. Savā apakšgrupā, uzvarot abas spēles pret Meksiku (13:10) un Grieķiju (10:9). Nākamajā kārtā, piekāpjoties Īrijas izlasei (7:10), punktu guvums liedza iekļūt pirmo 12. vietu konkurencē.

Pēc tam tika uzvarētas divas spēles pēc kārtas pret Zviedriju (13:9) un Norvēģiju (9:8), taču zaudējot nākamo spēli pret Velsu (9:10), Latvija vairs nevarēja cīnīties par 13. vietu. Noslēdzošajās spēlēs pretinieki jau bija pazīstami – ar Grieķiju tika izcīnīta uzvara (14:9),  Norvēģijai - zaudēts (9:10).

Pirmo vietu un zeltu izcīnīja ASV, finālā pieveicot Kanādu (9:8), kas kopvērtējumā ieguva otro vietu. Trešo godalgoto vietu un bronzas medaļas izcīnīja Irokēzi jeb Haudenosauni, kas uzvarēja Austrāliju (14:12), atstājot to bez medaļām.

Latvijas izlase 9 dienās intensīvi aizvadīja 8 mačus, kas katrs ilga vismaz 2,5 stundas (kopsummā iemetot 84 un ielaižot 77 vārtus), izjūtot augstu fizisko slodzi reizē ar nepanesamo karstumu un emocionālo spriedzi.

Aizvadītās sacensības tiek vērtētas kā labākais Latvijas lakrosa izlases sasniegums šāda veida starptautiskajās sacensībās. Atzinīgi ir uzteicama komandas neatlaidība katrā spēlē un cīņa par savu pozīciju. Nākamais Pasaules čempionāts tiek plānots Kanādā 2022. gadā.
 

 
 

 

Informatīvāks atskats par Latvijas lakrosa izlases gaitām pieejams: https://filacrosse.com un https://www.facebook.com/Latvialacrosse/