Eiropas Junioru čempionātā Ieva Maļuka izcīnījusi augsto piekto vietu 100m brīvajā stilā

4. jūlijā Kazaņā notiekošajā Eiropas Junioru čempionātā Latvijas sportiste Ieva Maļuka izcīnījusi augsto piekto vietu 100m brīvajā stilā, finālā distanci veicot 55.63 sekundēs.

Maļuka distances pirmo daļu iesāka apņēmīgi, pagriezienu veicot pēc 26.66 sekundēm, kas ir ātrāk, nekā vakardien pusfinālā, kad sportiste finišēja ar jaunu nacionālo rekordu, tomēr noslēdzošos 50m Ieva veica nedaudz lēnāk – 28.97 sekundēs, un rezultātā par nieka 0.06 sekundēm atpalika no pusfinālā uzstādītā rekorda. Vēl mazāk, 0.03 sekundes, Latviete zaudēja 4.vietas ieguvējai spānietei Karmenai Veilere-Sastrei, savukārt, lai kāptu uz goda pjedestāla, bija jāpeld par 0.25 sekundēm ātrāk.

Jāatgādina, ka arī tieši pirms gada Helsinkos notiekošajā Eiropas Junioru čempionātā Maļuka izcīnīja piekto vietu, finišu sasniedzot ar jaunu rekordu – 55.94 sekundes. 16 gadus vecā rīdziniece Eiropas junioru čempionātā drīkstēs piedalīties arī nākamgad.

Rīta sesijā priekšsacīkstēs uz starta izgāja arī citi Latvijas sportisti, kam diemžēl neizdevās uzrādīt augstvērtīgus rezultātus. Tā 200 metros brasā meitenēm Arina Sisojeva šoreiz ar rezultātu 2 minūtes un 43,59 sekundes samierinājās ar priekšpēdējo, 33. vietu, bet 200 metru kompleksajā peldējumā Artūrs Markovs finišēja pēc 2 minūtēm un 9,98 sekundēm, ieņemot 28. vietu 31 sportista vidū.

Eiropas junioru čempionāts ilgs līdz šīs nedēļas beigām.