Gailīši kāpj uz pjedestāla starptautiskās skeitborda slaloma sacensībās Čehijā

Rīdzinieki Gustavs Gailītis, Anna Monika Gailīte un Elīza Marija Gailīte izcīnījuši godalgotas vietas starptautiskās skeitborda slaloma sacensībās ”Skate’n’roll”, kas norisinājās Čehijas pilsētā Poličkā.

Vairāki latviešu sportisti šajās sacensībās ar panākumiem piedalījušies kopš 1991. gada. Šoreiz dalībnieku vidū bija liela daļa spēcīgāko Čehijas, Vācijas, Lielbritānijas, Francijas, Beļģijas, Zviedrijas un Latvijas sportistu. Sacensības norisinājās trīs disciplīnās - milzu slalomā, hibrīdslalomā un līnijslalomā.

Milzu slalomā starp vīriem uzvaru izcīnīja Čehijas pārstāvis Jakubs Jirmans. Gustavs Gailītis ierindojās ceturtajā vietā. Dāmu grupā pirmās divas vietas čehu skeitbordistēm - Karolīnai Vojtovai un Hannai Vojtovai, savukārt, trešā vieta Annai Gailītei un piektā vieta Elīzai Gailītei.

Hibrīdslalomā cīņā par trešo vietu Gustavam izdevās pārspēt divkārtējo Eiropas čempionu Kristoferu Dupontu, bet ātrākais šajā disciplīnā izrādījās čehs Petrs Matoušs. Dāmu grupā pārsteigumu sagādāja Elīza, kura izcīnīja godpilno otro vietu, finālā mazliet atpaliekot no čehietes Karolīnas Vojtovas. Sacenšoties par trešo vietu, Anna pārspēja Karlu Vovsovu no Čehijas.

Līnijslalomā māsas Gailītes atkārtoti kāpa uz pjedestāla. Anna ierindojās otrajā vietā, bet Elīza trešajā, piekāpjoties vienīgi spēcīgākajai čehietei Karolīnai Vojtovai.

Sezonas turpinājumā Gailīšiem plānots starts longbordu sacensībās “Priekuļu kauss”, kas norisināsies 20. un 21. augustā Cēsu biatlona trasē. No 22. līdz 26. augustam Rīgā, Grīziņkalnā, tiek rīkota longbordu nometne bērniem un jauniešiem, kurā vēl atlikušas dažas brīvas vietas. Interesentiem pieteikties pie Gustava Gailīša.

Pēc veiksmīgiem startiem Eiropas sacensībās visi trīs Gailīši ir izcīnījuši tiesības pārstāvēt Rīgu un Latviju šī gada skeitborda slaloma Pasaules čempionātā, kas oktobrī norisināsies Argentīnā. Lai turp nokļūtu, jāatrisina finansiāla rakstura jautājumi, tāpēc Gailīši būs pateicīgi par jebkādu atbalstu.

Informāciju sagatavoja: biedrība ‘’Gailīšu skeitborda klubs’’