Rīgā norisināsies "Drosmes skrējiens"

Jau pavisam drīz, 24. augustā, Rīgā pirmo reizi norisināsies "Drosmes skrējiens", kas ir piedzīvojumu un šķēršļa pasākums, kurš aicina 7 vai 14 km trasē doties gan individuālos skrējējus, gan komandas.

Skrējiena sērijas kopvērtējuma punktus jau ir ieguvuši skrējēji Ikšķiles un Cēsu posmos. Kopvērtējumā tiek ņemti vērā trīs labākie rezultāti no četriem posmiem. Noslēguma posmā Liepājā gaidāma cīņa par Drosmes skrējiena 2019. gada sezonas kopvērtējuma uzvarētājiem.

Tautas piedzīvojumu un šķēršļu skrējiens (pasaulē saucams par OCR) Rīgā notiks ar Rīgas pašvaldības, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

"Drosmes skrējiens" kā sporta pasākums jau norisinās ceturto gadu, pulcējot gan jaunus, gan vecus, gan profesionālus sportistus, gan sporta entuziastus, radot pozitīvu un emocijām bagātu sporta atmosfēru. Distances maršruti ir dažādi un norisinās Latvijas teritorijas skaistākās vietās. 2019. gada sezona sastāv no 4 posmiem (2018. sezonā bija 3). Ikšķile - Dabas parkā "Zilie kalni”, Cēsis - Cēsu pilsētas svētku sporta dienas ietvaros 21.jūlijā, Rīga 24. augustā Biķernieku trasē un blakus esošajā Biķernieku mežā, 14. septembrī Liepāja Beberliņu sporta un atpūtas bāzē.

Distanču šķēršļi ir dažāda lieluma un formas- koka barjeru sienas, virvju tīkli, dzeloņstieples, auto riepas, ledaina ūdens baseini, dažādi citi šķēršļi - grāvji, dubļu bedres un citu dabas veidotu grūtību pārvarēšana. Distances uzdevumi ir smilšu maisu un koka bluķu nešana, akmeņu vilkšana un arī atmiņu testi.

Katrā posmā aptuveni tiek sapulcināti ap 350 - 400 dalībnieku. Liels % skaits ir to, kuri piedalās jau no pirmā gada. Trešo gadu 10 ātrākie katra posma skrējēji, iegūst kvalifikāciju piedalīties Eiropas OCR sacensībās un pārstāvēt Latviju un izmēģināt spēkus OCR arēnā kopā ar sportistiem no visas pasaules.

Pazīstamākais "Drosmes skrējiena" dalībnieks OCR aprindās ir Artjoms Rekuņenko, kurš pārstāv Latviju arī Eiropas un pasaules līmeņa OCR sacensībās un ieņem dažādas godalgotas vietas. Kā arī daudzi citi ASK Patria skrējēji piedalās šajās sacensībās un ieņem godalgotas vietas.

Mājas lapas sadaļā https://www.drosmesskrejiens.lv/lv/gallery var iepazīties ar dalībnieku intervijām gan no 2019.sezonas, gan no 2018. gada posmiem, kā arī redzēt video un foto no pasākumiem un pieņemt savu lēmumu reģistrēties skrējienam.

Sacensību nolikums

Sacensības Rīgā noritēs viegli sasniedzamā vietā Biķernieku trasē, ieeja no Šmerļa ielas (Šmerļa, Linezera iela). Pirmais starts plkst.12.00 un ik pa 15min līdz 100 cilvēku lielām grupām. Reģistrācija un dalības numuru saņemšana sākas no plkst. 10.00.

Trasē būs SIA “Ķekavas avots” dzeramais punkts, kā arī Ķekavas avota ūdens pudele finišā. Pirms katra starta drosmīgos iesildīs treneri no Sporto Rīga, kuri arī aktīvi paši veido komandas un piedalās sacensībās. Medaļa un zobupasta SPLAT katram finišējušajam dalībniekam. Godalgotās vietas tiks apbalvotas ar balvām no dažādiem sponsoriem. Nokļūšana ir gan ar kājām no apkārt esošajiem rajoniem, gan sabiedrisko transportu, gan privāto auto. Tuvākā pietura sabiedriskajam transportam (15., 21. autobuss). Liela autostāvvieta būs pie ieejas pasākumā Linezera ielā, trasē. Drosmīgie var  iet arī no Biķernieku trases galvenās ieejas, pie reizes iesildoties skrējienam (18. trolejbuss, 5., 31., 15. autobuss).

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit