Latvijas jauniešu pāris ceturtdaļfinālā pasaules čempionātā Standartdejās

Nedēļas nogalē Ungārijā notikušajā pasaules čempionātā jauniešiem (16-18 g.) labāko rezultātu no Latvijas pāriem uzrādīja Daņila Sitovs/Violeta Ļevčenko, kuri 66 pāru konkurencē ieņēma 20.vietu. Par pasaules čempioniem kļuva Rumānijas dejotāji, informē Latvijas Sporta deju federācijas preses sekretārs Ivars Bācis.

Labāku rezultātu no abiem pasaules čempionātā startējušajiem Latvijas pāriem uzrādīja rīdzinieks Daņila Sitovs un Violeta Ļevčenko. Eiropas jauniešu čempionāta finālisti 10 dejās no „Škutāna deju skolas” droši pārvarēja pirmās divas kārtas un iekļuva ceturtdaļfinālā, kur šoreiz dejoja 25 labākie deju pāri no 66 čempionātu uzsākušajiem. Latvijas čempionāta bronzas medaļas ieguvēji ļoti blīvajos rezultātos ceturtdaļfinālā no 16.-22.vietai ieņēma 20.vietu. Tikmēr Latvijas vicečempioniem Robertam Andersonam un Jekaterinai Rasimjonokai, lai tiktu otrajā kārtā astotdaļfinālā ar labākajiem 48 pāriem, nācās pārvarēt cerību jeb pārdejošanas kārtu. Ar to Sporta deju kluba (SDK) „Dzintars” dejotāji pārliecinoši tika galā. Čempionātu rīdzinieki Roberts un Jekaterinu pabeidza 38.vietā. Jāatgādina, ka šī gada Latvijas čempioni Ričards Šteinfelds un Atile Žukaite pēc jūnija sākumā Eiropas čempionātā izcīnītās 4.vietas pārtraukuši aktīvās sportiskās gaitas.

Visās piecās dejās pirmo vietu ieguva un tāpat kā Eiropas čempionātā uzvaru svinēja rumāņi Sebastjans Alins Zikoane Helers un Anka Kopos. Sudraba godalgas nopelnīja pagājušā gada decembrī Rīgā pasaules čempionātā 4.vietu ieguvušie moldāvi Vladislavs Untu un Poļina Barišņikova, bet bronzas medaļas nonāca krievu Dmitrija Čelpanova un Janas Mašarovas rokās. Fināla sešiniekā iekļuva un piektajā vietā ierindojās labākais Baltijas valstu pāris Iļja Rotars un Susana Barjabina no Igaunijas.

Nākamie divi pasaules čempionāti jauniešiem norisināsies decembrī – 8.decembrī, 10 dejās Spānijā, bet 15.decembrī Latīņamerikas dejās Rīgā Starptautiskā Sporta deju festivāla „Baltic Grand Prix” ietvaros.