Aizvadīts starptautiskais Taekwon-do ITF komandu čempionāts “Open Rīga 2018”

Aizvadīts starptautiskais Taekwon-do ITF komandu čempionāts “Open Rīga 2018”

1. un 2. jūnijā Latvijas Tekvon-do federācija pirmo reizi aizvadīja starptautisko Tekvon-do ITF komandu čempionātu - “Open Rīga 2018”.

Čempionāts agrāk tika rīkots tikai individuālajā formātā, taču šoreiz tam bija jauns un citādāks formāts nekā ierasts, un to ņemot vērā turnīrs diemžēl nespēja piesaistīt lielu skaitu ārvalstu komandu, lai gan konkurence starp Baltijas klubiem tomēr norisinājās.

„Open Rīga 2018” komandu čempionāts tika rīkots visu vecuma grupu sportistiem, taču faktiski šajā reizē konkurenci dalībnieki sastādīja tikai Bērnu, Kadetu un Junioru vecuma grupās. Pavisam dalību ņēma 15 komandas no Igaunijas, Lietuvas un Latvijas, kopskaitā - 103 dalībnieki.

Čempionātā sacensības norisinājās tradicionālajās Tekvon-do disciplīnās – komandu sparingā, komandu komplekso vingrinājumu “TUL” disciplīnā un sitienu spēka sacensībā.

Salīdzinot komandu sacensības ar ierastajām individuālajām sacīkstēm, komandu uzstāšanās un cīņas izceļas ar lielu daudzumu emociju un pārdzīvojumu, kā arī ar dalībnieku gara spēka demonstrāciju un azartu cīņā par uzvaru. Lielā mērā par to ir jāpateicas niansei komandu turnīra noteikumos, kur dalībniekiem nav noteikts svara ierobežojums un svara kategorijas. Pie šādiem nosacījumiem ikvienai komandai ir jāspēj demonstrēt ne vien veiklība un cīņas mākslas prasmes, bet arī taktiskās iemaņas un lēmumu pieņemšana.

Vētrainas emocijas un spriedze valdīja ne tikai sparinga un TUL laukumā, bet arī sitienu spēka sacīkstes sektorā, kur līdzjutēji ne mazāk aktīvi sekoja līdzi sportistu rezultātiem. Pašus spēcīgākos sitienus turnīrā “Open Rīga 2018” veica puiši, Juniori (14-16 gadi). Trešo spēcīgāko sitienu veica Artemijs Soveršennijs (711kg), otrajā vietā ar nelielu atrāvienu no uzvarētāja – Emīls Strazdiņš (805kg) un pirmajā vietā ar visspēcīgāko sitienu – Nikita Fiļins (828kg). Šie rezultāti, kas tika fiksēti turnīrā “Open Rīga 2018” pārspēja atsevišķu pieaugušo kategoriju Latvijas rekordus.

Starptautiskā Taekwon-do ITF Komandu čempionāta “Open Rīga 2018” komandu kopvērtējumā 1. vietu ieguva Latvijas sporta klubs “LTCS” no Rīgas. Otro vietu izcīnīja sporta klubs “Hvarang” no Aizkraukles, taču 3. vietu izcīnīja sporta klubs “Gintarinis Tigeras” no Lietuvas.

Šis, Latvijas Tekvon-do federācijas organizētais, čempionāts diemžēl nespēja sapulcināt vēlamo pieaugušo un veterānu dalībnieku skaitu. Šogad dotā čempionāta datumi sakrita ar dažādiem nozīmīgiem pasākumiem un nacionālajiem turnīriem kaimiņvalstīs, tādēļ komandas no Baltkrievijas, Krievijas un Zviedrijas diemžēl nevarēja ierasties un pagodināt mūs ar savu klātbūtni.

Galerijas