Rīgas Futbola skolas zelta rudens

Sestdien, 21. septembrī, Rīgā, J. Skredeļa stadionā, tika aizvadīts Baltijas Jaunatnes futbola līgas (BYFL) fināls U-15 vecuma grupai, kurā Rīgas Futbola skolas komanda pārspēja Kauņas kluba "Žalgiris" komandu.

Baltijas Jaunatnes futbola līga notiek divās vecuma grupās – U-16 (2008. dz. g.) un U-15 (2009. dz. g.). Katrā vecuma grupā spēlē četras labākās komandas no trim Baltijas valstīm, saskaņā ar iepriekšējā gada valstu čempionātu rezultātiem attiecīgajā vecuma kategorijā. Iespēju startēt BYFL izcīņā 2024. gadā Rīgas Futbola skola nopelnīja jau 2023. gadā, kad Latvijas Jaunatnes čempionātā U-14 un U-15 vecuma grupās izcīnīja zeltu. Abas skolas komandas sāka cīņu par BYFL titulu jau agrā februārī. Diemžēl 2008. dz. g. komandai neizdevās izkļūt no apakšgrupas, savukārt 2009. dz. g. komanda, ieņemot apakšgrupā 2. vietu, pārliecinoši kvalificējās pusfinālam, kurā divu spēļu summā uzvarēja Klaipēdas FM no Lietuvas un iekļuva finālā. Par fināla spēles stadionu jau iepriekš tika nozīmēts Rīgas Futbola skolas mājas stadions – J. Skredeļa stadions, tādējādi komanda finālā varēja cerēt uz kuplu atbalstītāju skaitu.

Fināla spēlei bija dramatisks scenārijs. Jau pirmajā puslaikā Rīgas Futbola skolas komanda ielaida divus vārtus un līdz puslaika beigām atradās iedzinējos, kad beidzot, izspēlējot soda sitienu, Deniss Deņisovs guva vārtus. Sākoties otrajam puslaikam, mājinieki izlīdzināja spēles gaitu un arvien biežāk nonāca pie pretinieku vārtiem. Vienā no uzbrukumiem rīdzinieks Toms Daniels Bole izlīdzināja spēles rezultātu. Pamatlaiks noslēdzās ar neizšķirtu 2:2, neskatoties uz vairākiem bīstamiem momentiem pie abu komandu vārtiem. Spēles uzvarētājs noskaidrojās pēcspēles sitienu sērijā. Rīgas Futbola skolas vārtsargs Aleksejs Sidorenkovs atvairīja trīs sitienus un atnesa Rīgas Futbola skolai vēsturē pirmo Baltijas Jaunatnes futbola līgas titulu! BYFL organizatori atzina Alekseju Sidorenkovu par fināla vērtīgāko spēlētāju un Denisu Deņisovu par līgas vērtīgāko spēlētāju.

Rudens tradicionāli ir laiks, kad Latvijā noslēdzas futbola sezona un pamazām sāk apkopot rezultātus. Meiteņu čempionāti jau ir noslēgušies, un tajos Rīgas Futbola skola izcīnīja uzvaras U-12, U-14 un U-16 elites grupās. Divas zēnu komandas – U-16 (2008. dz. g.) un U-15 (2009. dz. g.) – turpina cīņu par zeltu fināla grupās Latvijas Jaunatnes čempionātā. U-18 jauniešu komanda, kura startēja Dali Dali 3. līgā, izcīnīja uzvaru Centra zonā jeb Rīgas čempionātā un cīnīsies finālā par iekļūšanu 2. līgā. Novēlam Rīgas Futbola skolas komandām turpināt gūt panākumus un padarīt šo rudeni vēl krāšņāku!