Rīgas Volejbola skola ar debiju Eirokausos pārraksta Latvijas sieviešu volejbola klubu vēsturi

Rīgas Volejbola skola kļuvusi par pirmo Latvijas sieviešu volejbola komandu, kas aizvadījusi Eirokausu spēli. Savā debijā CEV izaicinājuma kausā (Confédération Européenne de Volleyball), savā laukumā dramatiskā 4 setu cīņā 4.decembra vakarā sporta namā "Daugava" RVS atzina Ungārijas līderes Bēkēščabas "Roplabda" pārākumu.

Cīņu Rīgas Volejbola skolas meitenes uzsāka labi - pārliecinošas serves aizveda pie pārliecinošas uzvaras pirmajā setā 25:21.

Turpinājumā spēles grožus savās rokās ņēma Bēkēščabas meitenes un uzvarēja divos setos pēc kārtas, atstājot Rīdzinieces uz 9 otrajā setā un uz 15 trešajā.

Rīdziniecēm ne prātā nenāca tik viegli padoties un pateicoties skatītāju atbalstam visu ceturto sētu līdz pat galotnei Rīgas klubs atradās vadībā. Diemžēl Bēkēščabas meiteņu pieredze un veiksme pēdējos punktos nospēlēja ungārietēm par labu un spraigā cīņā viņas izrāva uzvaru arī ceturtajā setā 25:22.Spēle līdz ar to noslēdzās 1:3 Bēkēščabas komandai par labu.

Tie bija īsti volejbola svētki, jo Daugavas sporta namā uz sieviešu volejbolu tik daudz skatītāju nebija pulcējis līdz šim neviens!

Komandas trenera Andreja Odinokova un kapteines Kristīnes Kramēnas komentārs pēc spēles – treneris Andrejs: „Manuprāt, spēlē paši atdevām ceturto setu, bet grūti kaut ko pārmest meitenēm, jāizanalizē spēle un jāsaprot savas kļūdas. Uzskatu, ka meitenes nospēlēja ļoti labi, bet ne pietiekami, lai uzvarētu. Protams, šis ir cits līmenis un es redzu, ka meitenes var spēlēt Eiropas līmenī, par ko man ir liels prieks, domāju, ka ceturtajā setā nevienam nebija šaubas, ka mēs nevarētu cīnīties ar šo komandu.  Komandai šobrīd priekšā divas spēles Baltijas līgā, sestdien un svētdien, Rīgas Volejbola skolā, kurās arī vajag parādīt labus rezultātus.

Jau piektdien tiksimies treniņā, kurā visu pārrunāsim un gatavosimies atbildes spēlei (atbildes spēle notiks 18.12.2019.,Ungārijā), galvenais kam jāpievērš uzmanība – serves uzņemšanai un noņemšanai no serves uzņemšanas, prieks par bloku, brīžiem spēlē bija vērojams fantastiski labs izpildījums, arī no mazajām spēlētājām. Fantastiska atmosfēra šodien bija jūtama Daugavas sporta nama tribīnēs, varēja just līdzjutēju atbalstu, prieks par Rīgas Volejbola skolu, kura var noorganizēt šāda veida mačus, Eiropa līmenī! Žēl atkal jāsaka par zaudēto ceturto setu, bet komanda vēl ir jauna, mums viss vēl ir priekšā!”

Komandas kapteines, Kristīnes Kramēnas pēcspēles komentārs: ”Atmosfēra spēles laikā Daugavas sporta namā bija lieliska, grūtajos spēles brīžos jutām atbalstu no tribīnēm, kas deva stimulu cīnīties un gūt punktus. Zinu, ka katra no komandas izbaudīja šo spēli un lieliskās emocijas. Vēlos teikt lielu paldies visiem, kas juta līdzi un atbalstīja sporta namā, kā arī tiem, kas sekoja līdzi tiešraidē!”

Rezultatīvākā Rīgas klubam bija Marta Kamēlija Levinska ar gūtiem 15 punktiem, viņai seko Terēze Hrapāne ar 14 punktiem.

Pretinieku komandā rezultatīvākā bija Bēkēščabas komandas kapteine Karla Klaric ar gūtajiem 18 punktiem.