Noskaidroti uzvarētāji Rīgas čempionātā orientēšanās sportā

Vangažos aizvadīts jau sestais šīs sezonas Latvijas kausa posms orientēšanās sportā “Rīgas čempionāts” jeb “Rīgas čempionāts un jaunatnes meistarsacīkstes orientēšanās sportā 2019”. Meža devās 500 dalībnieki, kur sacensību dalībniekus sagaidīja garā distance, kamēr spēcīgākie elites grupu orientieristi sacentās vidējā distancē.

Par Rīgas čempioniem elites grupās kļuva pieredzējusī Aija Skrastiņa (Briksnis SK) un Mārtiņš Sirmais (Auseklis IK), kurš šosezon izcīnīja pirmo uzvaru vīru distancē un 6,8 km garo distanci veica 34 minūtēs 54 sekundēs. Pusminūti ilgāk distancē pavadīja otrās vietas ieguvējs Artūrs Pauliņš (Azimuts OK-Sm BJSS), savukārt četras ar pusi minūtes ilgāks laiks Jānim Krūmiņam (Briksnis SK), kuram trešā vieta.

"Fokuss bija uz tehnisko izpildījumu. Jau no paša sākuma sapratu, ka būs interesanti, jo distanci plānoja Dāvis Dišlers. Distances vidū lielais karstums sāka dot pa galvu, taču neatslābu, skrēju savā tempā un bija patīkami, ka ik pa laikam panācu kādu elites sportistu, kas deva vēl nelielu stimulu skriet ātrāk. Uz 15. kontrolpunktu palika grūti un visu kalnu uzkāpu. It kā īsa distance, taču no tehnikas bija kas jauns. Vidusdaļā, kur īsie etapi, psiholoģiski bija ļoti grūti piespiesties lasīt karti," atzīst uzvarētājs M. Sirmais, kurš atradās vadībā gandrīz visas distances garumā.

Dāmu konkurencē pārliecinoša uzvara A. Skrastiņai, kura 5,4 km garo distanci veica 35 minūtēs 45 sekundēs, kas bija par vairāk kā trim minūtēm ātrāk kā tuvākajai sekotājai Līgai Valdmanei (ZVOC-VBSS). Trešajā vietā, gandrīz sešas minūtes aiz uzvarētājas, finišēja Irita Puķīte (Kāpa OK).

Savukārt visplašāk pārstāvētā grupa sacensībās bija puišu V14 grupa, kurā startē trīspadsmit un četrpadsmit gadus veci jaunieši. Tajā uzvarēja Edvards Zvirgzdiņš (Auseklis IK) ar rezultātu 18 minūtes 24.sekundes.

Pēc sacensībām dalībniekiem bija iespēja piedalīties orientēšanās meistarklasē, klausoties Elites distances skrējēju padomos un ceļa izvēļu apsvērumos.

Rīgas čempionāts orientēšanās sportā atbalsta Rīgas domes Izglītības kultūras un sporta departaments, par balvām rūpējās Mint Print un Green cola.