Rīgā aizritējis čempionāts sieviešu boksā

No 1. līdz 3. martam Rīgā norisinājās “2nd Riga Ladies Boxing Cup 2019” sieviešu boksa čempionāts, kurā pretī ārzemju sportistēm stājās jaunās latviešu bokseres.

2012. gadā sieviešu bokss tika iekļauts olimpisko spēļu sistēmā, un kopš tā laika šis sporta veids kļūst arvien populārāks pasaulē un arī Latvijā. Čempionātā, kurš noritēja Rīgas Hanzas vidusskolas sporta hallē, ringā kāpa bokseres no 20 valstīm, tostarp Krievijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Čehijas un arī Latvijas.

Atsevišķu bokseru vecums bija vien 15 gadu, turklāt Eiropā šogad oficiāli esot atļauts boksa sacensībās piedalīties meitenēm, kas dzimušas 2008. gadā un vecākām, tādēļ Eiropas valstīs ringā nereti boksējās pat deviņus desmit gadus vecas meitenes.

Trenēties boksā sāk no sešu gadu vecuma

Latvijas sportistēm cīnīties starptautiskajā līmenī esot krietni grūtāk nekā mājās, jo Latvijā sieviešu boksā konkurence nav liela. Savukārt Eiropā šis sporta veids jau ir krietni attīstījies, tāpēc pretinieces ir pieredzējušākas dažādās starptautiskās sacensībās, stāsta boksa kluba “In-Fight” pārstāvji. Pašmāju meiteņu treneris ir Aleksandrs Sotņiks, kurš sarunā ar Jauns.lv atklāj, ka meitenes bieži vien boksā sāk trenēties jau sešu gadu vecumā, taču nopietniem sparingiem (treniņa cīņai) pievēršas, sasniedzot 10 gadu vecumu.

 “Jebkurš sporta veids var būt salīdzinoši bīstams,” atbildot uz jautājumu, vai tik jaunā vecumā ir droši kāpt ringā, pauž treneris, ”Tādēļ arī mēs līdz 10 gadu vecumam pamatā nodarbojamies ar fiziskās sagatavotības līmeņa celšanu un darbu pie tehnikas.” Treneris norāda, ka amatieru bokss no profesionālā boksa atšķiras arī ar ekipējumu – tiek lietoti salīdzinoši lielāki – 14 līdz 16 unces smagi boksa cimdi.

Taujājot, kas boksā jaunietēm sagādā vislielāko gandarījumu, viena no bokserēm Karina Lecko atklāj : "Ikvienā bokserē mīt zvērs, un ringā šim zvēram dod vaļu. Lielākais kaifs ir tad, kad esi izdarījis precīzu sitienu, un pretinieks vairs nespēj turpināt cīņu. "Savukārt Nikolīnai Boķei cīņas sparu un motivāciju sasniegt jaunas virsotnes dod izcīnītās godalgas."

Jekaterina Marčenko uzsver, ka vislielāko gandarījumu gūst sagatavošanās procesā, kad sparingos trenējas un gatavojas, lai sacensībās sasniegtu savu mērķi. Būt ringā un izdarīt sitienu - tas esot gala rezultāts.

Pašlaik daudzsološā trijotne sacensībās piedalās amatieru klasē, taču nopietni apsver iespēju cīnīties profesionālajā boksā. Profesionālajā boksā cīņa esot daudz sīvāka, jo ringā boksējas bez aizsargķiveres un ar mazāk sedzošiem boksa cimdiem, tādēļ ir lielāks risks gūt traumas.

Jauno bokseri Karinu Lecko motivē iespēja labi nopelnīt: "Profesionālajā boksā sportistam ir iespēja ļoti labi nopelnīt, krietni vairāk nekā saņem vidējais Latvijas iedzīvotājs".

Latviešu bokseres kāpj uz pjedestāla

Čempionāta noslēgumā uz goda pjedestāla atsevišķās kategorijās kopā kāpa astoņas Latvijas bokseres.

Svara kategorijā līdz 48 kilogramiem uzvaru izcīnīja Daria Cickune, kategorijā līdz 54 kilogramiem pirmo vietu ieguva  Nikolina Boke, savukārt  līdz 57 kilogramiem uzvarēja Amanda Millere.

Rezultātu tabula

www.jauns.lv, foto Edgars Cipans