AIZVADĪTS STARPTAUTISKAIS TURNĪRS „RĪGAS ATKLĀTAIS ČEMPIONĀTS KROSMINTONĀ 2019”

Aizvadītajā nedēļas nogalē Rīgā, tenisa klubā Enri norisinājās starptautiskais krosmintona turnīrs – Rīgas atklātais čempionāts krosmintonā „ICO  Crossminton Riga Cup 2019 powered by Speedminton”, kur dalību ņēma vairāk kā 40 dalībnieki no 3 dažādām valstīm.

Sacensības tika aizvadītas 5 dažādās vienspēļu kategorijās un vienā dubultspēļu kategorijā. Dubultspēļu kategorijā uzvaru izcīnija viesi - apvienotais Norvēģijas un Polijas spēlētāju pāris, Morten Pasche un Mariusz Sawicki, kas trīs setu (11:16; 16:7; 16:13) cīņā apspēlēja Mārtiņu Žogotu un Uldi Dzikali. Abi spēlētaji atzina, ka viņiem ļoti patīk Latvijā organizētie krosmintona turnīri, tāpēc šeit ir bieži viesi, turklāt ar ļoti labiem rezultātiem. Tieši abi šie spēlētāji tikās arī Vīriešu O40 finālspēlē, kas bija ļoti sīva spēkošanās abu starpā. Lai gan norvēģim izdevās pretinieku pārspēt divu setu (16:10; 17:15) spēlē, tomēr spēle bija grūta ar ļoti garām izspēlēm un tikai par caur adatas aci norvēģim izdevās izsprukt no trešā seta.

Jauniešu un bērnu kategorijās sacensības norisinājās U14 un U12 kategorijās. U14 kategorijā nepārspēts palika U12 kategorijas Latvijas čempions - Rihards Barkovs, savukārt U12 kategorijā uzvaru izcīnija Rodrigo Martins Logošs.

Sieviešu kategorijas finālspēlē tikās labi pazīstamās Latvijas labākās sieviešu kategorijas spēlētājas, daudzkārtējā Latvijas čempione Santa Paegle un viņas sīvākā pretiniece Agnese Logoša. Spēlē bija interesanta un rezultāts nebija paredzams, Logoša Paeglei izrādija pretestību un negrasijās padoties, tomēr beigās tika atzīts Paegles pārsvars divu setu (16:14; 16:11) spēlē.

Open kategorijas uzvarētājs šoreiz nebija īsti prognozējams, jo dalību sacensībām nebija pieteicis neviens spēc īgs ārzemju spēlētājs, atsevišķi Latvijas lapākie spēlētāji ir traumēti, bet daži jau izkrita no turnīra priekšsacīkstēs, grupu turnīrā, līdz ar to sacensību pusfināli un fināls bija gana interesanti, jo uzvarētājs varējha būt jebkurš. Kā pirmais finālists noskaidrojās Marks Gipters, kas vēl iepriekšējā nedēļās nogalē Polijas atklātajā čempionātā spēcīgajā Open kategorijā izcīnija augsto trešo vietu, turklāt šajās sacensībās, grupu turnīrā pārspēja esošo Latvijas čempionu Mārtiņu Žogotu un aizvadītās sezonas kopvērtējuma līderi Artūru Dzirkali. Kā otrs finālists noskaidrojās Romans Logošs, kas trīs setu (12:16; 16:7; 16:14) spēlē pārspēja junioru Rolandu Širmeli. Fināls bija ļoti skatāms un interesants, emocijām bagāts, to parāda arī rezultāts, kur ar minimālu pārsvaru divu setu (16:14; 16:14) spēlē uzvaru izcīnija Romans Logošs. Romans aizvadītā gada Rīgas kausa izcīņā ieņēma trešo vietu.

Lielie krosmintona svētki Latvijā sagaidāmi šī gada 23. – 24. augustā, kad Latvijā tiks rīkots viens no lielākajiem starptautiskajiem krosmintona turnīriem „ICO Crossminton Latvian Open 2019”, kur sagaidāma Pasaules labāko krosmintonistu dalība no vairāk kā 15 valstīm. Bet pirms tam, Latvijas izlase 31 spēlētāja sastāvā, jūlija sākumā dosies uz Budabeštu, Ungāriju, lai cīnītos par Pasaules čempionāta tituliem. Jāpiezīmē, ka šogad Latvijai ir cerība uz vairākām medaļām tieši jauniešu un bērnu kategorijās.

Latvijas Krosmintona federācija ir valstī atzīta sporta veida organizācija, kas dibinātā 2013. gadā ar mērķi popularizēt un attīstīt krosmintona (iepriekš saukts par spīdmintonu) sporta veidu Latvijā. Krosmintons ir jauns, strauji augošs rakešu sporta veids, kur apvienotas labākās īpašības no badmintona, tenisa un skvoša. Latvijā šajā sporta veidā, kopš 2012. gada, notiek regulāras sacensības, katrā no tām dalību ņem 40 – 70 dalībnieki dažādās vecuma grupās.