Pirmo reizi Bišumuižā notiks sporta diena

Pirmo reizi Bišumuižā notiks sporta diena

Bišumuižas ir vēsturiska Rīgas pilsētas apkaime. Atrodas Pārdaugavā - starp Ziepniekkalnu un Valdlaučiem. Sestdien, 26. septembrī, no plkst. 14.00 līdz 19.00 visi aicināti uz Zemes skolas ģimenes dienu. Dalība pasākumā ir bez maksas.

"Zemes skolas ģimenes dienā būs iespēja uzzināt daudz ko jaunu par Bišumuižu un tās apkārtni, kā arī iepazīties ar apkaimes ļaudīm un projektiem, kam Bišumuiža ir nozīmīga vieta," saka Zemes skolas ģimenes dienas organizatore Baiba Ābelniece. "Piemēram, mēs šeit organizējam bērnu āra nometnes, tāpēc aicinām šo dienu pavadīt aktīvi, izbaudot kustēšanās prieku. Būs dažādas aktivitātes, kas piemērotas gan ģimenēm, gan jauniešiem, gan senioriem."

"Bišumuiža mums - paralimpiešiem - ir nozīmīga vieta, jo nākotnē šeit, blakus muižas teritorijai, ir plānots Latvijas paralimpiskais sporta centrs, kur varēs trenēties gan paralimpiskie sportisti, gan ikviens cits sportists, kā arī notiks vietēja un starptautiska mēroga sacensības. Sporta ciemats - parks būs pieejams arī iedzīvotājiem. Tāpēc šajā dienā būs iespēja iepazīties ar dažiem paralimpiskajiem sporta veidiem kopā ar mūsu valsts izcilākajiem paralimpiešiem," saka Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte.

Zemes skolas sporta dienā ar paraugdemonstrējumiem piedalīsies paralimpiskie čempioni Aigars Apinis un Diāna Dadzīte, kā arī paralimpiskais loka šāvējs Gints Jonasts. Visiem interesentiem būs iespēja pamēģināt savus spēkus sportistu disciplīnās - šaut loku, mest lodi, disku vai šķēpu.

Dienas programma

14.00 Pasākuma “Zemes skolas diena Bišumuižā” atklāšana, reģistrēšanās aktivitātēm
14.30 - 16.00 Sporta aktivitātes - “Esi aktīvs!”: tautas bumbas, "karogi" spēles, virves vilkšanas turnīri
15.00 - 17.00 Latvijas paralimpiešu paraugdemonstrējumi un stafetes visiem interesentiem “Dzīvo dzīvi!”:

Aigars Apinis - diska, lodes mešanas meistarklase
Diāna Dadzīte - šķēpa mešanas meistarklase
Gints Jonasts - loka šaušanas meistarklase

15.30 - 16.30 “Atrodi, kur bites ziemo” fotoorientēšanās uzdevumi pa parku
16.30 - 18.00 Ekskursija pa Bišumuižas apkārtni ar gidu
17.00 - 18.00 meistarklases “Veselā miesā vesels gars!”:

“Dzīvoties pa baso” Edgars Rencis baskājošanas meistarklase
“Ķermeņa perkusijas” kopā ar Ernesta Lībieša rokmūzikas skolu

14.30 - 17.30 "Pa virvēm!" - līdzsvara aktivitāte bērniem
18.00 - 18.10 apbalvošana un noslēgums
18.10 - 18.40 jauniešu mūzikas grupas “Jebunte” koncerts, iespēja sasildīties ar siltu tēju un atjaunot spēkus ar ugunskura zupu

Pasākums ir bez maksas. Pasākumu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Piedaloties turnītos un stafetēs, dalībnieki varēs cīnīties par vērtīgām balvām! Par to pateicamies arī mūsu draugiem: Rasēns, Braingames, Maxima, Tiklu parks.