RĪGAS DOMES IZGLĪTĪBAS, KULTŪRAS UN SPORTA DEPARTAMENTS

IZGLĪTĪBA

KULTŪRA

SPORTS

INTEGRĀCIJA

KATALOGS

Foto

Drosmes skrējiens – pavisam drīz!

Jau pavisam drīz, 5. jūlijā, otro reizi Rīgā, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā norisināsies Drosmes skrējiens.

Drosmes skrējiens ir piedzīvojumu un šķēršļa pasākums, kurš aicina 7km vai 14km trasē doties gan individuālos skrējējus, gan komandas, gan ģimenes ar bērniem (bērniem līdz 14 gadiem 30% atlaide).

Tautas piedzīvojumu un šķēršļu skrējiens (pasaulē saucams par OCR) Rīgā notiks ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

Drosmes Skrējiens kā sporta pasākums jau norisināsies piekto gadu, pulcējot gan jaunus, gan vecus, gan profesionālus sportistus, gan sporta entuziastus, radot pozitīvu un emocijām bagātu sporta atmosfēru. Distances maršruti ir dažādi un norisinās Latvijas teritorijas skaistākajās vietās.

2020. gada sezona sastāvēs no 4 posmiem. Ar atklāšanas posmu Rīgā 5. jūlijā tas šogad iekaros Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju. Pļaviņās 18. jūlijā būs otrais pilsētas posms. Nemainīgi Ikšķile 29. augustā Dabas parkā "Zilie kalni” un 19. septembrī  sezona noslēgsies ar Liepājas posmu.

Distanču šķēršļi ir dažāda lieluma un formas - koka barjeru sienas, virvju tīkli, dzeloņstieples, auto riepas, ledaina ūdens baseini, kā arī dažādi citi šķēršļi - grāvji, dubļu bedres un citu dabas veidotu grūtību pārvarēšana. Distances uzdevumi ir smilšu maisu un koka bluķu nešana, akmeņu vilkšana. Lielisks veids kā pārvarēt savu NEVARU, NEGRIBU, NESANĀK. Emocijas garantējam ikvienam.

Katrā posmā aptuveni tiek sapulcināti ap 350 - 400 dalībnieku (ievērojot valstī noteiktās Covid-19 prasības). To skaits tiek regulēts pēc patreizējās situācijas – ne vairāk par 300 cilvēkiem kopsummā). Liela daļa ir to dalībnieku, kuri piedalās jau no pirmā gada sacensībām. Ceturto gadu 10 ātrākie katra posma skrējēji, iegūst kvalifikāciju piedalīties Eiropas OCR sacensībās un pārstāvēt Latviju un izmēģināt spēkus OCR arēnā kopā ar sportistiem no visas pasaules. Pirmo reizi šajā sezonā 20 ātrākie dalībnieki katrā posmā iegūs tiesības piedalīties Pasaules OCR sacensībās.

Mājas lapas sadaļā https://www.drosmesskrejiens.lv/lv/gallery var iepazīties ar dalībnieku intervijām, kā arī redzēt video un foto no pasākumiem un pieņemt savu lēmumu reģistrēties skrējienam.

Rūpējoties par dalībnieku un skatītāju drošību, ievērosim visus ar Covid-19 saistītos noteikumus. Jāievēro, ka būs jāseko līdzi organizatoru prasībām, jāpilda anketas un jāseko līdzi norādījumiem, lai pasargātu sevi un apkārtējos.

Sacensībām Rīgā var reģistrēties līdz 30. jūnijam www.drosmesskrejiens.lv Pirmais starts plkst.12.00 un ik pa 15min līdz 100 cilvēku lielām grupām. Reģistrācija un dalības numuru saņemšana sākas no plkst.10.00 sacensību dienā.

Trasē būs SIA “Ķekavas avots” dzeramais punkts. Pirms katra starta drosmīgos iesildīs treneri no Sporto Rīga, kuri arī aktīvi paši veido komandas un piedalās sacensībās visus šos gadus.

Medaļa pienāksies katram finišējušajam dalībniekam. Godalgotās vietas tiks apbalvotas ar balvām no dažādiem atbalstītājiem.

Nokļūšana ar "Rīgas satiksme" autobusiem Nr. 1, 28, 29 (pietura "Brīvdabas muzejs"), "Ekspress Ādaži" autobusi maršrutā Rīga – Ādaži (6821), Rīga – Garkalne (6822), Rīga – Carnikava (6824), Rīga – Vangaži (6826) (pietura “Brīvdabas muzejs” virzienā no Rīgas, pietura "Berģu Kultūras nams" virzienā uz Rīgu), tramvajs Nr. 6 (pietura "Jugla" + 1,4 km pastaiga).

Brīvdabas muzejā iespējams arī nokļūt, braucot pa veloceļiņu "Centrs - Berģi". Velosipēdiem pieejami droši statīvi pie galvenās ieejas.  

Publicitātes foto no sacensību arhīva Rīgas posmā 2019.

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit