Latvijas karatisti cīnās Eiropas Čempionātā pieaugušajiem

No 28. līdz 31. martam Spānijā, Guadalajara notika 54. Eiropas Karatē Čempionāts. Sacensībās piedalījās 559 sportisti no 51 valsts, Latviju pārstāvēja 10 sportisti.

Kalvis Kalniņš svarā līdz 60 kilogramiem savā pirmajā cīņā ar 2:0 uzveica bosnieti Eldanu Hajdarpasiču, kam sekoja neveiksme ar 1:4 pret turku Eraju Šamdanu, kurš pērn kļuva par Eiropas U21 čempionu un pēdējā laikā regulāri tiek pie medaļām premjerlīgas kategorijas posmos. Ar šo zaudējumu Kalvim nācās izstāties no turpmākās cīņas par medaļām.

Svara kategorijā līdz 67 kilogramiem divās cīņās uzvarēja Nikolajs Bodrovs, kurš pieveica Ukrainas pārstāvi Hnatu Paku un 2015. gada Eiropas čempionu Luku Maresku no Itālijas, bet ceturtdaļfinālā piekāpās serbam Stefanam Joksičam. Viņa pāridarītājs pēc tam apstājās nākamajā duelī, kas Bodrovam liedza tikt gandarījuma turnīrā.

Rīdzinieks Ruslans Sadikovs 2015. gada Eiropas čempionātā bronzas, 2007. gada pasaules junioru čempionāta sudraba medaļas ieguvējs un iepriekšējā gada Eiropas čempionāta  piektās vietas ieguvējs svara kategorijā līdz 75 kg  uzvarēja vienu cīņu, bet piekāpās kosovietim Elhami Šabani. Savukārt svarā līdz 84 kilogramiem rīdzinieks Dens Sadikovs jau pirmajā cīņā piekāpās Nikolam Malovičam no Melnkalnes. Viņa pretinieks vēlāk aizkļuva līdz pusfinālam, bet fināla robežu nesasniedza. Savukārt svarā virs 84 kilogramiem jau pirmajā duelī zaudēja Maksims Halatins.

Sievietēm svarā līdz 50 kilogramiem vienu uzvaru guva Kristīne Vīča, bet viņas uzvarētāja Betina Planka no Austrijas, kura ir pērnā gada pasaules čempionāta bronzas un Eiropas meistarsacīkšu sudraba ieguvēja, sasniedza finālu, līdz ar to Kristīne sasniedza gandarījuma turnīru, kur pirmajā cīņā ar 0:4 piekāpās serbietei Jeļenai Milivojevičai, kura ir 2016. gada Eiropas čempionāta bronzas ieguvēja, cīņas rezultātā izcīnot 7 vietu.

Svarā līdz 55 kilogramiem vienā cīņā uzvarēja arī Liene Prikaza, bet svarā līdz 68 kilogramiem to pašu paveica Viktorija Rezajeva, viņu uzvarējušajai konkurentei vēlāk apstājoties pusfinālā. Savukārt svarā virs 68 kilogramiem Alīna Kornišova zaudēja jau pirmajā cīņā.

Karatē tehniku kompleksu demonstrēšanā jeb "katu" sacensībās Latviju pārstāvēja rīdzinieks Kirils Membo, kurš noslēdza sacensības ar 17 vietu 38 valstu sportistu konkurencē.

Vienlaicīgi ar  Eiropas čempionātu karatē notika Eiropas Karate Čempionāts sportistiem ar īpašām vajadzībām  (para –karatē). Eiropas para karatē čempionātā kopumā notika cīņas katu disciplīnā par sešiem medaļu komplektiem - trīs vīriešu un trīs sieviešu kategorijās - neredzīgiem vai ar redzes traucējumiem, ar garīgās veselības problēmām un sportistiem ratiņkrēslos. Sacensībās piedalījās 16 valsts ar 46 sportistiem, Latviju šajās sacensībās pārstāvēja viens sportists - Mārtiņš Vizulis. Rīdzinieks Mārtiņš piedalījās katu sacensībās aklu un vājredzīgu cilvēku kategorijā, kurā viņš izcīnīja piekto vietu. Pagājušā gada Eiropas čempionātā Martiņš Vizulis izcīnīja bronzas medaļu.

Latvijas Karatē Federācijas sportistu dalību Eiropas Karatē Čempionātā finansiāli atbalstīja - LR Izglītības un Zinātnes Ministrija, Latvijas Sporta Federāciju Padome, Latvijas Olimpiskā Komiteja, Rīgas Dome un Dobeles Dome.

Informācija: Arnis Šauriņš