Rīgas “ZZK” komanda uzvar Viļņas velomaratonā

Lielajās Lietuvas velomaratona sacensībās “Viļņas maratons 2018” šosejā 100km distancē lieliski nostartējusi Rīgas “ZZK” komanda, kura komandu ieskaitē pārspēja visus citus konkurentus un izcīnīja uzvaru.

Individuāli elites grupā 100m distancē labākais no Latvijas bija 4.vietu ieguvušais ”ZZK” braucējs Kristaps Knops, kuram otrā vieta V30 grupas ieskaitē. Labāko desmitniekā vairāk nekā 60 dalībnieku konkurencē iekļuva arī rīdzinieks Didzis Pilāns no “Virsotne/Marmot”.

Kopā ar Olaines velosvētkiem Latvijā mūsu dienvidu kaimiņu galvaspilsētā norisinājās tradicionālās un lielās velosacensības “Viļņas maratons 2018”, kur bez lietuviešiem un Krievijas pārstāvjiem piedalījās arī vairāki Latvijas riteņbraucēji. Ja Olaines velosvētkos MTB klasē pirmās vietas ieguva Latvijas vadošās MTB komandas “ZZK” pārstāvji Ivars Prokofjevs un Katrīna Jaunslaviete-Kipure, tad Lietuvā mūsējiem godalgotas vietas kopējā ieskaitē individuāli neizdevās iegūt, tomēr Latvijas pārstāvji bez godalgām mājās nepārbrauca.

100km distances dalībniekiem šosejā 10km aplis, kas bija izveidots pilsētas centrā abās pusēs Neres upes krastiem, bija jāveic 10 reizes. Pēc pirmā apļa jeb 10km izveidojās līderu grupiņa ar trim lietuviešu riteņbraucējiem, kuriem 15 sekunžu attālumā sekoja 9 riteņbraucēju grupa, kurā bija arī trīs mūsējie – Kristaps Knops, Ēvalds Pavlovs (“ZZK”) un Didzis Pilāns. Nesekmīgs 4.aplis sanāca Pavlovam, kurš strauji atkrita no šīs grupas. Vēlāk viņa pēdās gāja arī viens lietuvietis. Tikmēr līderu trio, pakaļdzenošajiem septiņiem riteņbraucējiem esot priekšā no 30 līdz 50 sekundēm, noturējās kopā līdz astotā apļa beigām (80km), kad Eimanta Gudiški tempu 9.aplī vairs nespēja turēt divi viņa tautieši, kuri pievienojās pakaļdzenošajai grupai, kas no Gudiška 9.apļa beigās atpalika pusminūti.

Sākoties taktiskajām cīņām, 9 riteņbraucēju grupas temps samazinājās, kā rezultātā Gudiškis varēja savu pārsvaru palielināt līdz pat gandrīz 3 minūtēm (2:45) un izcīnīt pārliecinošu uzvaru (2:18:16,9). Otrās un trešās vietas liktenis izšķīrās finiša sprintā, kur, piekāpjoties diviem dienvidu kaimiņiem par pāris sekundes desmitdaļām, 4.vietu ieguva Knops, kamēr 4 sekundes aiz viņa 10.vietā finišēja Pilāns. Nākamās grupas, kas finišā ieradās pēc 9 minūtēm, finiša sprintā ātrākais izrādījās Ēvalds Pavlovs, kuram 11.vieta, bet 4 sekundes Ēvaldam piekāpās un 15.vietu ieņēma viņa komandas biedrs no “ZZK” Emīls Ribaks. Rīdzinieks Mārtiņš Lejiņš (“ZZK”) finišēja trešajā grupā, kas no uzvarētāja atpalika 14 minūtes.

No vairāk nekā desmit komandām galvenie konkurenti mūsu “ZZK” bija Lietuvas komandas “Velonova - Bioracer cycling team”, “FOCUS Vilniius”, “BLITZ S-Sportas”. Tomēr šādā sīvā konkurencē latviešu puiši no “ZZK” (Knops, Pavlovs, Ribaks, Lejiņš) pārspēja visas lietuviešu komandas un svinēja uzvaru. Individuāli pie godalgotas vietas V30 grupā tika Knops, kurš savā vecuma grupā bija otrs labākais.