Veselības ministrija aicina iesaistīties kampaņā “Kusti-nācija”

Veselības ministrija ir uzsākusi sabiedrības informēšanas kampaņu “KUSTI-NĀCIJA!”, kuras mērķis ir veicināt kustīgu dzīvesveidu kā vērtību un palielināt regulāru fizisku aktivitāšu veikšanu ikdienā. 

Kampaņa uzrunā iedzīvotājus ar dažādām izglītojošām aktivitātēm, piemēram, šobrīd profesionāla speciālistu komanda izstrādā informatīvos materiālus dažādām mērķgrupām, kas būs pieejama ikvienam interesentam, lai mudinātu kustēties pareizi. 

Kā viena no aktivitātēm kampaņā ir plānota “Kustības vēstnešu” tūre novados, lai iedvesmotu uzņēmumu, biedrību, pašvaldību un citu sabiedrības grupu pārstāvjus kaut dažas minūtes dienā vairāk kustēties, atjaunojot spēkus un dzīvesprieku. Programmas mērķis ir vienkāršā veidā uzrunāt pilsētu rajonu, mazpilsētu un ciematu iedzīvotājus, motivējot uz regulārām fiziskām aktivitātēm, kas īstenojamas sporta laukumā, stadionā vai parkā. Lai pasākuma formāts būtu iedzīvotājiem saprotamāks un pieņemamāks, fizisko nodarbību iniciators un pasniedzējs/treneris ir cilvēks no attiecīgās pašvaldības. 

Tāpēc aicinām pieteikties sporta aktīvistus – brīvprātīgos, kuri vēlas kļūt par Kustību vēstnešiem savā pašvaldībā. Pretendentiem nepieciešama atbilstoša izglītība/kvalifikācija – veselības sporta speciālists, sertificēts fizioterapeits, sporta treneris ar vismaz C kategorijas sertifikātu vai sporta skolotājs. Kustību vēstneši tiks apmācīti un apmācību procesā apgūs vairākus fizisko aktivitāšu veidus, kas paredzēti dažāda vecuma, interešu un fiziskās sagatavotības līmeņa cilvēkiem. Pēc apmācībām brīvprātīgie saņems oficiālu atļauju pārstāvēt “Kustības vēstnešu” kustību, kuras ietvaros vēstneši piekrīt organizēt bezmaksas grupu nodarbības sporta laukumos, stadionos vai parkos savā pašvaldībā, popularizējot sportisku aktivitāšu nepieciešamību veselīgas sabiedrības veidošanā.

Apmācības notiks vienu dienu Rīgā un to vadīs kampaņas “KUSTI-NĀCIJA” metodikas izstrādātāji – treneris Viktors Lācis, fizioterapeits Mareks Osovskis un sporta ārste Sandra Rozenštoka.

Apmācības notiks 2019. gada janvārī vai februārī un par to detalizētāka informācija tiks nosūtīta nākošā gada sākumā. 

Aicinām atsūtīt kontaktus  – vārds, uzvārds, tālrunis, e-pasts, ieņemamais amats, tiem sporta aktīvistiem un brīvprātīgajiem no Jūsu pašvaldības, kuri vēlētos kļūt par Kustības vēstnešiem savā pašvaldībā.

Kustību vēstnešu aktīva darbība savos reģionos visā Latvijā notiks 2019. gada martā, aprīlī, maijā, septembrī un oktobrī.

Atbildi un informāciju gaidīsim līdz 14. janvārim.

Veselības ministrijas kampaņa “KUSTINĀCIJA” tiek īstenota ESF projekta „Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” (Identifikācijas Nr.9.2.4.1/16/I/001) ietvaros, pamatojoties uz Pakalpojuma līgumu par sabiedrības informēšanas kampaņas “Fiziskās aktivitātes veicināšana” radošā risinājuma izstrādi, realizāciju un publicitāti (Iepirkuma identifikācijas Nr.VM 2017/19/ESF).

Kontaktinformācija saziņai par “Kustības vēstnešu” programmu:
Gita Pastora
Mārketinga komunikācijas aģentūra “1to1” projektu direktore
Tālruņa numurs: +371 29152559, E-pasts: gita.pastora@1to1.lv

Kontaktinformācija saziņai par projektu:
Astra Kalniņa
Veselības ministrijas Projektu vadības nodaļas vecākā eksperte
Tālruņa numurs: +371 67876178, e-pasts: astra.kalnina@vm.gov.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit